Skocz do zawartości

Ulepszenie sprzętu (i5 4460 / gtx 1060)


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio zakupiłem kartę GTX 1060 6gb lecz odczułem w grach (np. BF V), że reszta podzespołów nie wyrabia.
Dlatego postanowiłem generalny remont komputera.

 

Aktualny sprzęt:

CPU: I5 4460

GPU: GTX 1060 6gb Zotac

MOBO: Asrock H81M-VG4 R2.0

RAM: 2x 4GB GoodRam 1600MHz

DYSK: Seagate 1TB

Zasilacz: XFX Core TS 430W

 

Budżet: ok. 1000zł, chyba, że coś ze starego sprzętu można sprzedać ;)

Kupowany sprzęt może być używany.

 

Rozglądałem się w sieci za czymś co można by było podmienić i oto moja propozycja:

 

Wymiana płyty głównej na MSI B450-A PRO + AMD Ryzen 5 1600x (lub Ryzen 7 1700) + ramy Corsair Vengeance DDR4 16GB 3000MHz. Pytanie czy zasilacz to uciągnie? 

W przyszłości pewnie pobawię się w podkręcanie ale na razie póki budżet ograniczony to zostanę przy standardzie.

 

Czekam na waszą opinię i wasze propozycje.

 

Z góry dzięki! :)

Edytowane przez n4keed
Link to post
Share on other sites

Brał bym raczej  7 1700 , cena podobna , a ma w zestawie chłodzenie , którego 1600x nie ma .No i na dłużej wystarczy .  SSD też bym dorzucił . Zasilacz jak nie za stary to da radę bez problemu . 

 

Masz jeszcze intela w podobnej cenie i5 9400f . Jest droższy , ale możesz dać tańszą płytę bo jego i tak się nie podkręca i starczy mu cokolwiek .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

A jakby tak złożyć coś pokroju:

Ryzen 5 1600x
Fortis 3
ASRock B450 Pro4
jakiś tani ram np. Patriot Viper 2x4gb 3000Mhz?

Po podkręceniu Ryzen 5 by był chyba ciutkę bardziej wydajny od 7 na dodatek chłodzenie by zostało do przyszłego procka.
Płyta jest ciutkę lepsza od MSI-A Pro chociaż mało o tym słychać w PL.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...