Skocz do zawartości

i5 6600k + gtx 1660Ti - gry się zacinają


Recommended Posts

obry,

nie mam pojęcia gdzie wstawić ten temat, więc pisze tutaj, bo w grafikach największy ruch http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/szczerbaty.gif 

Miałem i5 3350p i gtx960, zrobiłem upgrade na i5 6600k@4,5 + grx 1660ti.

Mam problem, głównie z BF5 (w inne nie gram, tylko cs - tam wszystko działa, w w3 problem też jest ale trochę mniejszy)

Niezależnie od ustawień, czy niskie, czy ultra. Z freesync czy bez, z ograniczeniem klatek czy nie - po prostu gra się tnie. Na niskich w bf5 na tym zestawie mam 45-65 klatek, na ultra 40-70 http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/szczerbaty.gif 
Miałem tak już wczesniej, myślałem że może to wina monitora - alienware aw2158hf bo był uszkodzony, ale odesłałem go, kupiłem zachwalany viewsonic xg2402. Myślę, może grafika.. wymieniłem rx580 na gtx 1660ti. NADAL jest identyczny problem. Już mnie szlag trafia.

Państwo, co zrobić? Co jest przyczyną?

System przeinstalowany na nowo, oryginalny windows 10. Sterowniki poprzednie usuwane revo. Zainstalowane nowe do monitora i karty.

Możliwe, że to wina procesora? Nie byłoby jakichś innych problemów? Kupiłem używkę z płytą i coolerem. Moze dysk? Próbowałem na HDD i na ssd cruciala 128gb i zero zmian. Zasilacz corsair vs450, ram aegis 3000mhz 2x8gb

Pomocy http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif 

Link to post
Share on other sites

Zanim odpalisz grę sprawdź zużycie ramu i procesora. Także zrób test passmark 9 oraz OCCT i SuperPosition. Podaj wyniki. OCCT będzie Ci grzać proca, podaj ile stopni daje i czy nie zbija zegara przez temperatury. Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mabrothrax
Ogarnij podpis proszę.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej może być jego wina. Włączone masz dx12? 

Zarówno z dx12 jak i dx 11 jest ten sam problem. Ja rozumiem, że to 4 jajka ale bez przesady, żebym miał mniej fps na i5 6600k @4,5ghz niż na i5 3350p..

 

@

outdatedtv już się zabieram za to i dam znac

https://i.imgur.com/6lIXgtu.png

https://i.imgur.com/mMYZw7B.jpg

 

jeszcze ogarne Superpostion.

 

Jakieś sugestie?  :(

Link to post
Share on other sites

Ok, czekam na SuperPosition. Natychmiast musisz zaradzić na woltaż procesora. Zabijesz go bardzo szybko, VCORE leci na 1.5V!! Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Co zrobić dokładnie z tym woltazem?

 

Lord_Krecitsqa HDD seagate jakiś stary, a SSD crucial mx550, też staruszek już. Na obu ten sam problem

 https://i.imgur.com/zzb0m8c.jpg superposition

Edytowane przez hwk555
Link to post
Share on other sites

Zanim zabierzesz się za podkręcanie procka musisz poczytać i pooglądać o takich rzeczach jak LLC, VCCIO, VCSSA. Może masz za wysoko LLC albo jakieś auto turbo super boosty powlączane w BIOSie albo nawet w sofcie do płyty pod Windowsem. Maksymalne akceptowalne napięcie "na chwilę" dla Skylake to 1.4V. Na stałe nie warto przekraczać 1.35V. Jeśli w OCCT widzisz 1.5V natychmiast wylaczasz komputer wciskając power guzik na 5 sekund. To jest źle wykonany overclock i wyrok śmierci na Skylake'a. Najpierw to jest do ogarnięcia przed innymi rzeczami.

 

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zanim zabierzesz się za podkręcanie procka musisz poczytać i pooglądać o takich rzeczach jak LLC, VCCIO, VCSSA. Może masz za wysoko LLC albo jakieś auto turbo super boosty powlączane w BIOSie albo nawet w sofcie do płyty pod Windowsem. Maksymalne akceptowalne napięcie "na chwilę" dla Skylake to 1.4V. Na stałe nie warto przekraczać 1.35V. Jeśli w OCCT widzisz 1.5V natychmiast wylaczasz komputer wciskając power guzik na 5 sekund. To jest źle wykonany overclock i wyrok śmierci na Skylake'a. Najpierw to jest do ogarnięcia przed innymi rzeczami. Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Ogarnąłem to. Zmieniłem napięcia, nawet zegar podbiłem wyżej. Efekt jest taki, ze temperatury poszły mocno w dół, ale gry nadal się tną.. 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze raz SuperPosition oraz pokaz OCCT ale na small data set. Na poprzednim zużycie procka nie było na 100% ale z takim napięciem to cuda się mogły dziać. Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

I jeszcze ten dysk to może być problem jeśli dużo ramu masz zajęte to komputer używa pliku wymiany (pagefile) na tym wolnym dysku. Tu pytanie do innych czy przy 16GB ram kolega może zrezygnować z pagefile w ogóle? Ja mam 32GB oraz pagefile 1GB ale na szybkim M.2 NVME i zapomniałem o tych problemach więc się wypowiedzcie.Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze raz SuperPosition oraz pokaz OCCT ale na small data set. Na poprzednim zużycie procka nie było na 100% ale z takim napięciem to cuda się mogły dziać. Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

I jeszcze ten dysk to może być problem jeśli dużo ramu masz zajęte to komputer używa pliku wymiany (pagefile) na tym wolnym dysku. Tu pytanie do innych czy przy 16GB ram kolega może zrezygnować z pagefile w ogóle? Ja mam 32GB oraz pagefile 1GB ale na szybkim M.2 NVME i zapomniałem o tych problemach więc się wypowiedzcie. Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Po resecie biosu: https://imgur.com/a/Q5d7WmJ

Problem nadal ten sam, zadnej roznicy.. brak mi slow juz powoli  :(

 

Da sie jakos sprawdzic te dyski? Oba sa stare. Może ten i ten uszkodzony..

Link to post
Share on other sites

Miałeś w OCCT zmienić na SMALL Data Set, please, dzięki z góry. Co do MX500 zrób kompletny crystal disk mark 6.0.2 I pokaż. Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Albo...Ten GTX 1660 to padło poprostu.Nie wiem :)
Ludzie z Ryzenem 7 1700 robią po 13000 w SuperPosition medium. Moja GTX 1080 Ti podkrecona i dobrze chlodzona robi 22795. Kolegi karta zrobiła 11000 z hakiem, za mało jak na taki procesor i RAM. Nie podoba mi się że cpu nie trzyma 100% obciążenia w OCCT dlatego chcę zobaczyć small data set. Tam już nie ma siły, musi iść na fula. Może w systemie operacyjnym albo w ustawieniach nVidia są jakieś energooszczędne nastawy ograniczające wydajność. Co do MX500 właśnie kupiłem wersję 2TB. Powiem tak, Evo 850 toto nie jest ale wcale nie ma przepaści. Chyba że to jakiś słabszy model Cruciala co kolega ma ale pisał wyraźnie MX500. Posprawdzaj w nVidia control panel > manage 3D settings czy nie masz ustawione na "optimal power". Daj na "adaptive" conajmniej. W ustawieniach Windowsa "power" ustaw "high performance". Sorry używam windy po angielsku i nie znam polskich tłumaczeń pozdr.Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałeś w OCCT zmienić na SMALL Data Set, please, dzięki z góry. Co do MX500 zrób kompletny crystal disk mark 6.0.2 I pokaż. Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Ludzie z Ryzenem 7 1700 robią po 13000 w SuperPosition medium. Moja GTX 1080 Ti podkrecona i dobrze chlodzona robi 22795. Kolegi karta zrobiła 11000 z hakiem, za mało jak na taki procesor i RAM. Nie podoba mi się że cpu nie trzyma 100% obciążenia w OCCT dlatego chcę zobaczyć small data set. Tam już nie ma siły, musi iść na fula. Może w systemie operacyjnym albo w ustawieniach nVidia są jakieś energooszczędne nastawy ograniczające wydajność. Co do MX500 właśnie kupiłem wersję 2TB. Powiem tak, Evo 850 toto nie jest ale wcale nie ma przepaści. Chyba że to jakiś słabszy model Cruciala co kolega ma ale pisał wyraźnie MX500. Posprawdzaj w nVidia control panel > manage 3D settings czy nie masz ustawione na "optimal power". Daj na "adaptive" conajmniej. W ustawieniach Windowsa "power" ustaw "high performance". Sorry używam windy po angielsku i nie znam polskich tłumaczeń pozdr. Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

https://imgur.com/a/46331Bg gtx wykrecony na maxa jak sie dalo bez zmiany napiec, i5 @4,7

https://imgur.com/a/bEdPJxU

Link to post
Share on other sites

@hwk555 i masz grę na tym dysku? Jak działają inne gry? Wszystko wydaje się być na miejscu, wyniki są w porządku. Brakuje mi jeszcze wciąż OCCT odpalonego z opcją SMALL data set, chcę widzieć ten procesor działający na sto procent a noe jakieś spadki.Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

P.s. Wynik dysku rewelacyjny, tu nie leży problem.Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Wina i problem jest twojego zasilacza o mocy 450 w certyfikacie plus

 

podkręcałeś procesor do 4.5 coś zwiększać napięcie a zasilacz widocznie już nie daje rady i gubi napięcie po drodze a wiadomo ze przy 90 % użycia zasilacza się nie opłaca używać tylko np 600 w zasilacz albo 550.   450 w wystarcza ci tylko do tej karty przy bez żadnych oc ruszanie napiec to zasilacz tez rusza i efekcie pobiera więcej prądu zastanów się nad wyborem lepszego zasilacza np certyfikatem bronze lub gold przy np 550 do 750 w wiadomo im wiecej masz mocy w zapasie tym zasilacz mniej sie meczy ja mam 750w bronze i od 5 lat użytkuje a były konfiguracje sli jak i cf ale w tedy zasilacz jest bardzo mocno obciążany jest  słyszalny i szybko zużywa się zasilacz.

 

jak możną bawić się w podkręcanie 450 w zasilaczem certyfikatem plus jak juz cos lepszego tak samo wsadzic gtx 2080 ti do 450 w zasilacza to by się komputer resetował po obciążeniu. zasilacz jest tak samo ważny jak płyta główna procesor i karta graficzna.

ile lat użytkujesz ten zasilacz?

widzisz trzeba wtedy było kupić o większej mocy zasilacz byś nie miał przypału gdzie 1 mocna linia jest teraz najważniejsza

a ty pewnie nie masz i przy maksymalnym obciążeniu już topowe gry będą niestety szwankować

 

testy obciążeniowe gtx 1660 ti

 

https://whatnext.pl/poradnik-jaki-zasilacz-wybrac-do-nowych-kart-graficznych/2/

test bez oc procesora itp

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cześć, mam podobną konfigurację co Ty i u mnie BF5 na ultra/wysokich chodzi jak marzenie, żadnych zwiech a mam ten sam procesor i podobnej wydajności grafę. Procek u mnie leci na 4.5 ghz z 1.27V a grafika na stockowych  zegarach. Problem musi być gdzieś głębiej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...