Skocz do zawartości

dziwne regularnie spadki wydajności podczas rozgrywki


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Lagrer,

Recommended Posts

Witam!

mam dosyć dziwny problem z wydajnością przy obciążeniu, nie spotkałem się wcześniej z takim problemem i nie znalazłem nic podobnego na innych forach . Problem polega na tym ,że podczas uruchomionej gry , w tym przypadku dark souls 3, fps spadają mi regularnie co około 30s , wygląda to w ten sposób że coś tam sobie robię i na luzie mam stałe 60fps i fajnie  i nagle spada mi do 30 lub nawet czasem do 20-25 i tak skacze regularnie nawet podczas włączonej pauzy w grze dalej jest to samo co mnie mega zdziwiło , po jakimś czasie kombinowania skapnąłem się że komputer mam po prostu dawno już nie odkurzany więc zrobiłem to i przez jakieś kilka dni było lepiej już te spadki nie były tak zauważalne więc już dałem sobie z tym spokój jednak znowu to powróciło. Popytałem się kolegi który sie na tym trochę zna i sporo nad tym myśleliśmy , sprawdzaliśmy ustawienia Nvidii z 3D , synchronizacja pionowa wyłączona, potrójne buforowanie , nastawiłem nawet tam wszystko na wydajność i nic to nie zmieniło , wyczyściłem komputer ccleanerem razem z nieużywanymi rejestrami , sprawdziłem dysk na hdtune i wszystko było idealne , zmniejszyłem podkręcenie grafiki , ściągnąłem wszystkie najnowsze sterowniki do karty, procesor lekko podkręciłem z 3,1GHz do 3,4GHz , zmniejszyłem pamięć wirtualną , zmniejszyłem ustawienia gry nawet na niskie i efekty były praktycznie niezauważalne , w końcu wpadliśmy na pomysł że to może jakiś wirus i faktycznie przy skanowaniu okazało się że miałem trojana i dwa inne mniejsze nie mam pojęcia skąd mi się to tam wzięło ale ok , pozbyłem się ich i niby kilka fps wskoczyło , ale to nadal nie było to. sprawdziłem sobie obciążenie i temperaturę i wyniki tego były takie że procesor używał 50% mocy przy grze , Ram 60% , dysk 3%, temperatura grafiki to 60C dla niej to praktycznie nic , procesor dawał mi tylko coś do myślenia bo zauważyłem że podczas 60fps w grze temperatura podnosiła się do 57C i kiedy był spadek wydajności , temperatura również spadała do ok 30C więc wpadłem na pomysł że może pasta na procku już zaschła , kupiłem sobie nową i jakoś udało mi się ją założyć i faktycznie było lepiej bo temperatura dochodziła maks do 50C tyle że w grze nic się nie zmieniło :\\ tata pytał się kolegi on też nie powiedział mi nic czego już nie sprawdziłem , nie mam pojęcia o co może chodzić , wydaje się to tak jakby coś nie nadążało z wydajnością ale sprzęt mam w porządku . ehhh już nie wiem co mam z tym robić ;(( pomocy!

specyfikacja sprzętu:

grafika MSI GTX 970 4GB

procesor AMD FX 8120 8 rdzeni

dysk HDD 1tera

zasilacz XFX 600W

RAM DDR3 8GB

system W10 64bit

monitor ma rozdzielczość 1920x1080 60Hz

testowane gry to Dark Souls 3 , Nier Automata

Link to post
Share on other sites

A założymy się że masz nieaktualne sterowniki? Pobierz i odpal program Driver easy to się przekonasz co masz aktualne. Żeby wykluczyć wpływ ustawień spróbuj zresetować bios płyty głównej. Po tylu latach baterię też warto wymienić na nową. Czyszczenie podzespół z kurzu wskazane, czyszczenie styków grafiki, pamięci i złączy PCI-X preparatem Kontakt 60 również. Konieczna aktualizacja bios i diagnostyka HDD(Tune HD).  

Link to post
Share on other sites

sprawdziłem sobie ten program i pokazywało że mam nie aktualne do audio , do karty sieciowej której nie używam , grafika nowa wyszła chyba 2 dni temu i monitor który chyba dalej miał sterowniki z plug&play bo sobie o tym całkowicie zapomniałem , zaktualizowałem wszystko , również BIOS zresetowany , kartę wyczyściłem dokładniej i dużo tam nie znalazłem brudu bo nie dawno było czyszczone sprężonym powietrzem i dalej nic , nawet że podczas testu spadło mi raz do 18fps to już wgl był slow motion , a z dyskiem to już napisałem w opisie że sprawdzałem na HDTune i wszystkie kwadraciki były zielone :\\

Link to post
Share on other sites

mam avasta i próbowałem już przy okazji jak nad czymś innym kombinowałem to przetestować ale bez różnic , nie wiem w sumie czy sam antywirus mógłby robić takie spadki i tak mam Nvidie expirience , sprawdzałem tam przy okazji optymalne ustawienia do gry i wszystkie ustawienia były na wysokich tyle że strasznie mi rozdzielczość zmniejszyło a najlepszego było to że i tak miałem te spadki :\\

Link to post
Share on other sites

to chyba też to , dalej mam te spadki , nie wiele się po tym zmieniło , z tego co wiem to nvidia ex to słórzy głównie do newsów , najnowsze aktualizacje , szukanie optymalnych ustawień do gry i dodatkowe gadgety typu nagrywanie , ss itp , może miałeś włączone tam nagrywanie pod jakimś przyciskiem bo to chyba tez nie pokazuje jak się nagrywa i miałeś te ścinki , znajomy mi też o tym przypominał żeby sprawdzić bo właśnie może przez to lagować ale u mnie to jest wyłączone całkowicie , może jeszcze spróbuje wziąć moją grafikę do jakiegoś komisu bo ktoś mi mówił że może karta jest uszkodzona i nie działa tak jak powinna

Link to post
Share on other sites

Musisz podmienić dwa podzespoły by wykluczyć ich wpływ. W pierwszej kolejności podmień zasilacz a później grafikę na inną o ile masz takie możliwości. Jeśli nie oddaj sprzęt do serwisu niech sprawdzą w czym rzecz.   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

już dawno zdjąłem bok komputera bo kabli z zasilacza mam tam strasznie dużo i nie da się ich odczepić więc CPU by się tam chyba udusił i jeżeli chodzi o podmianę sprzętu to też o tym myślałem ale moją starą kartę GT730 już sprzedałem z pół roku temu , mam za to zasilacz 480W trochę on nie ma dodatkowych kabli do podpięcia mojego GTX970 i tego też raczej nie wymienię bo bez grafiki to wgl nic się nie da zrobić , spróbuję tam wziąć do komisu właśnie w najbliższym czasie

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

okej jestem , byłem w sklepie w którym mieli mi karte sprawdzić i wyszło na to że karta jest w jak najlepszym porządku , opisałem tam jeszcze dokładniej mój problem i stwierdził że to raczej mogła by być wina albo dysku HDD albo procka , tyle że sam mówił , iż z prockiem to można jeszcze trochę poczekać na wymianę bo jest niby nie zły ale też nie najlepszy więc zostaje dysk , słyszałem o tym bardzo dużo i jestem za tym żeby go sobie kupić bo jednak spora jest różnica w szybkości ale z tego co wiem to jeżeli chodzi o gry to głównie wpływa na prędkość ich ładowania niż wydajność , a z wirusami to raczej już pisałem w opisie że dokładne skanowanie i tam wykryło i że przez jakiś czas było lepiej i znowu słabo :\\

Link to post
Share on other sites

"że dokładne skanowanie i tam wykryło i że przez jakiś czas było lepiej i znowu słabo :\\" , czyli znowu coś załapałeś. Na jakich stronach bywasz, co pobierasz, co instalujesz, czy na pewno z zaufanych, dobrych źródeł ? Jak odinstalowałeś Nividia ex, dokładnie z czyszczeniem ręcznym ? Próbowałeś postawić nowy system, masz punkty przywracania systemu włączone ?

Link to post
Share on other sites

tzn może nie do końca było tak że wróciło , chyba to trochę źle opisałem , wyczyściłem te wszystkie wirusy i na pewno było lepiej tylko nieznacznie ale jednak wtedy wydawało mi się tak jakby było lepiej , później dopiero zauważyłem kiedy np, grałem w coś bardziej obciążającego że to dalej jest , pobrałem wtedy właśnie tego frapsa i się okazało że to dalej występuje tylko tam może z 5 fps mi wskoczyło , mogę zawsze zrobić jeszcze jeden skan po włączeniu komputera tylko ostatnio nic nie pobierałem , a robiłem też skan przed tym oddaniem karty i nic mi nie wykryło
a tą nvidie ex czyściłem dokładniej tym ccleanerem , raczej myśle że to powinno wystarczyć
nowego systemu nie chcę robić bo jednak szkoda mi tych wszystkich plików które teraz mam , ale i tak chyba będę to musiał zrobić bo jednak ten ssd kupuję to usunie się pliki systemowe z C: na HDD i zainstaluje na ssd
ale mam też takie pytanie, czy jest to możliwe że przez dysk HDD mogę mieć takie dziwne spadki?
i tak mam włączone punkty przywracania systemu

Link to post
Share on other sites

przywracanie mam włączone , ale nawet nie wiem kiedy to było normalnie sprawne , jak wcześniej mówiłem że tego nie zauważałem bo nie miałem na kompie nic mocno obciążającego , ehhh spróbuję z tym ssd a jak już to nie pyknie to zostaje tylko przeinstalowanie całego systemu i utrata większości moich plików :\\

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

okej problem rozwiązany , kupiłem nowy dysk ssd , i wgrałem tam wszystko i teraz nie ma już żadnych spadków , najwidoczniej problem był z dyskiem tylko dziwie się czemu HDTune nic nie wykryło albo może po prostu dysk technicznie był za słaby bo też jednak nie był on taki stary , w każdym razie wielkie dzięki wszystkim za wsparcie!!


okej problem rozwiązany , kupiłem nowy dysk ssd , i wgrałem tam wszystko i teraz nie ma już żadnych spadków , najwidoczniej problem był z dyskiem tylko dziwie się czemu HDTune nic nie wykryło albo może po prostu dysk technicznie był za słaby bo też jednak nie był on taki stary , w każdym razie wielkie dzięki wszystkim za wsparcie!!

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...