Skocz do zawartości

Prędkość internetu w trybie WISP - najlepszy router


Recommended Posts

chciałbym zasięgnąć rady doświadczonych forumowiczów. Posiadam router UPC Connect Box (główny router) w salonie natomiast komputer stacjonarny jest w pokoju obok (w linii prostej router od komputera dzieli jakieś 6-7m). Nie mam możliwości ani przeniesienia routera ani podłączenia komputera do routera kablem ethernet. Obecnie korzystam z karty Wi-Fi TP link na USB jednak prędkość internetu w porywach dochodzi do 50 Mbit/s (dostawca zapewnia 150 Mbit/s - robiłem test na laptopie przez kabel oraz WiFi w bliskiej odległości od routera i faktycznie jest to osiągalna prędkość).

Wpadłem na pomysł aby zakupić router z trybem WISP (zmostkowane WiFi, połączenie z komputerem kablem ethernet od routera WISP) - obecnie posiadam router Tenda F3 (kupiony ze względu na bardzo niską cenę - wersja ekonomiczna) i przy takiej konfiguracji prędkość internetu skoczyła do około 80-85 Mbit/s w porywach. Nie jest to co prawda 150 Mbit jednak zastanawiam się czy w ogóle realnym jest uzyskanie prędkości zbliżonej do połączenia kablowego (lub gdy karta Wi-Fi znajduje się bardzo blisko routera głównego) w trybie WISP. Jeśli istnieją lepsze modele routerów będę wdzięczny za informację o producencie i modelu. Jestem również otwarty na alternatywne rozwiązania jeśli praktyka pokazuje, że są lepsze od zaproponowanego przeze mnie wyżej.

Bardzo proszę o wyrozumiałość i fachową pomoc - do tej pory nigdy nie musiałem się interesować takimi aspektami ponieważ w poprzednim miejscu zamieszkania router główny znajdował się tuż przy komputerze (komputer podpięty przez kabel ethernet do routera) i nie występował problem spadku prędkości maksymalnej.

Dziękuję i pozdrawiam,
Mateusz

Link to post
Share on other sites

Czy w trybie AP routery nie są połączone przypadkiem poprzez kabel ethernet? Jeśli tak to tak jak mówię, połączenie takie nie wchodzi obecnie w grę.
 

Standardy wifi:

 

Connect Box: IEEE 802.11b/g/n/ac, dual-band 2.4G/5G
Tenda F3: IEEE802.11/b/g/n, 2.4 GHz

 

Link to post
Share on other sites

Przecież ta karta nie ma żadnej anteny. Jak to ma pomóc? Poszukaj sobie testów kart Wifi i popatrz na karty nano bezantenkowe. Podobne karty w niektórych lokalizacjach nic nie łapią.  Podepnij kablem i nie cuduj. 7 metrów to przecież tyle co nic. Wystarczy jedna dziura w ścianie, kable poukładaj gdzieś w listwach przy panelach.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...