Skocz do zawartości

Co wymienić do karty graficznej gtx 1080


Recommended Posts

Witam,

 

chciałbym kupić nową kartę graficzną i wymienić to co konieczne, żeby dobrze działała (nic ją nie ograniczało).

Zastanawiam się nad kupnem używanej gtx 1070 lub gtx 1080, ale raczej skłaniam się ku 1080 (chyba, że polecacie coś innego).

Pytanie co muszę wymienić w moim komputerze, aby wszystko działało jak nalezy?

Podaję parametry komputera:

1) aktualna karta gtx 1050 ti

2) zasilacz 450 W (czytałem, że do gtx 1080 potrzebny jest 600W, tak?)

3) procesor i5-7400 3GHz - tutaj czytałem, że muszę wymienić. Jaki polecacie, żeby nie przepłacić, ale aby się nadał? Do GTX 1080 i5-9400f będzie ok?

4) płyta główna Asus H110M-R - będzie trzeba ją wymienić ze względu na to, że wymieniam kartę i procesor?

5) Ram 16 gb DDR4 - z tego co czytałem powinno starczyć

 

 

Jak mam jeszcze coś podać to piszcie.

Edytowane przez tizys
Link to post
Share on other sites

 

 

zasilacz 450 W
 

jakiej marki ten zasilacz ?

 

 

(czytałem, że do gtx 1080 potrzebny jest 600W, tak?

bzdura 

 

 

Do GTX 1080 i5-9400f będzie ok?

będzie dobry tandem  

 

 

płyta główna Asus H110M-R - będzie trzeba ją wymienić ze względu na to, że wymieniam procesor
 

tak twoja płyta nie obsługuje tego procesora 

Link to post
Share on other sites

Ile masz $? 

Liczyłem mniej więcej tak:

- gtx 1080 używana 1300zł

- procesor 9400f nowy 750zł

- płyta główna - nie mam pojęcia. Jaką polecacie, żeby była budżetowa, ale dała radę z tym co zamierzam kupić?

 

Nie dałem sobie jakieś dokładnego budżetu do wydania. Bardziej wybrałem kartę graficzną, a później dodałem co trzeba do niej. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to jestem otwarty. Wydajność karty graficznej minimum gtx 1070. Optymalnie gtx 1080. Zastanawiam się też nad droższymi, ale tutaj pewnie pójdzie w górę też cena procka. A może RTX 2070?

Link to post
Share on other sites

Osobiście zostawiłbym CPU a dokupił tylko RTX 2060. 

A ma to jakiś sens skoro z tym CPU bottleneck będzie wynosił 50%? Jak mam kupić dobrą kartę graficzną to myślę, że lepiej dołożyć jeszcze trochę i ją wykorzystać w pełni. Poniżej link do obliczeń:

 

https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-7400/GeForce_RTX_2060/0Lf137lu/

 

A czy dla gtx 1080 jest możliwość kupienia procesora takiego, abym nie musiał wymieniać płyty głównej i bottleneck był poniżej 10%?

 

Dodam też, że mam monitor 240 Hz, więc zależy mi na fps.

Edytowane przez tizys
Link to post
Share on other sites

 

 

A czy dla gtx 1080 jest możliwość kupienia procesora takiego

 

i7 6700 / 7700 o ile płyta obsługuje. Trzeba sprawdzić na stronie. Ale to chybiona inwestycja bo ceny zawyżone.  


 

 

i bottleneck był poniżej 10%?

 

Tą stroną bym się nie sugerował. Przynajmniej aż tak bardzo.  

Link to post
Share on other sites

A czy dla gtx 1080 jest możliwość kupienia procesora takiego, abym nie musiał wymieniać płyty głównej i bottleneck był poniżej 10%? Dodam też, że mam monitor 240 Hz, więc zależy mi na fps.

 

 

 

i7 6700 / 7700 o ile płyta obsługuje. Trzeba sprawdzić na stronie. Ale to chybiona inwestycja bo ceny zawyżone.

 

 

Nie do końca :)

 

Wybierając i7 6700 / i7 7700 + GTX1080 / RTX2070 w dowolnej konfiguracji bo różnice się zacierają między zestawami średnio o 3 fps,będziesz nie wiele gorszy od połączenia GTX1080 z i5 9400F.

 

Oceń finansowo co wyjdzie lepiej.Sprzedać płytę i kupić nową + procesor czy kupić tylko procesor pod obecną płytę,myślę że wyjdzie podobnie.Pamiętaj,że to ostatni upgrade komputera,potem musisz zmienić płytę żeby (nowy) procesor szedł w parze z (nową) kartą.

 

https://www.asus.com/pl/supportonly/H110M-R/HelpDesk_CPU/

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

i5 9400F będzie idealnym rozwiązaniem dla GTX 1080. Stwierdzę, że nawet RTX 2070 nie byłby ograniczany. 
Ja posiadam R5 2600X i idealnie się sprawdza z 1080tką, zaś wcześniejszy procek, i5 4670k 4,4GHz niestety już był ograniczeniem dla paru gier, kiedy to procesor pracował na 100% a karta tak na pół gwizdka. 

Link to post
Share on other sites

W takim razie zdecyduję się na jedną z dwóch opcji zależnie od tego jak mi się uda kupić używaną kartę:

- GTX 1080 + i5 9400f,

- GTX 1080 ti + i5-9600k.

 

1) Jaką budżetową płytę główną polecacie do tych kart/procesorów?

2) Zasilacz który pisałem wcześniej będzie ok?

3) Ram 16 GB DDR4 wystarczą do obu kart?

4) Czy powinienem coś jeszcze dokupić?

Link to post
Share on other sites

W takim razie zdecyduję się na jedną z dwóch opcji zależnie od tego jak mi się uda kupić używaną kartę:

- GTX 1080 + i5 9400f,

- GTX 1080 ti + i5-9600k.

 

1) Jaką budżetową płytę główną polecacie do tych kart/procesorów?

2) Zasilacz który pisałem wcześniej będzie ok?

3) Ram 16 GB DDR4 wystarczą do obu kart?

4) Czy powinienem coś jeszcze dokupić?

 

Celuj w i5 9400F i RTX2070.Jak szukasz budzetowej płyty to 9600K jest ci nie potrzebny.

Możesz poszukać płyty Z370 jak cena będzie niższa i zaktualizować bios pod nowy procesor.

Przy tym zestawie odpada ci inwestycja w zasilacz,który będzie wymagał wymiany do karty Ti.

 

1080 z 9400f wyjdzie najtaniej ale co do rynku wtórnego,kart z koparek sam decyduj.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jestem już po zakupach także przedstawię podsumowanie. Może komuś pomoże.

 

1) Karta graficzna - tutaj skupiłem się na gtx 1080 lub rtx 2070 (karty praktycznie o takich samych osiągach). Jeżeli ktoś chce kupić nową to bez wątpienia powinien wybrać rtx 2070 (cena ok. 2300 zł). Ja kupiłem używaną gtx 1080 od osoby prywatnej za 1500 zł. Karta posiada nadal 1,5 roku gwarancji producenta. Karta już zamontowana i narazie nie zauważyłem, żeby coś się z nią działo. Ze swojej strony proponuję nie kupować najtańszych ofert z allegro szczególnie jeżeli ktoś sprzedaje kilka czy kilkanaście sztuk, ponieważ na 99% jest to karta z koparki lub z jakiegoś podejrzanego źródła. Nadmienię tylko, że w cenie nowego rtx 2070 można znaleźć używaną gtx 1080 ti, która jest dużo lepsza. Także zależy od tego czy ktoś chce kupować nową czy używaną. Moim zdaniem dobrze wybrana karta używana od osoby prywatnej sprzedającej pojedynczą sztukę nadal na gwarancji może okazać się rozsądnym wyborem, ale każdy sam musi zdecydować.

Na GTX 1080ti nie zdecydowałem się, gdyż wiązałoby się to z wymianą zasilacza i kupnem droższego procesora.

2) Procesor - i5-9400f. Procesor budżetowy, nowy kupiony za 750zł. Jak narazie spisuje się świetnie i nie widzę, żeby był wąskim gardłem. W pudełku jest wentylator i praktycznie nic nie trzeba dokupować do niego.

3) Ram zostawiłem 16 GB. Dla GTX 1080 powinno starczyć.

4) Zasilacz zostawiłem 450 W.

5) Płytę główną wymieniłem na nową Gigabyte Z390 M GAMING za 490zł. Wymiana była potrzebna ze względu na to, że stara płyta główna nie obsługiwała procesora z 9 generacji. Dodatkowo postanowiłem dołożyć 200 zł i nie kupować najtańszej płyty głównej. Z390M pozwoli na zamontowanie procesora o odblokowanym mnożniku jeżeli w przyszłości się na taki zdecyduję.

6) Jak ktoś kupuje nową kratę graficzną to proponuję również założyć zakup nowej obudowy. W moim przypadku musiałem dokupić większą obudowę, bo do poprzedniej karta nawet wejść nie chciała. Wybrałem SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black. Obudowa wszystko pomieściła, 3 wentylatory zapewniają dość dobre chłodzenie i dodatkowo można ją podświetlić LEDami. Cena 260 zł.

 

Na dodatkowe chłodzenie się nie zdecydowałem. Będę obserwował temperatury podzespołów i jeżeli coś będzie się grzało to oczywiście dokupię. Narazie jest ok.

 

Dziękuję wszystkim za porady.

Edytowane przez tizys
Link to post
Share on other sites

Jak ma chipset Z 390, to można wmontować lepsze pamięci powinno to dać kilka procent więcej wydajności nawet dla zablokowanego procesora, te stare DDR 4 jakie mają taktowania?

Na dziś takim rozsądnym minimum to moduły 1500 -1600 MHz z opóźnieniami (CL) 14-15.

Link to post
Share on other sites

Jak ma chipset Z 390, to można wmontować lepsze pamięci powinno to dać kilka procent więcej wydajności nawet dla zablokowanego procesora, te stare DDR 4 jakie mają taktowania?

Na dziś takim rozsądnym minimum to moduły 1500 -1600 MHz z opóźnieniami (CL) 14-15.

 

Posiadam dwie kości po 8gb każda DDR4 2400 MHz, więc wydaje mi się, że powinno starczyć

Edytowane przez tizys
Link to post
Share on other sites

Po co wymieniać CPU?

Look at this:

 

https://www.3dmark.com/3dm/35639366

 

TheDivision2 w benchmarku z automatu ustawiło rozdziałkę 2k na ULTRA przy tym moim procku.

 

RayTracing działa w BF5 na ULTRA detalach 120fps na otwartych mapach. oczywiście bez szaleństw bo FHD.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...