Skocz do zawartości

Brak opcji Fast Boot w MSI B450


Recommended Posts

Nie mogę znaleźć na płycie MSI B450 Carbon (najnowszy bios) opcji Fast Boot. Aplikacji do płyty "MSI Fast Boot" też nie widziałem do ściągnięcia, jeśli miałaby w ogóle coś zmienić w tej sytuacji. Wydaje mi się, że stary komputer (m.in. i5-4570 na H87) uruchamiał się szybciej i miał taką opcję do włączenia. Na infolinii wsparcia technicznego MSI powiedzieli, że dla AMD (tylko Intel) nie ma opcji Fast Boot, ale na necie widać, że jednak w niektórych przypadkach jest.

Link to post
Share on other sites

Bo ta technologia działa inaczej:

 

"Technologia Fast Startup czyli Szybki Start to sposób na błyskawiczne uruchamianie systemu Windows 10. W rzeczywistości jest rozwinięta hibernacją, która nie zamyka całkowicie Windows 10, a jedynie usypia go na jakiś czas. W ten sposób, po ponownym otwarciu komputera od razu mamy dostęp do wszystkich uruchomionych programów, dokumentów itp."

Link to post
Share on other sites

Ciekawa sprawa że nie mogę znaleźć płyt w fast bootem dla ryzena. Może chipset nie daje rady z fast bootem i zbyt często wykraczał się na testach? Fast boot omija część procedury POST.
Jedyne co mogę zaproponować to włączenie windows whql support, ale na twoją odpowiedzialność. Może to ci poprawi boot time.

EDIT: Gigabyte w B450 ma fast boota. MSI ma chyba jakiś problem :)

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

FastBoot kolego masz jedynie w aplikacji w płytach MSI.

Bez niej nie wejdziesz do BIOS klawiszem DEL po resecie.

(O ile jest aktywna apka)

Ściągnij pakiet softu ze stronki i tam jest malutki programik do tego :)

W BIOS takiej funkcji nie znajdziesZ

**

Teraz pacze że autor ma identiko BIOS co mój.

Musisz mieć apke.

Nie jestem pewny czy o to samo chodzi ale

Obecnie tryb FastBoot pomija część wstępnych testów i zaszyta jest w aplikacji GoToBios oraz w opcjach pamięci RAM w menu OC

Tam jak pogrzebiesz to znajdziesz :)

 

Niestety niewiele to zmieni jeśli chciałbyś skrócić czas od restartu do logowania

Link to post
Share on other sites

Reset bios powoduje wyłączenie funkcji Fast boot i spokojnie można wejść do ustawień wciskając klawisz DEL. Owszem aplikacja MSI Fast Boot może pomóc włączyć tą funkcję ale działa to tak samo jak przez aktywację w bios. Program do działania funkcji FB jest całkowicie zbędny jeśli zrobimy to w bios ale czasem się przydaję by po włączeniu FB ponownie wejść do ustawień bios funkcja(Go to bios). MSI FB można pobrać za pomocą MSI Live Update lub bezpośrednio ze strony MSI.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Sprawdzę w takim razie rano czy po wyjęciu baterii na noc pojawi się w uefi opcja fast boot, choć ciężko mi w to uwierzyć. W oc ramu nie ma czegokolwiek z tym związanego. Tak samo nic w aplikacji MSI Live Update (ani MSI Gaming APP), a tym bardziej w ogóle nie ma samych aplikacji MSI Fast Boot czy GoToBios nie ma do ściągnięcia (w tym na stronie MSI).

...

 

I tak jak sądziłem, jakakolwiek nowa opcja się nie pojawiła, zmieniło się tylko to, że wszystko się zresetowało do ustawień domyślnych.

Edytowane przez basket4rap
Link to post
Share on other sites

Wyjaśnienie problemu jest bardzo prostę Twoja płyta nie posiada takiej funkcji. FB nie jest dostępny w tym modelu płyty głównej. U Ciebie ta funkcja nazywa się X-Boost i jest do niej przewidziana stosowna aplikacja. Działa to podobnie jak FB, skraca bootowanie i wyszukiwanie urządzeń pamięci masowej.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Wyjaśnienie problemu jest bardzo prostę Twoja płyta nie posiada takiej funkcji. FB nie jest dostępny w tym modelu płyty głównej. U Ciebie ta funkcja nazywa się X-Boost i jest do niej przewidziana stosowna aplikacja. Działa to podobnie jak FB, skraca bootowanie i wyszukiwanie urządzeń pamięci masowej.  

 

Jednak nawet jeśli w tej aplikacji dam wszystko co się da na ON, to i tak to nie zmienia czegokolwiek w starcie systemu. A opcji jest tyle co widać (zdjęcie robione przed włączeniem i testem).

 

2ce9e7429fe97.jpg

 

c960d4df6b215.jpg

Edytowane przez basket4rap
Link to post
Share on other sites

Tylko czy warto dla trzech sekund i ewentualnych problemów, których fast boot jest czasem przyczyną ? (autopsja).

 

To bardziej z mocnej ciekawości, choć ja nie miałem wcześniej na intelu i gigabyte'cie problemów z tą funkcją.

W każdym razie wiem i widzę, że płyta nie ma tej opcji, zastanawia mnie jednak czy są do tego aplikacje, bo podawanych albo nie ma albo nie mają takiej funkcji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...