Skocz do zawartości

Modernizacja PC do BF4 Multiplayer ultra low 1080p (min stabilne 60 fps)


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym dokonać upgrade'u na moim składanym PC z 2015 roku pod grę BF4 multiplayer

Mój PC nie daje sobie rady w tej produkcji na multiplayer (szczególnie duże mapy i 64 graczy) ma duże spadki i ścięcia nawet na ultra low i 720p.  Nie ma mowy o komfortowej i wydajnej grze oraz miarodajnych wynikach w rozgrywce. Cenię sobie szczególnie stabilną i niezachwianą płynność rozgrywki na serwerach. Grafika nie jest dla mnie ważna.

 

 

Oto mój zestaw PC z 2015 roku :

 

CPU: AMD FX-6300 3.5GHz Socket AM3+ /

GPU: MSI GeForce GTX960 2GB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP /

MoBo: Asus M5A97 PLUS AMD 970 Socket AM3+ /

RAM: Goodram DDR3 8GB 1333MHz CL9 /

HDD: Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002) /

SSD: ADATA Ultimate SU800 128GB, 2.5" SATA3 6Gb/s (ASU800SS-128GT-C) /

PS: Antec VP-PC 500W /

Drive: Asus nagrywarka DVD DRW-24F1ST /

Housing: SilentiumPC Gladius M20 Pure Black /

OS: Windows 7 64bit Home Premium Service Pack 1 /

Monitor: Haier LED Full HD 22" /

Controller for games: Logitech F310 /

Keyboard: A4 Tech KR-83 /

Mouse: Logitech G300 /

Mouse: RAZER DeathAdder Elite RZ01-02010100-R3G1 /

Mousepad: Razer Goliathus Control Gaming Large (RZ02-01070700-R3M1) /

 

 

 

Zastosowanie komputera : gry (wyłącznie gra BF4 multiplayer)

 

Maksymalna kwota : 3000 PLN na nowe części

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie, będę tylko chciał włączyć opcję dostępne (tzw tryby boost i inne tryby wydajność itp.

 

Których części potrzebuję : Na pewno nowy CPU Intel i7 i nowa MoBO MSI pod socket CPU. Nie wiem co jeszcze będę potrzebował, stąd mój temat.

 

Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080

 

Części z poprzedniego komputera : Te części które jest możliwość skomponowania ponownie z nowymi częściami zostawić, jednak chciałbym wymienić jak najmniej części się da.

 

Specjalne wymagania : * Stabilna i * ultra płynna gra w 1920x1080p na ultra low (stosuje optymalizacje z plikami config pod BF4, wyłączam wszystko co sie da w Windows'ie ) nie jestem entuzjastą grafiki :) ,  * oraz by poziom FPS nigdy nie spadł poniżej 60 fps a jeśli kwota wystarczy to  żeby nie spadł nigdy poniżej poziomu 70-80 fps

* Chłodzenie wodne

 

Własna propozycja zestawu :

Nowe części:

--- Intel i7  8th gen w tych pieniądzach da radę ?

--- Płyta główna gamingowa MSI

--- Zasilacz z większą mocą potrzebny ? 

 

Inne : Na ile sobie mogę pozwolić by za 3000 PLN zmodernizować moją jednostkę tak by osiągnąć największy wzrost wydajności (podstawa to Intel i7 za AMD to obowiązek w mojej modernizacji i rzecz jasna nowa MoBo bo bez tego się nie obejdzie - inny socket nie obsługujący procesorów Intel) i nie musieć przy tym wymieniać całego komputera?

 

 

 

Z góry dziękuję za fachową pomoc i rozwiązanie mojego problemu.

 

 

 

P.S. Mam nadzieję że nie jest to wszystko chaotyczne to co chciałem przekazać w moim temacie i przedstawiając mój problem i główny motyw mojego planu na upgrade PC.

 

 

 

Pozdrawiam.

Krzysztof

 

 

 

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/b7eb1ab5 następnie sprzedaj obecnie posiadany przez siebie procesor, płytę, pamięci i GPU. 

Myślę, że spokojnie będzie kaska na GTX 1660. Reszta zestawu włącznie z zasilaczem pozostaje bez zmian

 

Inna opcja to przeczekanie do premiery Ryzena 3000. Ilość rdzeni/wątków i ich wysokie taktowanie może sporo namieszać na rynku CPU do gier. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...