Skocz do zawartości

Phanteks Evolv X by Tomashec - LC


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Od poprzedniego mojego workloga minęło sporo czasu, około 7 lat... :D Przyszła pora na nowe graty i nowe wyzwania :D Jestem po paru zakupach, co mogliście zauważyć w odpowiednim dziale ;) Nie wszystko jeszcze mam zakupione, ale większość już jest w domu i pomału w miarę możliwości czasowych, składam to do kupy :)

Wstępnie plan jest taki aby zwodować CPU, MB oraz GPU w budzie od Phanteks Evolv X. Chcę użyć wszystkiego do LC, od firmy EK, ponieważ miałem do czynienia z tym producentem przy poprzednim LC i jestem z nich zadowolony.

 

Dobra, zacznę od wrzucenia fotek sprzętu, który mam i na jakim etapie jestem :)

 

1. Najważniejsza obudowa - Phantek Evolv X

fksi42ga61qx_t.jpg

bp0csw9ena07_t.jpg

2. Płyta główna - Asus Maximus XI Formula

77f0vu7s8yid_t.jpg

3. Procesor - Intel i9 9900K

nx4w5xozfz0e_t.jpg

4. Karta graficzna - Asus RTX Strix 2080 OC

ry4nvneptq1p_t.jpg

uq9kij2bq7kf_t.jpg

xvsvfnqtd7er_t.jpg

5. Pamięci RAM - G.SKILL Trident Z - 32GB 3200 CL14

eqwfokntg0vf_t.jpg

6. Bloki CPU i GPU + backplate - EK Waterblocks

68jpnr34kq09_t.jpg

 

7. Uchwyt do pionowego montażu GPU od Phanteksa

gpwf0bcpyp6a_t.jpg

 

 

Kilka dni temu zacząłem zabawę i póki co płyta główna wraz z pamięciami i procesorem są już na miejscu w obudowie :)

 

f94qed7ge1uh_t.jpg

nfqa4oth3gwr_t.jpg

4kvkih3v5q4r_t.jpg

5ncoxmrsfn77_t.jpg

 

 

Najtrudniejsze przede mną, montaż bloku na GPU i tu się zastanawiam czy przed tym nie uruchomić najpierw GPU i sprawdzić jak działa niż od razu jechać z blokiem LC ?? co Wy na to ??

 

O dalszych postępach będę informował na bieżąco :)

Edytowane przez Tomashec
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co jest  w tych ramach że w co drugim projekcie siedzą  :co:

 

Długo wybierałem pamięci poza ich fajnymi parametrami bardzo fajnie wyglądają :D

 

lepiej przetestuj kartę na sucho ;)

Powodzenia

 

I chyba tak zrobię, lepiej sprawdzić i w razie czego gwarancja :)

Dziękuję :)

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja bym brał na twoim miejscu Apexa XI. Taka sama sekcja zasilania jak na Extreme ( nawet z bardzo mocnego OC 9900K nic sobie nie robi, blok wodny całkowicie zbędny) + lepsze możliwości OC pamięci no i cena niższa.

 

Blok zbędny ?? Jeśli będę podkręcał CPU, to lepiej chłodzić sekcję wodą, niż liczyć na "zwykłe" radiatory...

Karta w pionie :D

 

wucEye3.jpg

Potrzebuję pomocy przy okablowaniu...

 

Podłączyłem kabel zasilający MB 24-pin i szczerze nie wygląda to moim zdaniem najlepiej, kabel brzydko się zagina :/

Zdjęcie poniżej

 

ZXdcnEh.jpg

 

Myślałem nad kupnem takiego zestawu pod swój zasilacz - Corsair AX 850 :)

1. https://www.morele.net/cablemod-classic-modmesh-corsair-zestaw-kabli-serii-axi-c-hxi-i-rm-wegiel-5641246/

lub

2. https://www.morele.net/cablemod-cablemod-pro-modmesh-c-series-axi-hxi-rm-cable-kit-carbon-5641257/

 

Pytanie czy będą pasowały w/w zestawy pod mój zasilacz ??

Link to post
Share on other sites

Twój zasilacz to AX, znajdź jaki AX, gold, platinium. W tabeli masz kolorami zaznaczone kable. Szukasz kabli z tym samym kolorem w innych zasilaczach, jak są to są kompatybilne. Np. AXi, HXi, HX Gold i RM mają wszystkie kable te same a AX Paltinium, HX Platinium, RMi, RMx i SF mają te same co poprzednie poza 24 pin. Jak są inne to są nie kompatybilne, inne wycięcia na kostce i pojedyncze kable zamienione miejscami. 

 

Ogarnij jaki masz konkretnie zasilacz i do boju. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dalej nic z tego nie rozumiem... Są kropki przy wersji AX Gold... i ? Czyli te 4 kable przy których są kroki kolorowe, pasują tyko do mojego zasilacza ?? Nie rozumiem, jak to się ma do tych zestawów kabli, które podlinkowałem wyżej ??

Link to post
Share on other sites

Mają się tak, że nie pasują do zestawów, które podlinkowałeś. Jedyny kabel jaki pasuje do innego zasilacza to 8pin EPS, pasuje do AX1200. Pozostałe są specyficzne tylko dla AX gold.

 

AX850 gold to rebrand seasonica x-850 KM2, więc kable od jednego pasują do drugiego. Kable 24pin, 8pin EPS i sata pasują też od x-850 KM3. 

 

Imo najprościej będzie kupić/zamówić przedłużki o właściwościach jakie Cię interesują. Nie będziesz się musiał martwić o kompatybilność. Miejsca w obudowie masz w pip więc nie będzie problemów z upchnięciem nadmiaru kabli. 

 

albo

 

poszukać zestawów kabli do AX gold, do x-850 (generalnie całej serii x-560, x-660, x-760, x-850 KM2). Możesz popytać ludzi robiących kable. 

 

Daj im te linki żeby sami nie musieli szukać, może coś Ci pomogą, zrobią końcówki.

 

https://www.corsair.com/us/en/psu-cable-compatibility

 

http://pc-internet-zone.blogspot.com/2011/06/install-24pin-and-8pin-cables-on-pro.html

 

https://www.overclock.net/forum/18082-builds-logs-case-mods/1420796-repository-power-supply-pin-outs.html

 

https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/netzteile/25223-seasonic-x850-km3.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję ernorator za podpowiedzi, bo tak bym w ciemno kupił taki zestaw kabli (gdzie na stronie sklepu specjalista mówił, że będą pasowały pod mój zasilacz)...

 

Możesz popytać ludzi robiących kable.

 

Znasz kogoś takiego ? Lub polecasz kogoś?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Po długiej przerwie w budowaniu nowego peceta, postanowiłem, że zamontuję combo rez+pompa EK Water Blocks EK-XRES 140 Revo D5 RGB PWM. Okazało, że rozstaw śrub na uchwycie reza jest większy niż otwory w obudowie Phanteksa !! I Jest opcja kupna dodatkowego uchwytu, ale jedynie na miejsce przedniego wentylatora (!40mm) takiego ==>http://www.angela.pl/p13083,ek-water-blocks-ek-uni-pump-bracket-140mm-fan-vertical.html

co wy na to ?? Czy bawić się w inne rozwiązanie ??

 

@up uchwyt zakupiony.

 

 

Szybkie pytanie, czy dwie chłodnice 2x140 ogarną temperatury na i9900k i RTX 2080 ??

Edytowane przez Tomashec
Link to post
Share on other sites

Może być problem szczerze mówiąc, kolega ma zestaw z 9900k@5ghz na chłodnicach 360+240 na samo cpu i podczas gier dobija do 60 stopni, w prime95 jest jakoś 85.

Uuuu, kurcze to faktycznie nieciekawie...

 

Ok po przemyśleniu na top idzie 240 (2x120), na front 420 (3x140).

Na górze planowałem 360, próbowałem wczoraj ze starą Phobya G-Changer 360 ver 1,2, ale przy samych rozmiarach chłodnicy był już problem, a nie było jeszcze na niej wentyli...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

O jakość możesz być spokojny, obecnie bykski robi naprawdę bardzo porządne podzespoły do lc, niejednokrotnie przewyższają jakością takie ekwb . Takie monitorki temp cieczy i przepływu  w tej chwili to fajna alternatywa jak nie masz odpowiedniego kontrolera do monitorowania pracy układu lc jak np aquaero,  a te wartości warto znać użytkująć kompa z lc 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...