Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Nie znane urządzenie w konfiguracji routera Netia

netia mac adres ip adres

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gaweł

Gaweł
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 16:58

Witam. Na starcie napisze, że jestem tu nowy więc prosiłbym o wyrozumiałość wrazie błedów..

Po krótce opisze dlaczego tu jestem.

Otóż wczoraj po powrocie z pracy zalogowałem się na stronę konfiguracji routera Netia wpisujac 192.168.1.254 i w sekcji "Zobacz mapę" zauważyłem nowe urządzenie , które zostało aktywowane w momencie mojego wejścia do domu. Po sprawdzeniu vendoru adresu Mac uzyskałem informacje iż jest to sprzęt firmy SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS (TAJLANDIA), nie będe się tu rozpisywał ale od dłuższego czasu podejrzewałem, że mam w domu ukrytą kamere/kamery. Nie wiem czy zrobiłem dobrze , ale od razu zablokowałem dostęp temu hostowi w konfiguracji routera. Po przeanalizowaniu i przemyśleniu sprawy, czy jestem w stanie sprawdzić gdzie dane urządzenie wysyłało sygnały, z czym się łączyło itp, Podejrzewam, że mógłbyś to moduł video z detekcją ruchu, który uaktywnił się jak wszedłem. Mam też powody aby podejrzewać wejscie kogoś na mieszkanie pod moją nie obecność ale to juz odrębna kwestia. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Dodam jeszcze, że te informacje zapisały się w konfiguracji routera 

Host: Samsung-Galaxy-S7
Aktywny klucz: 13 Minuty
Adres MAC: 24:18:1d:b3:20:66
Adres IP: 192.168.1.5
Maska podsieci: 255.255.255.0
Połączenie sieciowe: Bridge

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7612 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 11 kwiecień 2019 - 17:10

No to chyba oczywiste że to smartphone?
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10489 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 11 kwiecień 2019 - 17:29

A jaki posiadasz autorze smartphone (twój,osobisty) ?

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#4 Gaweł

Gaweł
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 17:41

No to chyba oczywiste że to smartphone?

Czy aby na pewno? Adres mac telefonów samsung ( w tym i mojego innego modelu)wskazuje iż dostawcą jest "Samsung Electronics Co., Ltd" natomiast przy tym sprzęcie po zbadaniu adresu Mac dostawcą sprzętu jest " SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS (TAJLANDIA)" a wiec nazwe hosta ktoś mógł celowo ustawić aby wskazywała na telefon, albo poprostu np. z telefonu samsung galaxy s7 wymontowano moduł video i dolutowano go do innego sprzętu który znajduje się w domu. Nie prawda?

A jaki posiadasz autorze smartphone (twój,osobisty) ?

a czy to teraz ważne? Mój telefon widnieje pod innym adresem ip w konfiguracji routera , dodam iż nie logowałem się tam pierwszy raz wiec sprzęty podpięte pod siec potrafię odróżnić. 

• 0

#5 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10489 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 11 kwiecień 2019 - 18:19

Jeśli marka twojego telefonu jest tajemnicą, to bardzo cię przepraszam. Nie chciałem urazić...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7612 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 11 kwiecień 2019 - 18:19

Mac nie jest w module video tylko w interfejsie/karcie wlan.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#7 pawluto

pawluto
  • Gaduła

• 260 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 18:45

Zamiast dociekać co to za sprzęt - Zmień nazwę sieci wifi i zmień hasło na 12 znakowe (litery i cyfry) - koniecznie WPA2.

Potem zmień login i hasło do wejścia na modemu - login i hasło.

• 0

#8 chrisplbw

chrisplbw
  • Nałogowiec

• 1653 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 19:05

od dłuższego czasu podejrzewałem, że mam w domu ukrytą kamere/kamery.

Mam też powody aby podejrzewać wejscie kogoś na mieszkanie pod moją nie obecność

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz, ktoś wlazł do domu, możliwa ukryta kamera ?!? - może trzeba zamki zmienić :)

Podstawowe hasło routera Netii składa się z 12 znaków, w tym są litery i cyfry, więc lepiej zastawów się kogo wpuszczasz do domu i kto mógł spisać sobie klucz ze spodu routera. Podejrzewam osobę która była już u Ciebie, a np. przechodząc obok skorzystała z darmowego neta.

Siedząc w domu łapię telefonen sygnał z 5 FunBox i kilku Netia Spot

• 1

AMD FX8350 4.0GHz@4.7GHz, Gigabyte GA990FXA-UD5, Gigabyte G1 RX470 4GB, Kingston HyperX Beast 1888 2x4 GB, Scythe Mugen 2 rev. B (Enermax TB Silence UCTB12P x2)+Gelid Extreme, Corsair RM550x 550W 80+Gold, Zalman Z11 Plus,  WD Blue 1TB, Lepa by Enermax BQL.Quiet PWM Bluex2. Motospeed V30, P10 Lite

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych