Skocz do zawartości

UPGRADE Procesora HP 550


Recommended Posts

Przymierzam się do upgrade procesora w HP 550

Obecnie posiada 4gb w planach dysk SSD 240gb

 

Chipset: Mobile Intel GME965 GLE960 Express Chipset

 

Teoretycznie TDP to 35W jednak czy zadziała może być różnie

Wybór pomiędzy T9500

http://pl.aliexpress.com/item/Free-Shipping-For-intel-CPU-laptop-Core-2-Duo-T9500-CPU-6M-Cache-2-6GHz-800/32404605569.html?spm=a2g17.search0104.3.2.266b4386wWJ2oO&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_10843_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_453_10084_454_10083_10103_10618_10304_10307_10820_10301_10821_537_536,searchweb201603_54,ppcSwitch_0&algo_expid=f751f631-fceb-4fa7-a41e-9bb6345775f9-0&algo_pvid=f751f631-fceb-4fa7-a41e-9bb6345775f9

A T9900

 

Czy ten procesor będzie pasował?

 

znalazłem:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1786297.html

 

Proszę o nie proponowanie zakupu nowego laptopa

Link to post
Share on other sites

Chcesz zainwestować ~100 PLN w trupa - masz tego świadomość, prawda? Moim zdaniem nie zobaczysz żadnej różnicy przy przesiadce z Celerona na C2D.

 

Co więcej, jest to o tyle bez sensu, bo za 350-400 PLN znajdziesz laptopa z i3 (2R/4C), systemem i dyskiem ssd...

 

https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-e6330-i3-4gb-120ssd-win10-fv23-7871389701

Link to post
Share on other sites

 

 

Proszę o nie proponowanie zakupu nowego laptopa

nowego może nie... 

 

Co więcej, jest to o tyle bez sensu, bo za 350-400 PLN znajdziesz laptopa z i3 (2R/4C), systemem i dyskiem ssd...
https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-e6330-i3-4gb-120ssd-win10-fv23-7871389701

 

i tak by to wyglądało... kupisz procesor, za chwilę ssd (które notabene pójdzie tutaj na ułamku swojej wydajności) wyniesie się to 75% kwoty w/w laptopa a na końcu okażę się że siądzie Ci matryca, albo mobo zwyczajnie ze starości.

Uwierz mi, że sam jestem zwolennikiem modernizacji sprzętu zamiast kupna nowego ale w tym przypadku mija się to z celem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Uruchom mi Windowsa XP z czymś innym niż Core 2 Duo aby wszystko działało :)

 

Uruchomiłem na swoim Y580 z i7 3630QM Windows'a XP wszystkie stery zainstalowane i hula poza GTX'em. Więc bierzesz takiego HP 8470p i działasz.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Laptopa z Core 2 Duo i grafiką można kupić za 500-800zł i mam pełną zgodność

 

No widać jakie masz pojęcie jak za takiego gruchota widzisz tyle wydać. C2D to max 200-300zł i to bez dedykowanej, bo te już w tym wieku są prawie na pewno martwe. Też mam pełną zgodność dedykowane nie były obsługiwane w XP za sprawą przełączania ze zintegrowanej. Takie Intel HD 4000 jest najlepsze do tych gier z tamtych lat.

 

GMA 950, którą masz nawet ledwo do pulpitu się nadaje, najmocniejsza z C2D to chyba 4500MHD, która i tak jest daleko za Intel HD.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Zagwarantujesz w nowym sprzęcie 100% zgodność z Windows XP?

 

No widać jakie masz pojęcie jak za takiego gruchota widzisz tyle wydać.

Jak jesteś taki PRO i twierdzisz że Windows XP jest 100% kompatybilny wyjaśnij dlaczego komputery

 

Okazuje się że kilka gier nie działa na innym sprzęcie. Testowałem to na maszynach wirtualnych i nie działa. Instalacja Windows XP nie jest możliwa nawet używając zewnętrznego sterownika (podczas instalacji kliknij aby załadować sterownik SATA lub SCSI innej firmy)

Oczywiście można to obejść jednak ja wolę zapłacić i mieć zgodność
 

 

Jak wyrzucasz mi takie komentarze to jest to dla mnie śmieszne gdyż zajmuje się sprzętem przemysłowym.

Nie bez powodu płyty Advantech posiadają w specyfikacji zgodność z Windows XP mimo że to i7 4th gen i dwa złącza ISA na pokładzie.

 

Nie kupowałbym takiego sprzętu gdyby nie było powodu.

Temat dotyczył upgrade procesora.

Nie bez powodu napisałem:

 

Proszę o nie proponowanie zakupu nowego laptopa

Gdyż wiedziałem że pseudo specjaliści odezwą się i będą pytać dlaczego a po co i czemu nie kupisz nowego.

 

Osoby które się na ten temat wypowiadałby nigdy nie miały do czynienia z problemem kompatybilności wstecznej. Gry na zainstalowanym windows xp na nowszym sprzęcie nie działają i nie mam zamiaru tłumaczyć dlaczego tak się dzieje.

 

Przy sprzęcie przemysłowym jest jeszcze gorzej. Jak się ma urządzenia wykorzystujące porty RS-232, RS485, LPT, USB, PCI-e, PCI, ISA to kupienie nowej płyty nie spowoduje że zadziała.

Link to post
Share on other sites

Nie porównuj sprzętu przemysłowego z domowymi sprzętami do grania to jest inna bajka.

 

 

 

Okazuje się że kilka gier nie działa na innym sprzęcie. Testowałem to na maszynach wirtualnych i nie działa
No a jak niby miał oto działać, bo rozumiem że chcesz mieć grafikę 3D.

 

Ale dobra wracając do tematu skoro masz C2D i chcesz wymienić CPU na szybszy aby gry lepiej działały to może problemem jest to że ten sprzęt jest za słaby dla tych gier? dla tego nie polecamy ci tej platformy w tej cenie.


A tak BTW bo zostaliśmy posądzeni o to że jesteśmy pseudo specjalistami i proponujemy nowszy sprzęt a nie dostaniesz zgodności.

 

Sterowniki do XP są dostępne dla kart: do GTX 780Ti, do HD 8990, do Intel HD 4000 wspierane są wszystkie CPU do 3gen włącznie.

Link to post
Share on other sites

Temat jest o sprzęcie konsumenckim pod gry na Windows XP, a ten wyskakuje ze sprzętem przemysłowym i wszelaką obsługą portów, które za nic nie są tu do niczego potrzebne.

Okazuje się że kilka gier nie działa na innym sprzęcie. Testowałem to na maszynach wirtualnych i nie działa. Instalacja Windows XP nie jest możliwa nawet używając zewnętrznego sterownika (podczas instalacji kliknij aby załadować sterownik SATA lub SCSI innej firmy)

 

Oczywiście, że się da tylko trzeba mieć odpowiednio przygotowany instalator są do tego narzędzia (http://www.easy2boot.com/add-payload-files/windows-install-isos/install-xp-using-dpms/), a emulowany kontroler dysku nie jest taki sam jak w sprzęcie gospodarza, więc ręczne wrzucanie sterownika nie będzie działać :) Emulacja zawsze jest gorsza od natywnej obsługi sprzętu. Nie przeniesie też wydajności GPU do środowiska wirtualnego.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

HP 550 maksymalnie wychodził z T5670 i tu jest gwarantowane działanie.

 

Wszystko wyżej ma tak samo wysokie prawdopodobieństwo że nie będzie działać z/w min na white list i technologiczną blokadę jak zakup nowszego sprzętu i zainstalowanie na nim XP.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...