Skocz do zawartości

Nie znane urządzenie w konfiguracji routera Netia


Recommended Posts

Witam. Na starcie napisze, że jestem tu nowy więc prosiłbym o wyrozumiałość wrazie błedów..

Po krótce opisze dlaczego tu jestem.

Otóż wczoraj po powrocie z pracy zalogowałem się na stronę konfiguracji routera Netia wpisujac 192.168.1.254 i w sekcji "Zobacz mapę" zauważyłem nowe urządzenie , które zostało aktywowane w momencie mojego wejścia do domu. Po sprawdzeniu vendoru adresu Mac uzyskałem informacje iż jest to sprzęt firmy SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS (TAJLANDIA), nie będe się tu rozpisywał ale od dłuższego czasu podejrzewałem, że mam w domu ukrytą kamere/kamery. Nie wiem czy zrobiłem dobrze , ale od razu zablokowałem dostęp temu hostowi w konfiguracji routera. Po przeanalizowaniu i przemyśleniu sprawy, czy jestem w stanie sprawdzić gdzie dane urządzenie wysyłało sygnały, z czym się łączyło itp, Podejrzewam, że mógłbyś to moduł video z detekcją ruchu, który uaktywnił się jak wszedłem. Mam też powody aby podejrzewać wejscie kogoś na mieszkanie pod moją nie obecność ale to juz odrębna kwestia. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc


Dodam jeszcze, że te informacje zapisały się w konfiguracji routera 

Host: Samsung-Galaxy-S7
Aktywny klucz: 13 Minuty
Adres MAC: 24:18:1d:b3:20:66
Adres IP: 192.168.1.5
Maska podsieci: 255.255.255.0
Połączenie sieciowe: Bridge
Link to post
Share on other sites

No to chyba oczywiste że to smartphone?

Czy aby na pewno? Adres mac telefonów samsung ( w tym i mojego innego modelu)wskazuje iż dostawcą jest "Samsung Electronics Co., Ltd" natomiast przy tym sprzęcie po zbadaniu adresu Mac dostawcą sprzętu jest " SAMSUNG ELECTRO-MECHANICS (TAJLANDIA)" a wiec nazwe hosta ktoś mógł celowo ustawić aby wskazywała na telefon, albo poprostu np. z telefonu samsung galaxy s7 wymontowano moduł video i dolutowano go do innego sprzętu który znajduje się w domu. Nie prawda?

A jaki posiadasz autorze smartphone (twój,osobisty) ?

a czy to teraz ważne? Mój telefon widnieje pod innym adresem ip w konfiguracji routera , dodam iż nie logowałem się tam pierwszy raz wiec sprzęty podpięte pod siec potrafię odróżnić. 

Link to post
Share on other sites

 

 

od dłuższego czasu podejrzewałem, że mam w domu ukrytą kamere/kamery.

 

 

Mam też powody aby podejrzewać wejscie kogoś na mieszkanie pod moją nie obecność

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz, ktoś wlazł do domu, możliwa ukryta kamera ?!? - może trzeba zamki zmienić :)

 

Podstawowe hasło routera Netii składa się z 12 znaków, w tym są litery i cyfry, więc lepiej zastawów się kogo wpuszczasz do domu i kto mógł spisać sobie klucz ze spodu routera. Podejrzewam osobę która była już u Ciebie, a np. przechodząc obok skorzystała z darmowego neta.

 

Siedząc w domu łapię telefonen sygnał z 5 FunBox i kilku Netia Spot

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...