Skocz do zawartości

Niedroga myszka gamingowa godna polecenia?


Recommended Posts

Cześć!

 

Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze myszki do grania.

 

Doczekałem się w końcu laptopa zdolnego "udźwignąć" Wiedźmina, który czeka na wirtualnej półce od kilku lat. Chciałbym kupić myszkę, która nieco poprawi tę długo wyczekiwaną przyjemność (a przynajmniej nie będzie w niej przeszkadzać). 

 

Od razu zaznaczę jednak, że nie jestem zapalonym graczem. Do czasu przejścia Wieśka, pewnie będę grał dużo i często, ale generalnie grywam tylko czasami, więc nie potrzebuję zaawansowanego sprzętu. Wiem, że w tym momencie Wasze zainteresowanie drastycznie spadło, ale może jednak ktoś doczyta do końca i zechce pomóc lamerowi.

 

- Budżet: im mniej, tym lepiej, ale powiedzmy, że jestem skłonny wydać do około 200 zł
- Jakiej myszki obecnie używasz: nie używam (i nigdy nie używałem) myszki do gier, w pracy korzystam z bezprzewodowego Logitecha M310 (o ile to ma jakiekolwiek znaczenie)
- Jaką masz obecnie podkładkę: nie mam żadnej (tzn. znajdzie się jakiś standardowy mausepad, ale zakłądam, że nie o to chodzi)
- Z jakich wartości DPI korzystasz: ???
- Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ???
- W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): jak pisałem na wstępie, priorytetem będzie Wiedźmin, a później pewnie jakieś gry FPS, może wyścigi (ale do tego mysz się chyba nie przyda)
- Ile przycisków używasz w myszce: a ilu potrzeba, by zaprogramować najważniejsze akcje w Wiedźminie? 
- Chwyt: kierując się ilustracją, chyba finger grip (ale służbowy gryzoń jest mały, więc nie wiem czy chwyt nie wynika z gabarytów)
- Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): jeśli dobrze to rozumiem, to 1+2+2 (kciuk na lewym boku, 2 palce na górze, 2 na prawym boku)
- Wielkość dłoni (cała dłoń i od czubka palca środkowego do kciuka): około 14,5 cm
- Dlaczego chcesz zmienić mysz: w moim przypadku chodzi raczej o zakup pierwszej myszki do grania
- Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): solidna, trwała, bezproblemowa, jeśli to możliwe, to o stonowanym wyglądzie (ale to nie jest szczególnie ważne) 
 
Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc!
Link to post
Share on other sites

Za 100 masz Dream Machines Comfy 2 z sensorem PMW 3310, jednym z najlepszych, przy atrakcyjnej cenie. Zawodowcowi ciężko odczuć różnicę pomiędzy PMW 3310 a PMW 3360. Dla chętnych jest zresztą Dream Machines DM2 Comfy S za 149 z rzeczonym PMW 3360. Z całą pewnością czołówka jakości. Skoro masz budżet do 200, to możesz spokojnie o nich pomysleć. Polecane przez różne portale.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze polecam A4Tech A90. Korzystam już 1,5 roku i w grach sprawdza się wyśmienicie. Do stówki spokojnie kupisz. Mam ciężka rękę i mysz znosi dzielnie tortury. Sensor również jest bardzo dobry. Nie ma sensu wydawać więcej na mysz, bo w tych czasach mysz szybciej się zepsuje niż znudzi. I to nie ważne jak dużo wydasz pieniędzy.

Edytowane przez lucjanos
Link to post
Share on other sites

Przytoczone modele, to kiepska ewidencja skrupulatnej jakości.

Zarówno myszy Dream Machines i A4tech, to posiłkujące się chińskimi manufakturami marki re-brandujące gotowe produkty - istny azyl dla niszowych "producentów", selekcjonujących pośród produktów OEM i ODM.

Dostałeś naprawdę akuratną odpowiedź na test-gear, odezwij się proszę, jak wygląda konkluzja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jestem o krok, albo i dwa dalej. Wiem już, że lepiej leżą mi w dłoni duże myszki. Wiem też, że chciałbym mieć kilka (więcej niż 2-3) dodatkowych przycisków, które przydadzą się do obsłużenia złożonego sterowania Wiedźmina (a przynajmniej głównych akcji podczas walki). 

 

"Sto dwójka" Logitecha jest zdecydowanie zbyt mała. Pod względem wielkości i kształtu najbardziej, jak dotąd, spodobała mi się SS Rival 310. Szukam czegoś zbliżonego, ale z większą liczbą przycisków. 

 

Funkcjonalność i przyciski (liczba i rozmieszczenie) najbardziej podobają mi się w Logitechu G502. Niestety nie leży mi ona w dłoni idealnie. Nawet przy krótkiej nią zabawie w sklepie, co chwilę musiałem poprawiać chwyt. Może przyzwyczaiłbym się do niej, a może nie... Uważam, że najważniejsze jest, by myszka nie przeszkadzała w graniu, by nie trzeba było z nią "walczyć", bo to może popsuć całą przyjemność.

 

Mam jeszcze do "przymierzenia" Roccat Kone Aimo (o ile uda mi się ją znaleźć wypakowaną w sklepie). Wiążę z nią spore nadzieje.

 

Plan zamknięcia się w 200 zł ewoluował, wraz z moimi doświadczeniami. Jestem skłonny wydać więcej na gryzonia, który zapewni mi komfort i oczekiwaną funkcjonalność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...