Skocz do zawartości

Ocena zestawu do gier do ok 12 tys bez monitora


Recommended Posts

Witam,
 
- Komputer głownie gry, oprócz tego trochę photoshopa, office, internet itp.
- Budżet ok 10-12 tys
- Kupić zamierzam w przeciągu miesiąca maksymalnie
- Bez monitora i peryferiów
- Podkręcanie raczej nie będzie konieczne
- Docelowy monitor przynajmniej 1440p, rozważam 4K
- Zależy mi na tym, aby komputer był maksymalnie cichy ale raczej bez wyszukanych rozwiązań
 
Propozycja do oceny:
 
CPU: Intel i7-9700K + Noctua NH-D15
Płyta: Gigabyte Z390 AORUS PRO (ew: ASUS TUF Z390-PRO GAMING)
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB [2x8GB 3200MHz DDR4 CL16 1.35V DIMM] (głównie ze względu na niski profil pod Noctue)
Dyski: Samsung 970 Pro M.2 512GB + Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB

Grafika: ASUS GeForce RTX 2080 STRIX GAMING OC 8GB
Zasilacz: Corsair HX750i 750W CP-9020072-EU (tutaj wybór trochę w ciemno, zależy mi na niskim hałasie przede wszystkim)
Obudowa: be quiet! Silent Base 801, czarno-pomarańczowa

 

Link to post
Share on other sites

No to się odnoszę:

 

RTX 2080 ponieważ nie chcę dopłacać premium za high-end, moim zdaniem 2080 ma zdecydowanie lepszy stosunek wydajności do ceny i zdecydowanie wystarczy na początek, tym bardziej, że nie jestem jeszcze zdecydowany na 4K. Najwyżej będzie w pierwszej kolejności do upgrade (za 1-2 lata ). To jeśli budżet 12k to przesada może zejść zatem w okolice 10k z zestawem?

 

Dyski: chciałem osobne super-wydajne 500GB na system i aplikacje (na moje potrzeby aż za dużo) i osobny nieco wolniejszy dysk na gry i dane. Przesada z drugim dyskiem na M.2? Lepiej kupić do gier coś większego ale na SATA?

 

Jeśli chodzi o chłodzenie CPU, jaka jest przewaga Dark Rock 4 nad Noctua? Obecnie mam Noctue NH-D14 i jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o zestawy wodne to z tego co wyczytałem, nie są wcale cichsze? Bo na ciszy zależy mi najbardziej, OC mogę odpuścić, byle było cicho.

 

Co do obudowy to wybierałem trochę na czuja - na wyglądzie mi nie zależy zupełnie - komputera nie będzie widać, tylko na solidności, przemyślanej ergonomicznej konstrukcji i wyciszeniu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do obudowy to wybierałem trochę na czuja - na wyglądzie mi nie zależy zupełnie - komputera nie będzie widać, tylko na solidności, przemyślanej ergonomicznej konstrukcji i wyciszeniu.

 

Obudowa bez okna zmienia postać rzeczy. Dark Rock Pro 4 nie ma przewagi nad Noctuą, niemniej bez OC oba dadzą sobie świetnie radę, więc wybierałem pod ładną prezentację.

 

Przesada z drugim dyskiem na M.2? Lepiej kupić do gier coś większego ale na SATA?

 

Zdecydowanie przesada (pod gry).

 

Zobacz proszę powyższy koszyk teraz.

Link to post
Share on other sites

Super, fajnie że udało się zejść z ceną <10k :)

 

Dalsze pytania:

 

Czy nie lepiej jednak zasilacz 750W? Wiem, że 650 wystarczy ale tak jakoś wymyśliłem, że większy zasilacz będzie pracował procentowo na mniejszym obciążeniu więc może chłodzenie będzie cichsze(?).

 

Dlaczego grafa MSI zamiast tego ASUSa?

 

Jak się ma obudowa Fractal Design do Phanteks Eclipse P600S? Również wygląda na całkiem konkretną a do tego jest większa więc może będzie nieco chłodniej?

 

Co do MOBO i RAM zasadniczo nie ma zastrzeżeń?

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do MOBO i RAM zasadniczo nie ma zastrzeżeń?

 

Nie ma.

 

Już 650w będzie się naprawdę nudzić.

 

 

 

Phanteks Eclipse P600S?

 

Okno, więc lekki przerost formy nad treścią. Sama obudowa bardzo dobra naturalnie. Ponadto, pojedyncze wiatraki 120/140 do samej obudowy to melodia przyszłości i subiektywna ocena temperatur.

 

Gaming X Trio słynie ze świetnego chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze w zestawie od kolegi zmień chłodzenie, bo tam masz w zestawie tylko z zapinką pod AM4. 

Skoro nie ma większego parcia pod RTX 2080 Ti to i nie wiem czy nie poszedłbym w stronę 9900K na zaś. 

RTX 2080 w 1440p spokojnie da radę. 970 Pro w zestawie do gier też moim zdaniem lekka przesada. 

 

Bez najmniejszego problemu z 9900K w budżecie 9300 zł https://proline.pl/koszyk/4e6e8f10

Jak trzeba coś więcej na magazyn, to dorzucić MX ale i cena do SX 8200 Pro mało opłacalna. 


 

 

Docelowy monitor przynajmniej 1440p

 

Dociągając budżet bez problemu mieścisz się z monitorem 1440p.  

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie widziałem oczywiście. 

 

Możesz uzasadnić dlaczego grafa ten DUKE zamiast STRIXa? Asus STRIX wg recenzji ma mega rewelacyjne chłodzenie i dzięki temu jest chichy, a jak już pisałem na tym mi najbardziej zależy.  Dzięki za sugestie z SSD, przyjrzę się bliżej Adacie bo cenowo wychodzi bardzo korzystnie względem Samsunga. Tego MX to raczej na pewno wezmę, być może nawet 2TB na zapas.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim cena. Różnica 500 zł w zależności od sklepu. Chłodzenie Tri Frozr jest bardzo wydajne. W testach u Liptona wyglądało to tak. Asus 72 stopnie, 45 db a MSI Duke 75 stopni i 44 db. Pod tym względem zdecydowanie nie warto dopłacać. Gigabyte Gaming OC ma również wydajne i ciche chłodzenie - 69 stopni przy 41 db

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...