Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna ~500PLN


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze mojej pierwszej klawiatury mechanicznej.

Przeglądając ten dział natrafiłem na dużo ciekawych tematów związanych z wyborem klawiatury.

Z ich lektury wywnioskowałem, że nie chce skupiać się tylko na naszym lokalnym rynku.

Oto wymogi jakimi kieruje się przy wyborze klawiatury:

 

Cel: pisanie ok. 40h tygodniowo

Budżet: ok. 500 zł

Przełączniki: Cherry MX Brown (chodzi, żeby przełączniki były jak najcichsze)

Rozmiar: 100% z numpadem

 

Zebrałem kilka klawiatur o których dowiedziałem się z tego forum, że warto się nimi zainteresować:

- IKBC

- Ducky

- Leopold (bardzo ciężko znaleźć w sprzedaży produkty tego producenta)

 

Jeżeli macie jakieś ciekawe propozycje to jestem otwarty. 

Wiem, że Leopoldy są nazywane mercedesami wśród klawiatur mechanicznych, pytanie czy różnica między wykonaniem IKBC/Ducky a Leopoldem jest warta różnicy w cenie.

Kojarze z ostatnich postów na tym forum, że jeden z naszych forumowiczów wyrwał klawiaturę IKBC za ok. 380zł (wersje TLK), gdzie jak sprawdzałem w sklepie CandyKeys klawiatury Ducky Shine 7 są za 195 euro, gdzie jest to spory przeskok cenowy za podświetlenie RBG.

 

Podsumowując mój post chciałbym poznać Waszą opinie w sprawie stosunku cena/jakość.

Bardzo będę wdzięczny za linki do sklepów, gdzie proponowane klawiatury mógłbym zamówić.

 

Z góry dzięki!

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Szczerze, ja to bym wziął Hyperx alloy fps na brownach https://www.x-kom.pl/p/348754-klawiatura-przewodowa-hyperx-alloy-fps-cherry-mx-brown.html dobra i sprawdzona klawiatura. Jesteś pewny, że na brownach dobrze ci się będzie pisać? Testowałeś na żywo?

Generalnie mechaniki są głośne, browny też będzie słychać. Oczywiście są wersie silent cherry mx, można też kupić oringi ale i tak będzie głośniej od membrany

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...