Skocz do zawartości

Prośba o ocenę zestawu - 2500-3000 pln z systemem


Recommended Posts

Witam,

Proszę o ocenę mojego zestawu i ewentualnie wprowadzenie jakiś zmian.

Na czym mogę zaoszczędzić? Limit to 3000 z systemem (bez grafiki), ale wiadomo, zawsze lepiej jak byłoby taniej ;) Na razie nie przewiduję doposażenia zestawu w kartę graficzną i zastanawiam się czy nie zejść na zasilaczu, a nawet jeżeli dokupię w przyszłości to pewnie nie będzie to górna półka, bardziej coś w okolicach 1000-1500 PLN. Zależy mi na szybkim SSD (chciałbym pracować na szybkim sprzęcie, tak żeby sprawiało to przyjemność  :D  )

  • Zastosowanie komputera : Obróbka zdjęć na użytek własny, oglądanie filmów, praca biurowa, może raz na jakiś czas jakaś prosta gierka, ale na razie to odstawiamy na bok.
  • Maksymalna kwota : 3000 PLN z systemem
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w tym tygodniu
  • Których części potrzebuję : Mam monitor, myszkę, klawiaturę, mógłbym w sumie użyć starego napędu DVD
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : LG 22M45 FHD
  • Specjalne wymagania : Na razie nie planuję zakupi karty graficznej, przez jakiś czas zostanę przy zintegrowanej, zależy mi na dobrym SSD, może coś lepszego niż ten 500 GB który dodałem w swojej propozycji? na czym mógłbym zaoszczędzić? Bardzo zależy mi na tym, żeby to śmigało :)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :
  • ZQdu2jK.png

 

Link to post
Share on other sites

Oj cholera, małe niedopatrzenie...

Błędnie założyłem, że skoro amd to ma apu. Wydało się, jestem zielony.

No to teraz zagadka. Brać i5 9600 czy dopłacić do grafiki, a może coś niżej i taniej??

 

Edit:wstyd mi :|

Edytowane przez kasek
Link to post
Share on other sites

Hmmm no tak najlepiej jeśli się nie pali to poczekałbym na Zen 2 i wtedy wziąłbyś sobie coś z APU od AMD.

na obecna chwilę to R5 2600 + RX 570 jest sensowniejszym wyborem niż i5-9600 w którym to intelu iGPU jest bardzo nędzne.

jest jeszcze opcja taka szukać i5-8400 na allegro za rozsądne pieniądze, jest to procek na poziomie ~~R5 2600 bądź i5-9400F posiadający iGPU , też dobra opcja do pracy biurowej i prostych gierek :)

Link to post
Share on other sites

Skłaniam się ku czemuś takiemu z zamysłem wymiany procesora za jakiś czas (jeżeli okazałoby się, że czegoś mi tu brakuje). 

Czy mogę na czymś zaoszczędzić? Boję się zmniejszać ilość RAM, ale jak skutecznie udowodniłem, ja się kurde nie znam :Di9Hyeka.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie,

No i stało się - przeczekałem do premiery nowych Ryzenów :)

Sprzęt będę chciał zamówić w tym tygodniu, nie chcę już czekać na spadki cen procesorów bo wtedy będzie "Za miesiąc premiera nowych kart graficznych/dysków - poczekaj chwilę bo warto" i tak w kółko ;)

 

https://proline.pl/koszyk/b277eabd

 

Dobra wiem, koszyk przekracza wcześniej zadany limit, ale myślę, że warto. Zastanawiałem się nad tańszą grafiką na początek, ale myślę, że ta wystarczy mi na zdecydowanie dłużej. Albo w drugą stronę - chyba, że jest jakaś, która jest minimalnie droższa ale oferuje duży przeskok wydajności,

Uprzejmie proszę o ocenę zestawu i czekam na sugestie co zmienić, żeby było lepiej (lub bardziej opłacalnie).

Chcę żeby ten sprzęt wystarczył mi na wiele lat :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...