Skocz do zawartości

Nowy dysk SSD o pojemności 512GB lub więcej


Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem nowego dysku SSD i wybór padł na standard M.2. Moja płyta główna to Asus Z97-Delux i według znalezionych informacji obsługuje ona dyski "M Key and type 2260/2280" Czy możecie doradzić kilka opcji do wyboru? Pojemność to 512Gb lub więcej.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że mam wolne. Co do TLC to nie mam jakiś specjalnych wymagań ale wyczytałem, że MLC jest lepsze więc jeśli różnica w cenie nie jest duża to lepiej gdyby było MLC.

 

Dusić grafiki bym nie chciał :)


Czyli jest sens robić opcję z przejściówką? Jeśli tak to proszę o jakieś propozycje dysków, jeśli nie to także proszę o propozycje?

Edytowane przez Ozzy83
Link to post
Share on other sites

 

 

@kokosnh ale w Z97 Deluxe wszystkie sloty PCIe x1 to 2gen, musiałby podzielić x16 3gen na 2*x8 i zdusić grafikę.
zdusić, hmm u mnie wykręcony RTX 2070 chodzi Po PIC-e 2.0 x8 i mam tylko 0.75% FPS strat względem PCI-e 2.0 x16 :D

 

 

jeśli różnica w cenie nie jest duża to lepiej gdyby było MLC.
PX-512M8PeG 527zł

więc różnica spora.

Przejściówkę kupisz na allegro za 25-40zł

Link to post
Share on other sites

Mam 2x nvme 970 EVO Plus - jeden w 3gen i jeden w 2gen PCIe. No i ten drugi szału nie robi, max to 900MB/s. Dlatego myślę, że do PCIe 2gen kupowanie dysku o transferach 3GB/s to nienajlepszy pomysł, lepiej kupić wolniejszy i większy (sam przylamerzyłem, trzeba było brać mx500).

Link to post
Share on other sites

 

 

Dlatego myślę, że do PCIe 2gen kupowanie dysku o transferach 3GB/s to nienajlepszy pomysł, lepiej kupić wolniejszy i większy
ale on ma tam PCI-e 3.0 x8 bo dzielone z grafiką, co ci sie nie podoba w nim? Ma tam pełne 32Gb/s

Evo jest nieopłacalny, na tle PNY XLR8 CS3030 500GB(Phison E12 + TLC + 5 lat gwar) za 359zł
Link to post
Share on other sites

Tak, jak da x8 zamiast x16 na grafikę i x8 na drugie PCIe to będzie full prędkość dysku.

Obydwa te dyski są gen3 x4, w specyfikacji tego Plextora jest to wyraźnie napisane. Teraz jakbym kupował to pewnie też bym nie płacił dodatkowej stówy za Samsunga.

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Motyw jest taki, aby mieć pełną prędkość SSD, musisz kupić adapter PCI-e x4 -> M.2 32Gb/s, i wsadzić w go razem z SSD w drugie złącze PCI-e 3.0 x16, zaraz pod Grafiką. To się wiąże z tym, że grafika która będzie dzielić linie PCI-e z SSD, zwolni o około 0-1%

Dla przykładu, u mnie RTX 2070 wadzony w PCI-e 2.0 x8 zamiast x16 zwolnił o około 0.75% FPS, no ale u mnie procesor i ram trochę ograniczają + jak mam 2 monitory 4K + FullHD (dlatego zwolniła tylko o tyle). 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...