Skocz do zawartości

Cały zestaw komputerowy, maksymalnie 3200zł


Recommended Posts

Witam,
znajomy poprosił mnie o przygotowanie zestawu komputerowego dla jego 12letniego syna. Zestaw żeby coś zagrać. Cena MAKSYMALNA z wliczonymi wysyłkami nie może przekroczyć 3200zł. Potrzeba cały zestaw tzn komputer+monitor+myszka+klawiatura. Najlepiej w jednym sklepie, choć nie koniecznie.
Wymagania? Młody chce widzieć kilka obudów, żeby miał jakiś wybór, ssd bez hdd 480-512gb, reszta do ogarnięcia. Cena tak jak mówię za cały zestaw 3200zł.
Monitor myślałem, żeby dać jakis w okolicach 500zł na IPS lub VA - moje wstępne propozycje to LG 24MP59G-P lub Philips 243V7QDAB/00.
Mysz i klawiatura - Natec Genesis RX22 i Logitech G102 Prodigy. To moje wstępne propozycje, ale czy dobre to proszę o jakąś poradę.
Zestaw nie będzie podkręcany nigdy.

Edytowane przez Noix95
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem wymagania co do kilku obudów. Raczej syn nie będzie zmieniał codziennie czy coś, bo to też chwilę zajmuje, więc w zestawie jest tylko jedna dobra obudowa.

Ogólnie to szkoda trochę, że max. 3200zł, bo dorzucając trochę można by mieć lepszą płytę lub dysk 1TB HDD (połączony z SSD), ale można by tak w sumie w nieskończoność :P

Co do zestawu to moja propozycja:
https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/9K7Lj6ypno

W twojej opinii zestaw nie będzie nigdy podkręcany, ale może jednak kiedyś się to zmieni. Procek jak i płyta powinny pozwolić na lekkie OC poprawiając tym samym osiągi zestawu w grach. 

Przy 50zł ponad budżet można by wymienić dysk SSD 500GB na SSD 250GB + HDD 1TB oraz połączyć je za pomocą programu Store Mi dzięki temu przy niewielkiej stracie prędkości SSD otrzymujemy 1TB miejsca więcej. Chyba nie muszę przypominać, że dzisiejsze gry potrzebują więcej miejsca niż te, które zostały stworzone kilka lat temu. Ten trend się będzie dalej utrzymywał, więc naprawdę rozważyłbym opcję dołożenia 50zł, a właściwie ~30zł ponad wyznaczony budżet.

EDIT:
Cena po przeniesieniu do koszyka podwyższa się do 3,250zł. Jest to niestety błąd strony i trzeba by wybrać wszystkie te części w https://www.komputronik.pl/advanced-configurator/. W sumie można by też spróbować podrzucić ten koszyk do obsługi klienta i powinni zrobić odpowiednią cenę, bo to jest zwykły błąd i został już zgłoszony :)

Edytowane przez LisekPL
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie rozumiem wymagania co do kilku obudów. Raczej syn nie będzie zmieniał codziennie czy coś, bo to też chwilę zajmuje, więc w zestawie jest tylko jedna dobra obudowa.

 

Czytanie ze zrozumieniem chyba nie jest Twoją mocną stroną.  Polecanie B450 Aorus Elite i pisanie nawet o lekkim OC to paranoja kiedy za 20 zł więcej mamy zdecydowanie lepiej chłodzone sekcje zasilania. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...