Skocz do zawartości

Wybór karty graficznej do 1000zł


Recommended Posts

Witam, posiadam kartę graficzną AMD Radeon HD 6950 1GB DDR5. Mam już swoje lata ale rok temu zacząłem grać w fortnita i moja karta po jakimś czasie powoduje skoki pingu i FPS-ów co objawia się bardzo uciążliwymi lagami. Wczoraj podmieniłem kartę na Gainwarda GTX 970 i problem zniknął. Oprócz grania we wspomnianą grę karta będzie używana do projektowania graficznego w takich programach jak Archicad, Artlantis, pro100. Ta obecna dobrze sobie radzi. Bardzo proszę o przedstawienie kilku opcji do wyboru w przedziale od 700 do 1000zł. Czy w tym przedziale jest możliwe wybranie karty w stosunku bdb jakość wydajność do ceny mając na uwadze żeby ta karta posłużyła kolejne długie lata? Wstępnie myślałem o RX 580 GTS 8GB, GTX 1050 Ti 4GB., GTX 1060  3GB?

Pozdrawiam

 

Mój komp to:

System: Windows 7 64bit

Płyta główna: ASROCK P67 extreme 4 gen3

Pamięć:HyperX ddr3 8GB

Procesor: i7 2600 (oryg chłodzenie)

Zasilacz: evga supernova 550W

Dysk twardy dwc-wd10EARX00N0YB0

Obudowa: cooler master

Inne

Internet przysłanie UPC 240mbs łącze stałe

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy w tym przedziale jest możliwe wybranie karty w stosunku bdb jakość wydajność do ceny mając na uwadze żeby ta karta posłużyła kolejne długie lata? Wstępnie myślałem o RX 580 GTS 8GB, GTX 1050 Ti 4GB., GTX 1060  3GB?

 

Na pierwszej stronie tego działu jest co najmniej kilka tematów z podobnymi pytaniami do twojego - poczytaj.

 

W telegraficznym skrócie do 1000zł z nowych kart = GTX 1660.

RX 580 8GB owszem ale nie ten który podałeś a coś od Sapphire w używce do 700zł

No i pamiętaj że po takiej zmianie to procesor będzie u Ciebie wąskim gardłem, chociaż bottleneck wcale jeszcze nie jakiś tragiczny.

 

I ten ram? to masz w jednej kości? jeśli tak to dołóż koniecznie 1x8gb.

Link to post
Share on other sites

Na pierwszej stronie tego działu jest co najmniej kilka tematów z podobnymi pytaniami do twojego - poczytaj.

 

W telegraficznym skrócie do 1000zł z nowych kart = GTX 1660.

RX 580 8GB owszem ale nie ten który podałeś a coś od Sapphire w używce do 700zł

No i pamiętaj że po takiej zmianie to procesor będzie u Ciebie wąskim gardłem, chociaż bottleneck wcale jeszcze nie jakiś tragiczny.

 

I ten ram? to masz w jednej kości? jeśli tak to dołóż koniecznie 1x8gb.

Wiem o tych postach ale jestem laikiem i nie wiem co pasuje do reszty moich podzespołów. Chciałem uniknąć sytuacji że kupuję coś bez konsultacji co może później gryźć się z inną częścią albo nie będzie w pełni wykorzystywać swoich możliwości.

Co do ramu to mam 2x4GB.  Gram tylko w fortnite i raczej się to nie zmieni no chyba że niedługo w ogóle przestanę grać ;-)

Myślałem też o kupnie używanej karty gdybym za 4 lata chciał złożyć nowy komputer ale używana karta to kupno kota w worku.

Link to post
Share on other sites

Jak masz budżet na 1660 to wg mnie najlepsza opcja.

Karta nowa więc jest gwarancja i 3 lata względnego świętego spokoju, konstrukcja jedna z nowszych więc będzie wsparcie, narzut na sterownik mniejszy niż w amd, jak chcesz wydać mniej to szukałbym używki 1060 3gb za 550pln, pewnie na rocznej gwarancji uda się coś wychaczyć. Do fortnite wystarczy, ale jak z tymi programami graficznymi to nie wiem, jednak skoro 6950 ogarniała to taka też powinna.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiem o tych postach ale jestem laikiem i nie wiem co pasuje do reszty moich podzespołów. Chciałem uniknąć sytuacji że kupuję coś bez konsultacji co może później gryźć się z inną częścią albo nie będzie w pełni wykorzystywać swoich możliwości. Co do ramu to mam 2x4GB.  Gram tylko w fortnite i raczej się to nie zmieni no chyba że niedługo w ogóle przestanę grać ;-) Myślałem też o kupnie używanej karty gdybym za 4 lata chciał złożyć nowy komputer ale używana karta to kupno kota w worku.

 

z nowych 1660 będzie dobrym wyborem, jeśli nie boisz się używek do do twoich wymagań można sporo taniej, 

 

Rx 470/480/570/580 gtx 1060 6gb/1070....  ale to raczej szukałbym lokalnie, nawet jeśli karta pochodzi z koparki a działa u kogoś to raczej będzie działać dalej, ryzyko zawsze jakieś tam jest - wybór należy do Ciebie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiem o tych postach ale jestem laikiem i nie wiem co pasuje do reszty moich podzespołów. Chciałem uniknąć sytuacji że kupuję coś bez konsultacji co może później gryźć się z inną częścią albo nie będzie w pełni wykorzystywać swoich możliwości. Co do ramu to mam 2x4GB. Gram tylko w fortnite i raczej się to nie zmieni no chyba że niedługo w ogóle przestanę grać ;-) Myślałem też o kupnie używanej karty gdybym za 4 lata chciał złożyć nowy komputer ale używana karta to kupno kota w worku.

 

W twojej sytuacji najlepsze połączenie z i7 2600 to GTX1070 i GTX1070Ti.Inwestycja w mocniejsze karty nie ma sensu gdyż procesor będzie ograniczał karte.

 

W przypadku gry,którą często grasz:

1060/40.3fps
1070/55.2
1070Ti/56.9
1660/44.4
1660Ti/50.5
 
Link to post
Share on other sites

ale to musi być pokoparkowy szrot - goście pewnie nawet rozruchowej na to nie dają :D

Przejrzałem dziś aukcje na allegro poniżej 900 zł. Wszyscy jak jeden mąż zarzekaja się, że karta z komputera gamingowego, nawet gwarancję niektórzy dają.
Link to post
Share on other sites

Ta karta kosztuje 1500zł ale w sumie nie odstrasza mnie ale czy warto, starsza architektura? Czy posłuży ona dłużej od 1660tki? Ważniejszy dla mnie jest potencjał na przyszłość. Kartę graficzną kupuję się rzadziej niż bułki w sklepie;-) Czy może lepszym wyborem będzie rtx2060?

Edytowane przez lopez2008
Link to post
Share on other sites

Rozumiesz iż kończysz teraz na karcie odp. do procesora.Jeżeli planujesz w najbliższym czasie jeszcze jakieś zmiany prócz GPU to zawczasu sprzedaj płytę,ram,procesor  i kup nowy zestaw.

Dokładnie tak, bez zmiany platformy nie ma sensu u Ciebie wkładać droższej/wydajniejszej karty. Jeśli boisz się używek i nie jesteś w temacie na co zwracać uwagę przy zakupie to najlepszym wyborem dla Ciebie będzie 1660. 

 

 

 

Ta karta kosztuje 1500zł ale w sumie nie odstrasza mnie ale czy warto, starsza architektura?
 

 

Mówisz tutaj o 1070? tak owszem 1500 to cena pułkowa ale nie opłaca się wydawać dziś tyle za tą kartę na różnych promocjach można ją dostać za ok.1200zł a i to wg.mnie jest max, chyba że jakaś używka ~900zł ale tutaj rzeczywiście łatwo trafić na minę 1070 często był w koparkach. Kup tego 1660 /ew. jak trafisz na 1070 w dobrej cenie.

 

Gdybyś jednak planował zmianę platformy to wtedy 2060 byłby uzasadnionym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję. Proszę jeszcze o podpowiedź czy ta karta warta jest uwagi? Jest w tej chwili w dobrej cenie https://www.mediaexpert.pl/karty-graficzne/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-gaming-x-6gb,id-1345306?gclid=Cj0KCQjw19DlBRCSARIsAOnfReghjhjjgyBRZal_bIT9bJA_WesZhLye4x68icD0EL23ypDaYiNvZfwaApucEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

P.s w chwili obecnej kartę mam podłączoną 2-ma kostkami 6 pionowymi a w obu kartach tzn 1660 gaming i gaming X jest podłączenie na jedną kostkę 8 pionową. Jak wtedy podłącza się kartę do zasilacza?

Edytowane przez lopez2008
Link to post
Share on other sites

 

 

Proszę jeszcze o podpowiedź czy ta karta warta jest uwagi? Jest w tej chwili w dobrej cenie https://www.mediaexp...cB&gclsrc=aw.ds

 

Wybierz sobie inny sklep (komputerowy) https://www.ceneo.pl/77740083

-nie wybieraj :

RTVEUROAGD

MEDIAEXPERT

AVANS

 

 

 

P.s w chwili obecnej kartę mam podłączoną 2-ma kostkami 6 pionowymi a w obu kartach tzn 1660 gaming i gaming X jest podłączenie na jedną kostkę 8 pionową. Jak wtedy podłącza się kartę do zasilacza?

 

blog_how-to-build-a-pc-installing-the-gp

blog_how-to-build-a-pc-installing-the-gp

Link to post
Share on other sites

 

 

P.s w chwili obecnej kartę mam podłączoną 2-ma kostkami 6 pionowymi a w obu kartach tzn 1660 gaming i gaming X jest podłączenie na jedną kostkę 8 pionową. Jak wtedy podłącza się kartę do zasilacza?
 

 

Jaki do dokładnie model bo evga supernova? bo było kilka, powinieneś mieć gdzieś przewody takie jak@@były69, wyżej wrzucił, ew. jak się okaże, że w jakiś cudowny sposób nie masz a lutownica jest Ci obca to masz jeszcze taką opcje:

 

https://allegro.pl/oferta/adapter-zasilania-2x-6pin-do-8pin-pci-e-15cm-7487192653

Link to post
Share on other sites

 

 

Jaki do dokładnie model bo evga supernova? bo było kilka, powinieneś mieć gdzieś przewody takie jak@@były69, wyżej wrzucił, ew. jak się okaże, że w jakiś cudowny sposób nie masz a lutownica jest Ci obca to masz jeszcze taką opcje:

 

https://allegro.pl/oferta/adapter-zasilania-2x-6pin-do-8pin-pci-e-15cm-7487192653

 

Mam tak jak pokazuje kolega wyżej ale mam dwa takie przewody. Czyli jeden wyrzucam a drugi podłączam. Dlaczego darować sobie sklepy komercyjne?

Link to post
Share on other sites
Dlaczego darować sobie sklepy komercyjne?

Musiałbym tu kolego rozpisać się na 3 strony i naprawdę nie chce mi się.

Szczerze,unikaj sklepy wymienione.Reklamacja produktu jak i zabezpieczenie samego towaru + ich wewnętrzny serwis wspólny przez Avans i MediaExpert to DNO.

Tam,co najwyżej możesz kupić pralkę czy lodówkę i to bym się bał.

 

Co do kabla masz taki w zasilaczu.

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites

Panowie dziękuję za pomoc. Dzisiaj kupiłem GTX 1660. Poszedłem za wskazówkami i kupiłem w x-kom-ie. Teraz mam kolejne pytanie. Mam monitor Dell'a U2412MB z hmmm 2011r. Nie ma on wejścia hdmi ale ma displayport. Czy takie połączenia tej karty z monitorem będzie dobre czy lepszym wyboem będzie zakup przejściówkę lub kabla hdmi-dvi-d?

Edytowane przez lopez2008
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...