Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, wiem, że podobne tematy już się pojawiały, ale...

Otóż, dorobiłem się SSD na M2. 

Teraz w laptopie siedzą 2 dyski, SSD i HDD.  Na samym początku na HDD był zainstalowany win10, więc również na tą samą opcję zdecydowałem się przy instalowaniu go na SSD. Wszystko super, winda działa.
Problem pojawia się w momencie, w którym włączam komputer, otóż windows automatycznie przerzuca mnie do wyboru dysku z którego chcę uruchomić system. 

Ze względu na małą ilość danych pozwoliłem sobie na format starej partycji C: i D: aktualnie sprawy mają się tak

C: SSD z Windowsem
D: 1TB po windowsie
E: Powinno być recovery ale też jest sformatowane.

W insyde przy boot menu nie widać możliwości wyboru, zakładka Boot i pole Boot mode jest wyszarzone i jest ustawione na UEFI. Zarówno zdjęcie bezpiecznego bootowania czy innych takich nie pomaga, bios tak jakby nie widzi tego dysku. 

Dodatkowo przy uruchomieniu i wciśnięciu F12 pojawia się tylko opcja wyboru HDD.

Pytanie brzmi, jak ustawić wszystko, tak żeby czytało system wyłącznie z SSD bez potrzeby wyboru + czym sformatować HDD żeby wyczyścić go do zera.

p.s. opcja z EASY BDC też nie działa

Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że na SSD masz bootloadera w ogóle? 
Spróbuj odpalić windowsa bez HDD w środku i zobacz czy się uda i jak bios zareaguje (być może to wystarczy aby kolejkę zmienić) 
Co do czyszczenia HDD, to trzeba go wyzerować (np MHDD jak masz tryb IDE obsługiwany), ale tylko jak się upewnisz, że system ci startuje, jak nie masz HDD w środku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...