Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam posiadam od niedawna taki zestaw

Płyta główna: Gigabyte B85M-D3H
Procesor: Intel Core i5-4590 CPU (4x3.3GHz , 6MB cache)
RAM: 2x4GB Ballistix 1600 Mhz CL9 i 2x2gb razem 12gb
Karta graficzna: WindForce GeForce GTX 970 (4GB GDDR5)
Dyski:
- HDD WesternDigital Blue 1TB 
- SSD ADATA SP920 128 GB
Zasilacz: EVGA 500B 500W
co moge wymienić do 2500 zł .
Link to post
Share on other sites

Jak wyżej, sprzedaj to co masz, ewentualnie zostaw na początek zasilacz i dyski bo na nich nie zarobisz (jaka obudowa? ) i składa coś nowego. Mocno się upierajac można kupić i7 i rtx 2060 ale lepiej zmienić zestaw na nowszy.

Link to post
Share on other sites

Zostaw GPU póki co, ale wystaw je na allegro jak i CPU, RAM i płytę.

 

Zamów nowy zestaw Ryzen 1600x, MSI B450 A -Pro, DDR4 3200/3333 cl16 - te 3 rzeczy w cenie 1400zł.

 

Kiedy znajdzie się kupiec na 970, kup miejscowym sklepie 1660Ti/zamów na następny dzień. Następnego dnia wysyłasz paczkę jak już będziesz miał nowe gpu. Jak wpadnie więcej kasy z allegro to wybór może paść na rtx 2060.

 

Przelew z allegro, lub ogarnij ekstra 300-600zł, co by nie czekać na kasę z pobrania.

Link to post
Share on other sites
Obudowa: SilentiumPC Gladuis M40. Niestety nie mogę zostać bez pc.a coś takiego?Intel i5-9400F 2.90GHz 9MB BOXASRock H310M-HDVGigabyte GeForce GTX 1660 OC 6GB GDDR5G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)wychodzi 2400zł
Możesz tak zrobić z tym że nie kupuj karty graficznej , jak dojdzie płyta ram i procesor przełóż graty i wystaw GTX 970 na Allegro, jak się znajdzie kupiec ,na GTX to w tym samym czasie kupujesz Rtx2060, karta zapewne dojdzie do ciebie w maks 2 dni, i wtedy robisz przekładkę grafik.

A swojego GTX wysyłasz do nowego właściciela .

Link to post
Share on other sites

Możesz tak zrobić z tym że nie kupuj karty graficznej , jak dojdzie płyta ram i procesor przełóż graty i wystaw GTX 970 na Allegro, jak się znajdzie kupiec ,na GTX to w tym samym czasie kupujesz Rtx2060, karta zapewne dojdzie do ciebie w maks 2 dni, i wtedy robisz przekładkę grafik.

A swojego GTX wysyłasz do nowego właściciela .

a płytę muszę aktualizować żeby cpu odpaliło ? gtx970 po ile teraz stoi ?

Edytowane przez lukaknw
Link to post
Share on other sites

GTX 970 około 450/500 zł i więcej zależy jaki model i czy jest gwarancja.

płyta powinna działać z i5 9400f , ale lepiej przed zakupem zapytaj w sklepie, tak dla 100% pewności.

na morele masz w podobnej cenie na trochę lepszym chipsecie B360 płyte MSI https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b360m-pro-vd-4184035/  analogicznie to samo zapytaj się ich, szybko odpowiadają na tym ich czacie ;)

Albo na allegro za 200 żł nówka https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-msi-b360m-pro-vd-matx-lga1151-7943193562

 

"Do procesorów Intel Core 8 i 9 generacji pasują jedynie płyty główne posiadajace chipsety Z370, Z390, H310, B360, H370"  takie chipsety powinny działać z prockami 9 generacji ,ale  zawsze się lepiej upewnic czy nie trzeba robić up bios.

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

GTX 970 około 450/500 zł i więcej zależy jaki model i czy jest gwarancja.

płyta powinna działać z i5 9400f , ale lepiej przed zakupem zapytaj w sklepie, tak dla 100% pewności.

na morele masz w podobnej cenie na trochę lepszym chipsecie B360 płyte MSI https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b360m-pro-vd-4184035/  analogicznie to samo zapytaj się ich, szybko odpowiadają na tym ich czacie ;)

Albo na allegro za 200 żł nówka https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-msi-b360m-pro-vd-matx-lga1151-7943193562

 

"Do procesorów Intel Core 8 i 9 generacji pasują jedynie płyty główne posiadajace chipsety Z370, Z390, H310, B360, H370"  takie chipsety powinny działać z prockami 9 generacji ,ale  zawsze się lepiej upewnic czy nie trzeba robić up bios.

to chyba tak zrobię grafikę zostawię ,a kupie ten zestaw. Tak ta pyta musi mieć aktualizacje biosu niby. Może zaproponujesz jakiś fajny dysk m2 na system ? do tej płyty ? ssd mam dwa 240gb i 128 wtedy bym je dał w raid ,a m2 pod system

Edytowane przez lukaknw
Link to post
Share on other sites

Nie podoba mi się Intel na płycie H310. Taktowanie Ramu sporo daje, a tutaj zostajesz z max 2666 na kościach przez chispet. Imo Ryzen... tak samo szybki i jest ścieżka rozwoju platformy gdzie można zmienić procek za parę lat i odświeżyć zestaw.

niestety tylko intel siedzę na windowsie jak na macOS więc musi być intel .

Link to post
Share on other sites
Nie podoba mi się Intel na płycie H310. Taktowanie Ramu sporo daje, a tutaj zostajesz z max 2666 na kościach przez chispet. Imo Ryzen... tak samo szybki i jest ścieżka rozwoju platformy gdzie można zmienić procek za parę lat i odświeżyć zestaw.
U Intela nie ma aż takiego znaczenia taktowanie Ramu jak w Ryzenach i 2666 będzie wystarczająco szybkie.
Link to post
Share on other sites

mam

 

GTX 970 około 450/500 zł i więcej zależy jaki model i czy jest gwarancja.

płyta powinna działać z i5 9400f , ale lepiej przed zakupem zapytaj w sklepie, tak dla 100% pewności.

na morele masz w podobnej cenie na trochę lepszym chipsecie B360 płyte MSI https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b360m-pro-vd-4184035/  analogicznie to samo zapytaj się ich, szybko odpowiadają na tym ich czacie ;)

Albo na allegro za 200 żł nówka https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-msi-b360m-pro-vd-matx-lga1151-7943193562

 

"Do procesorów Intel Core 8 i 9 generacji pasują jedynie płyty główne posiadajace chipsety Z370, Z390, H310, B360, H370"  takie chipsety powinny działać z prockami 9 generacji ,ale  zawsze się lepiej upewnic czy nie trzeba robić up bios.

 mam taką oferte od znajomego za 2350 zł opłaca się Pamięć RAM G.SKILL Ripjaws V 16GB 2X8 DDR4 3200MHz Gigabyte Z370 AORUS Ultra Gaming wszystko na gwarancji 

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Procek b.dobry, płyta szału nie robi, może się grzać przy OC, ram spoko.

 

Gpu przydałby się taki 2060 ale one najmniej stoją po ~1650.

wiem ,że płyta nie robi szału ,ale taka jest :) te 150 zł moge dodac do rtx ,ale jakie chłodzenie do i7 

;

Edytowane przez lukaknw
Link to post
Share on other sites

Fortis 3 od silentium powinien ogarnąć. A temp jak pójdą wysoko, to nie wina chłodzenia a raczej gluta. Do gierek z tym gpu to nie wiem czy w ogóle OC będzie potrzebne, chyba że do CS:GO i innych szybkich fpsów w multi.

Link to post
Share on other sites

Fortis 3 od silentium powinien ogarnąć. A temp jak pójdą wysoko, to nie wina chłodzenia a raczej gluta. Do gierek z tym gpu to nie wiem czy w ogóle OC będzie potrzebne, chyba że do CS:GO i innych szybkich fpsów w multi.

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 1619 zł opłacalna cena czy szukać czegos troszke lepszego ?.Też zastanawiałem się nad fortisem ,albo Dark Rock 4 PRO
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...