Skocz do zawartości

przycinki w grach procesorowych


Recommended Posts

witam.

od dawna zauwazylem, ze mam scinki w grach typu cs 1.6, csgo. parę dni temu zrobiło się na tyle nieznośne, że zamiast 200-300 fps z scinkami lekkimi, zrobiło się 150-200 z dropami do 80.  w grach na grafikę nie ma problemów - np gta v.

procesor : i5 4440

grafika: evga gtx 950 2gb

ram: 8gb

zasilacz: thermaltake 530w

system: windows 7 64 bit

link do benchmarku: https://www.userbenchmark.com/UserRun/16334188

temperatury są w miarę ok.

wyniki z hwmonitor po włączeniu csgo i graniu 10 minut: https://imgur.com/a/R3uMdhC

Link to post
Share on other sites

 

Możesz

 

Możesz ten sam manewr przeprowadzić z HWiNFO zakładka Sensors, bo w HWMonitor wskazanie V Core CPU 1.752V jest niedorzeczne.

 

 

zrobione. - https://imgur.com/a/eI8lI3H . czy 120 stopni plyty glownej to normalne? dodam, że jest ona noname z acer aspire x-605, któremu potem wymieniłem kartę grafiki, zasilacz i obudowę. kolejnosc skrinów losowa - nie mogłem inaczej wrzucić. wynik po 10 minutach grania w csgo. komputer odpalony od paru godzin.

Edytowane przez amazone1
Link to post
Share on other sites

Porównaj wyniki odczytów z innym programem na HWMonitor bo rzeczywiście taka temperatura dla płyty głównej nie jest normalna ale równie dobrze może to być błąd programu bo w tym miejscu płyta nie ma żadnego czujnika tylko programy źle interpretują to wskazanie. Możesz też przeprowadzić test czujnika tzn. samemu próbować dodatkowo schłodzić płytę główna wdmuchując z zewnątrz chłodniesz powietrze albo wyłączyć pc i odczekać aż się schłodzi. Jeśli na czujniku płyty głównej temperatura zmienia się w pewnym zakresie a nie stoi w miejscu to masz jakiś problemy z płytą np. odklejony radiator chipsetu lub mostka płd. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up Odczyt temperatury płyty jest zmienny więc można przypuszczać, że jest rejestrowany przez czujniki na ile jednak prawdziwy nie wiadomo. Do autora, odczyty AUXTIN1 i AuXTIN3 również są powyżej normy, a prawdopodobnie są to parametry sekcji zasilania i chipsetu. Masz też brak odczytu z obrotów wentylatora obudowy PC i nie wiem czy takowego nie masz zamontowanego, nie działa lub podłączony jest po za układem płyty gł. Do sprawdzenia zaleceń @gepardmak możesz też otworzyć obudowę i sprawdzić odczyt z temperatur podzespołów. Dziwnym jest też fakt, że CPU nie taktuje na poziomie częstotliwości turbo czyli 3.30 GHz. Prawdopodobnie z powodu temperatur jest ono ograniczane przez płytę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up Odczyt temperatury płyty jest zmienny więc można przypuszczać, że jest rejestrowany przez czujniki na ile jednak prawdziwy nie wiadomo. Do autora, odczyty AUXTIN1 i AuXTIN3 również są powyżej normy, a prawdopodobnie są to parametry sekcji zasilania i chipsetu. Masz też brak odczytu z obrotów wentylatora obudowy PC i nie wiem czy takowego nie masz zamontowanego, nie działa lub podłączony jest po za układem płyty gł. Do sprawdzenia zaleceń @gepardmak możesz też otworzyć obudowę i sprawdzić odczyt z temperatur podzespołów. Dziwnym jest też fakt, że CPU nie taktuje na poziomie częstotliwości turbo czyli 3.30 GHz. Prawdopodobnie z powodu temperatur jest ono ograniczane przez płytę.

 

moja obudowa posiada 4 wentylatory z czego 3 działają. dla 4 nie znalazłem miejsca na plycie glownej. - taka plyta z gotowca.

od procesora jest też jeden wentylator, który działa. dotykając płyty głownej to nie jest raczej 120 stopni. z tego co pamiętam to wentylatorów nie podłączałem do płyty. 

https://imgur.com/a/i9RJcF7 - skriny z hw monitor. tutaj też jakis tmpin pokazuje 120 stopni celsjusza.

Edytowane przez amazone1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...