Skocz do zawartości

MOBO pod procesor i5-9400f


Recommended Posts

Witam. W najbliższym czasie będę kupował jednostkę pod socket 1151, a konkretnie pod model i5-9400f.

Nie jestem pewien jakiej płyty głównej powinienem użyć do tego procesora by niczego nie zabrakło. 

  • Cena do 550zł
  • Format w ATX i mATX (ale prosiłbym z uzasadnieniem czemu akurat ta, bo nie jestem zaznajomiony w różnicach pomiędzy nimi poza rozmiarem)
  • Co najmniej 2x SATA

I też chciałbym się dowiedzieć jaki ram użyć do tego MOBO (by nie otwierać drugiego wątku). Wybrać pomiędzy 2666MHz czy 3000MHz?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz w przyszłości wymienić procesor na i7 z "K" to płyta na z370/z390 i tu "wejdą" ramy ponad 2666MHz

Do płyty na B360 wsadzisz ramy max. 2666MHz i w przyszłości i7 8700.

Czasami warto zainwestować w droższą płytę żeby mieć większe pole manewru co do późniejszego ulepszenia. W innym Twoim poście masz odpowiedź na czym posadzić 9400f. Musisz najpierw zdecydować czy chcesz taniej i na już czy warto wydać więcej.

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

 

 

Musisz najpierw zdecydować czy chcesz taniej i na już czy warto wydać więcej.

 

Może lepiej wydać trochę drożej. A poleciłbyś jakiś produkt poz Z370 lub Z390?

 

 

 

Jeśli chcesz w przyszłości wymienić procesor na i7 z "K" to płyta na z370/z390 i tu "wejdą" ramy ponad 2666MHz

 

Nie będę chyba wymieniał procka, a jeśli tak to czy ram 3000MHz będzie optymalny? U producenta jest taki zapis "Rodzaj obsługiwanej pamięci  DDR4 - 2666" i czy opłaca się dopłacać do 3000MHz?

Link to post
Share on other sites

Możesz kupić nawet nawet RAMy 3400, ale na znakomitej części cepów intelowskich będą działać z prędkością 2666. Ot, ograniczenie producenta. Obecnie nie ma różnicy cenowej między 2666, a 3000, więc nic cię nie powstrzyma przed zakupem szybszych.

Link to post
Share on other sites

 

 

Możesz kupić nawet nawet RAMy 3400, ale na znakomitej części cepów intelowskich będą działać z prędkością 2666. Ot, ograniczenie producenta.

 

Czyli nie opłaca się kupować pamięci o taktowaniu 3200MHz, jeżeli i tak będzie zaniżana? W niektórych benchmarkach widać różnice pomiędzi 3000MHz a 3400MHz i chciałbym wiedzieć z czego to wynika. 

Link to post
Share on other sites

Opłaca się bo różnica nie jest aż taka wielka. Prędkość ram w przypadku płyt na z370/390 jest uzależniona od płyty głównej a nie od kontrolera pamięci procesora (są też ograniczenia). Szukasz kompatybilność ramu z daną płytą i procesorem na stronie producenta i wspieraną jej prędkość. Nie wiem jak to działa u innych ale ja szukałem tak jaka pamięć pójdzie na płycie MSI. Jeśli producent płyty gwarantuje współpracę płyty z danym procesorem to ramy "pójdą" na wyższych taktach niż 2666.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...