Skocz do zawartości

2080 z ryzen 2700 czy i5 9600k


Recommended Posts

kupuje komputer oraz chce taka karta graficzna, bo jest chyba najlepsza w tym przedziale cenowym :   Gigabyte GeForce RTX 2080 Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-N2080GAMING OC-8GC)


komputer pod oc i gry, ale tez stream i teraz moje pytanie, z ktorym z tych 2 prockow bedzie to dzialac najlepiej ? 

 

1. ryzen 7 2700 

2. i5 9600k

 

mozecie powiedziec opinie pod 

3.tylko pod gry

4. pod gry i pod stream 

pls help <3 

 

bedzie tutaj wgl mowa o jakims bottlenecku?
Edytowane przez Stevek
Link to post
Share on other sites
bedzie tutaj wgl mowa o jakims bottlenecku?

Nie będzie miało miejsce coś takiego.

 

 

4. pod gry i pod stream 

Oczywiście  w tym wypadku lepszym wyborem będzie ryzen.

 

 

3.tylko pod gry

Tutaj lepiej sprawdzi się i5 9600k.

 

Ale jeżeli zależy ci na dłuższym wsparciu u możliwości zmiany na nowe ryzeny to celował bym właśnie w AMD.

 

P.S na jakiej rozdzielczości zamierzasz grać?

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

w tym roku jeszcze FHD, interesuje mnia gry typu league of legends, apex, fortnite, w nast roku chce sie przerzucic na nowy monitor QHD albo 4k, dalej ten zestaw mi pociagnie ? ile na FHD moge miec fps, niestety upgrade teraz do i7 9700 jest niemozliwy bo sie nie mieszcze w budzecie 7k a to moj cel 

czyli ryzen 2700 to najeloszy wybor ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie nie lepiej.

Lepiej gorszy procesor a lepszego rtx_2080.

Taki wynik mam ma CPU z 2014r

 

https://zapodaj.net/17ce08873ca1c.png.html

 

 

w tym roku jeszcze FHD, interesuje mnia gry typu league of legends, apex, fortnite, w nast roku chce sie przerzucic na nowy monitor QHD albo 4k, dalej ten zestaw mi pociagnie ? ile na FHD moge miec fps, niestety upgrade teraz do i7 9700 jest niemozliwy bo sie nie mieszcze w budzecie 7k a to moj cel

czyli ryzen 2700 to najeloszy wybor ?

 

lepiej dolozyc do i7 9700 i zejsc z karty graficznej do 2070 ?

Nie nie lepiej.

Lepiej gorszy procesor a lepszego rtx_2080.

Taki wynik mam ma CPU z 2014r

 

https://zapodaj.net/17ce08873ca1c.png.html

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

 

kupuje komputer oraz chce taka karta graficzna, bo jest chyba najlepsza w tym przedziale cenowym :   Gigabyte GeForce RTX 2080 Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-N2080GAMING OC-8GC)
komputer pod oc i gry, ale tez stream i teraz moje pytanie, z ktorym z tych 2 prockow bedzie to dzialac najlepiej ? 
 
1. ryzen 7 2700 
2. i5 9600k
 
mozecie powiedziec opinie pod 
3.tylko pod gry
4. pod gry i pod stream 
pls help <3 
 
bedzie tutaj wgl mowa o jakims bottlenecku?

 

 

 

w tym roku jeszcze FHD, interesuje mnia gry typu league of legends, apex, fortnite, w nast roku chce sie przerzucic na nowy monitor QHD albo 4k, dalej ten zestaw mi pociagnie ? ile na FHD moge miec fps, niestety upgrade teraz do i7 9700 jest niemozliwy bo sie nie mieszcze w budzecie 7k a to moj cel 

czyli ryzen 2700 to najeloszy wybor ?

 

W grach lepiej wypadnie 9600K który możesz i nie musisz,podkręcić.

Stream lekko ogarnie 9600K jeszcze z zapasem,dodatkowo wzrośnie ci wydajność dzięki :

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-streaming/

QHD i RTX2080 lekko.

 

 

lepiej dolozyc do i7 9700 i zejsc z karty graficznej do 2070 ? 

Absolutnie.

RTX2080 z i5 9600k czy i7 9700k to różnica 2fps a RTX2070/9700k będziesz w tyle ok 15fps w 1080p i 1440p.

 

Krótko,2080 z 9600k to bardzo dobre połączenie (do gier) i lepsze od Ryzena.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-p479608

 

już niedługo zen2 więc tego ryzena 1700 odsprzedajesz z niewielką stratą i cieszysz się nową generacją

wiadomo że intel w gierkach będzie wydajniejszy ale w wyższych rozdzielczościach to grafa rozdaje karty

z drugiej strony 9600k czy 9700k to gołe 6/8 rdzeni a tu masz 8/16

a wsparcie dla am4 ma być do 2020 więc pewnie będzie co najmniej jedna generacja procków

Link to post
Share on other sites

Uważajcie bo AMD coś stricte dla graczy dobrego wypuści - ja czekam już chyba z 5 lat i doczekać się nie mogę.

 

Moim zdaniem Ryzeny 3 w grach jak są tak zostaną w tyle za Intelem (podobno na tych samych napięciach będzie mozliwe OC na poziomie 4,5 -4,6GHz czyli w najlepszym przypadku po maksymalnym OC w grach dogonią Intela na stockowych ustawieniach).

 

Koniec końców jeżeli dopłata kilku stówek to 9700k nie wchodzi w grę to pozostałbym przy I5 9600k + RTX 2080.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Ludzie piszą na necie, że przy 6 rdzeniach bez HT granie + stream idzie sUabo.

 

https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/9t83yw/core_i5_9600k_for_streaming/

 

https://forums.tomshardware.com/threads/i5-9600k-for-gaming-and-streaming.3410776/

 

Popieram pomysł kolegi @Mufasa. R7 1700 teraz, bo jest za śmieszne pieniądze, a następnie przesiadka na Zen2 (no chyba że poczekasz od razu jeszcze ten miesiąc do Computex).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ludzie piszą na necie, że przy 6 rdzeniach bez HT granie + stream idzie sUabo.

Ja tobie napiszę bo sam streamuje,że w połączeniu z 8600K obciążenie proca jest niskie i w tym wypadku HT nie jest potrzebne jak,jego rozgłos.

W pierwszej kolejności zapytaj kolegi jakie ma łącze.Na końcu i tak nie uzyska nigdy super jakość z powodu ograniczeń dla obrazu szybko poruszającego się,tylko w obrazie statycznym uzyskasz żyletę.

Link to post
Share on other sites

@Up - tez nie rozumiem tego nagłego kultu Ryzenów polecanych graczom... Wincy rdzenióf :)

 

Ryzen sprawdzi sie dla kogoś kto na kompie pracuje i gry są tylko dodatkiem. Ewentualnie jak go nie stać i liczy każde 10zł przy budowie kompa - autor tematu dysponuje jednak pokaźnymi środkami do rozdysponowania, a bardzo wydajna RTX 2080 może w grach np. Ubisoftu w 1440p balansować nad lub pod granicą magicznych 60fps w zalezności czy zainstalowany będzie Ryzen czy I5/I7. może przy kartach pokroju 1660 jeden pies, ale przy topowych grafach odpuściłbym sobie AMD.

 

Jednak większość z nas używa PC'ta do grania, netu, multimediów... Ja wybieram to co w tych zastosowaniach najlepsze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja to powiem tak

na am4 na bank będzie jeszcze coś nowego

1151 dobiło do ściany

wydajnościowo intel jest bardzo ok

cenowo już nie

kupić dziś zestaw za kosmiczną kasę i za jakiś czas znów ładować wór cebuli bo bo bo...

nie jestem fanboyem ale amd odrobiło lekcję

po latach intela dam szansę czerwonym

zawsze niewielkim kosztem grata zmodernizuję,bo jak by nie patrzeć żywotność am4 to w dzisiejszych czasach ewenement :D

 

"a bardzo wydajna RTX 2080 może w grach np. Ubisoftu w 1440p balansować nad lub pod granicą magicznych 60fps w zalezności czy zainstalowany będzie Ryzen czy I5/I7"

 

nie będzie,bo w takiej rozdziałce to grafa daje na max a nie proc ;)

Edytowane przez mufasa
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

"a bardzo wydajna RTX 2080 może w grach np. Ubisoftu w 1440p balansować nad lub pod granicą magicznych 60fps w zalezności czy zainstalowany będzie Ryzen czy I5/I7"

 

nie będzie,bo w takiej rozdziałce to grafa daje na max a nie proc ;)

 

A miałeś podobne konfiguracje i testowałeś czy powtarzasz durnoty z internetu?

 

Ja miałem I7 4790K + 1080Ti; 4790K+ 2080Ti i mam teraz 9700k + 2080Ti i nawet w 4K w AC Odyssey i Origins wszystkie wymienione procesory miejscami ograniczają GPU. Jedynie 9900K którego miałem 4h zanim zdechł zapewniał pełną wydajność.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

To zapytam kolegów inaczej:

 

Autor zastanawia się nad 9600k (~1200 PLN) + RTX 2080 (Gigabyte OC, ~3450 PLN), do tego zapewne jakaś sensowna płyta Z390 (600 PLN?). Razem 5250 pln.

 

A co powiecie na taki zestaw:

 

* R7 1700 ze Sferisu, 570 PLN

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-p479608

 

* MSI B450 Tomahawk, 450 PLN

 

* RTX 2080 Ti (Palit Dual), 4300 PLN

https://allegro.pl/oferta/nvidia-geforce-palit-dual-rtx-2080-ti-gw-nowa-7940764207

 

Razem 5420 pln...

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Nie gram w 4K (a już szczególnie w nowsze tytuły) ale założyłbym, że jednak przy takiej rozdzielczości to GPU będzie (dużo?) częściej robiło pod siebie - chociaż ty @Joker masz bardziej praktyczne doświadczenie więc mogę mieć niepełny obraz sytuacji.

 

W takim razie zastanowić się można nad jeszcze jednym konfigiem:

 

* i5-9400f (750 PLN)

* płyta Z370 (< 400 PLN)

* wspomniany wcześniej 2080 Ti (4300 PLN)

 

Pytanie czy ten 1-1.5 GHz różnicy w taktowaniu zniweluje przewagę 2080 Ti nad 2080...

Link to post
Share on other sites

@joker coś tam coś tam

 

"

"a bardzo wydajna RTX 2080 może w grach np. Ubisoftu w 1440p balansować nad lub pod granicą magicznych 60fps w zalezności czy zainstalowany będzie Ryzen czy I5/I7"

 

nie będzie,bo w takiej rozdziałce to grafa daje na max a nie proc ;)"

 

a gdzie do k..... nędzy tak powiedziałem?!

 

jak coś sklejasz i wyrywasz z kontekstu to pomyśl

 

to nie boli

 

dla mnie możesz mieć kurnik pełen strusi i pawi wysiadujących złote jaja :D

i jajecznicę w benchach :P

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...