Skocz do zawartości

i5 6600k + gtx 1660Ti - gry się zacinają


Recommended Posts

 

 

Cześć, mam podobną konfigurację co Ty i u mnie BF5 na ultra/wysokich chodzi jak marzenie

W multi z 64 osobami na serwerze przez cały czas masz powyżej 60fps? Myślałem że to niewykonalne na 4-wątkowej i5.

 

 

czterowątkowy i5 i BF5 multi i wszystko jasne, czego tu sie doszukiwać - z tym procem w tej grze zawsze będziesz miał spadki do 40-50 - bf5 ostro czerpie z 8 wątków a nawet więcej

Co prawda u mnie 2500k i bf1 ale nie ma takiej siły żeby zlikwidować spadki. Próbowałem mnóstwo rozwiązań z neta i jedyne które działa to wymiana proca na i7.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam Ryzen 5 2600 + Gigabyte GTX 1660ti windforce.. oraz problem ten sam.

 

Wydaje mi się, że wina leży po stronie tej karty graficznej. Zamówiłem drugą sztukę tym razem od MSI w wersji Gaming X, ale dopiero w środę otrzymam przesyłkę.

 

Dyski, ramy, płyta główna oraz zasilacz.. tu raczej wszystko działa, a temperatury zgodne z tabelkami.

 

 

Jak problem zniknie to dam znać ;)

Link to post
Share on other sites

Aż mam ochotę ściągnąc wersję próbną BF1/5 z Origina i sprawdzić na swoim zestawie, bo to jest po prostu niemożliwe co wy opowiadacie.

 

Swego czasu dostałem od EA klucz do closed alpha Battlefield 5 i z racji posiadania wówczas i5 4460 + GTX970 grałem na średnich detalach. Poza momentami z dużą ilością wybuchów gra chodziła płynnie.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

puść RAM na 2133MHz (to że nie wywala błędów, nie oznacza, że nie może lag-ów powodować).

W których slotach DDR masz kostki włożone? Zgodnie z instrukcją? 


Niestabilne OC CPU tez może lagi powodować, nawet bez wywalania błędów. 


Dla pewności, wyłącz cały plik stronicowania (może powodować błędy w niektórych programach no ale trudno) 

Link to post
Share on other sites

I5 6400 + RX 580 8gb + 16gb2133mhz przed wprowadzeniem battleroyal generował stałe 75kl/s w DX12. Po ww aktualizacji pojawiły się drobne ścinki i pomimo stałej wydajności gra szarpała więc zmieniłem platformę na R7 1700 i problem całkowicie ustał.

Dodam że wcześniej na i5 6400w dx11 notowałem wydajność na poziomie 40-65kl/s gdzie w dx12 miałem stałe 75kl/s

Jeśli autor tematu gra w dx11 to niestety ale będzie miał spadki wydajności. Zmiana na dx12 powinna w znacznym stopniu pomóc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli autor tematu gra w dx11 to niestety ale będzie miał spadki wydajności. Zmiana na dx12 powinna w znacznym stopniu pomóc.

bzdury, u mnie jest odwrotnie, w dx12 nie grywalne, ścinki, szarpanie, czyli zależy od konfiguracji, a nie zakładasz, że wszyscy będą mieć dobrze, bo u ciebie tak jest

Link to post
Share on other sites

@up

Od strony procesora dx12 zapewnia zdecydowanie lepszą wydajność a autor tematu ma 4 wątkowy procesor, który pod dx11 niestety ale jest całkowicie zajechany.

Sam możesz to zweryfikować, wyłącz HT w biosie i porównaj wydajność dx11 vs dx12.

Zdziwisz się jak dużo zyskasz od strony CPU na dx12.

Pod dx12 masz szarpanie i ścinki ze względu na kartę nv. Na AMD nie ma tego problemu ani pod dx11 ani pod dx12 oczywiście zakładając że mamy odpowiednio wydajny procesor.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze czekam na nową kartę graficzną.. ale sprawdziłem na starej inne gry.

 

Far Cry ND singleplayer działał bez żadnych ścinek, fps były unormowane.

 

Cs Go tu podczas meczu turniejowego miałem z 4 razy ściankę, wtedy fpsy spadał na jakies 2sek bardzo nisko, po czym wracało wszystko do normy.

 

ARK Survival tu jest też problem, gra bez względu na ustawienia graficzne co kilka minut ma spadki fps.. potrafią spaść z 70fps do 20. Dodatkowo w menadżerze zadań pokazuje się wtedy przy procesie chwilowe "brak odpowiedzi".

 

Farm Together bez spadków, wszystko działa na max ustawieniach.

 

 

U mnie też jest 16gb RAM 3000MHz, wszystkie części prosto ze sklepu i takie jaja.. płyta główna MSI b450 carbon.

 

Jak po wpięciu nowej karty graficznej nie będzie poprawy, to sprawdzę na innym zasilaczu, bo aktualnie mam 500w od be quiet.. może coś z napięciami w bardziej wymagających grach. Ręce opadają.

 

I też sprawdzę jak komputer zachowa się po wyciągnięciu jednej kości RAM. Nie wiem jak inaczej jeszcze można sprawdzić, gdzie jest przyczyna. W ostateczności odeśle płytę główną wraz z procesorem na gwarancję..

Windows10 już instalowałem dwa razy i też nie pomogło.

A może to jest problem od monitora? Mam monitor 75MHz, ale to już by było naprawdę dziwne.

Edytowane przez cinekpsk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...