Skocz do zawartości

Nowa karta - czy któreś podzespoły również trzeba wymienić?


Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do wymiany GTX 970 na RTX 2070. Komputer ma już swoje 4 lata odkąd był złożony, więc zastanawiam się, czy zmiana karty powinna poociągnąc za sobą zmiane również innych komponentów, żeby jej nie blokowały.

 

 

Mój obecny setup:

zasilacz: cooler master 550W

procesor: i5-4690k/3.5gz 6mb

Płyta główna: MSI Z97-G43 

Ram: 16 gb

Chłodzenie: SilentiumPC Grandis XE1236

Monitor: Acer 27" Predator 144hz

 

Proszę o wsparcie czy coś muszę wymienić, aby nie blokować potencjału nowej karty graficznej czy to co mam jest okej.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez lunatyyk
Link to post
Share on other sites

Tam jest DDR3 więc jakie 3000MHz?

 

Kręć procka, ram podaj jaki, zapewne grasz w gry e-sportowe to zaznaczę że im szybszy ram tym mniejsze spadki np:

 

Minimum 100 fps Max 279 fps przy 1600Mhz

Minimum 170 fps Max 310 fps przy 3000Mhz :)

 

To tylko przykłady.

Ram 4x Crucial Ballistix Sport DDR3 4GB 1600MHz CL9 BOX 

 

Gram w gry głównie RPG i strategiczne i czasami mmorpg. 

Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo się na tym znam. A gdybym miał wymienić procesor to na jaki? 

Wymiana procesora w tej chwili = nowa płyta główna, nowy RAM, czyli dość spora inwestycja 

 

Sam procesor nie powinien być problemem przy grafice RTX2070. Masz odblokowany mnożnik, więc sporo możesz z niego wyciągnąć. 

Link to post
Share on other sites

4 rdzenie Haswellowskie z pewnością ograniczą RTX2070. Jednak twój tok myślenia jest dobry, najpierw kup dobrą grafikę, a po odłożeniu $$$ zmieniasz platformę czy to na Intela czy na nowe Ryzeny 3000.

Załóżmy, że chcę wymienić inne podzespoły do tej karty. Moglibyście podpowiedzieć jaki procesor i płyta? Czy obecny zasilacz i chłodzenie wystarczą czy też do wymiany?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz i chłodzenie będą dobre jak najbardziej, tylko do swojego chłodzenia będziesz musiał odebrać darmowy zestaw montażowy na nowożytne procesory.

https://www.silentiumpc.com/pl/am4/

 

Wszystko zależy od twojego budżetu jaki chcesz wydać na procesor, RAM i płytę główną. No i czy jesteś skłonny poczekać 3/4 miesiące na nową generację Ryzenów.

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że musiałbym wymienić większość komponentów. Czy w takim razie gdybym np wziął rtx 2060 zamiast 2070 coś bym musiał wymienić?

 

Nie mam aż tak dużych potrzeb, tylko w niektórych przypadkach mój zestaw nie wyrabia na maksymalnych detalach np Anno 1800.

Link to post
Share on other sites

W sensie, że nie trzyma 144FPS? Trudno się dziwić, konfiguracja zalecana jest układana pod 60FPS.

 

Możesz zerknąć jakie masz użycie CPU i grafiki w tym Anno. Oczywiście procesor podkręć w okolice 4.5Ghz, w końcu w obudowie siedzi Grandis. Będzie wiadomo co bardziej niedomaga.

Link to post
Share on other sites

@lunatyyk jestem właśnie po takim zabiegu.

Nie wiem jak się to ma do g-sync i 144hz

ale karta nawet sie zagrzać nie chce przy ULTRA i wszystko na max.

Ten 2070 będzie mocarz do Twojego kompa.

Bez zmiany podzespołów.

Pytanie czy chcesz w pełni kartę wykorzystać czy uzyskać płynność :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...