Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Pomoc z wyborem internetu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzybol

grzybol
  • Amator

• 26 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 15:10

Witam serdecznie wszystkich. Mam problem odnośnie internetu, a raczej zdecydowania się na jakiś i potrzebuje Waszej pomocy. Chcę wybrać jakiś w miarę dobry internet do domu, który będę mógł w razie wyprowadzki "zabrać go ze sobą". Pytanie brzmi czy mogę np światłowód kiedyś przenieść na inny adres czy tylko i wyłącznie w grę wchodzą internety bezprzewodowe? Jednak bezprzewodowo to może być utrapienie że względu na zasięg itp. Dlatego jeśli ktoś może mi coś doradzić to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia ;)
  • 0

#2 raiders

raiders
  • Dyskutant

• 223 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 15:21

Co to znaczy dobry internet? Jeśli chodzi o net po kablu to teoretycznie da się go przenieść na nowy adres jeśli dostawca jest ten sam co na starym adresie ale jest to interes słabo opłacalny z punktu widzenia finansowego bo za takie przeniesienie wołają sobie gruba kasę.
  • 0

#3 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10043 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 10 kwiecień 2019 - 15:44

Ja bym ci proponował podzwonić do dostępnych dostawców i popytać...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#4 pawelox01

pawelox01
  • Gaduła

• 402 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 10 kwiecień 2019 - 17:07

Dzwonienie i pytanie nic nie da. Swiatlowod zawsze bedzie dobrym wyborem ale nie zawsze go przeniesiesz. Jesli w danej lokalizacji operator nie ma kabli to nic nie zrobisz, nawet jak masz pieniadze. Najlepiej wybrac oferte z bezterminowa umowa albo taka gdzie na 100% jestes pewien ze bedziesz mieszkac w danym miejscu przez okres trwania umowy
  • 0

#5 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10043 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 18:50

Nieprawda, że nie da. Próbowałeś kiedyś ? Ja tak i w ten sposób zebrałem interesujące mnie informacje. Co innego, jak autor zupełnie nie wie gdzie się ewentualnie przeprowadzi bo wtedy nikt i nigdzie mu nie odpowie. I wtedy faktycznie masz rację...

• 0

#6 grzybol

grzybol
  • Autor tematu
  • Amator

• 26 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 09:54

Z dostępem do światłowodu nie będzie problemu bo przeprowadzka ewentualna będzie kilka km dalej w zasięgu światłowodów które oferują usługodawcy u mnie w mieście. Tylko nie wiedziałem czy takie przenoszenie jest w ogóle opłacalne i dlatego pytam bo prędzej mi ktoś dobrze doradzi tutaj. Bo zastanawiam się czy są jakieś dobre opcje z bezprzewodowym czy jednak to nie jest dobry pomysł?
  • 0

#7 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10043 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 13:37

Nieprawdą jest, że więcej informacji uzyskasz w takiej sprawie tutaj. Wszystkie uzyskasz u dostawcy w swoim mieście. Tam też dowiesz się jak to się załatwia i ewentualnie jakie poniesiesz koszty. Ja bym brał przewodowy...Jeżeli masz jakieś problemy z uzyskaniem informacji, podaj nazwy dostawców światłowodu, pomogę ci.

• 0

#8 pawelox01

pawelox01
  • Gaduła

• 402 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 12 kwiecień 2019 - 20:30

Ja za przeniesienie internetu z Warszawy do Wroclawia nie placilem ani grosza. To sie nazywa cesja. U mnie problem byl inny, na nowym adresie nie bylo swiatlowodu tylko zwykla miedź i musialem zmienic umowe, a placilem tyle samo
  • 0

#9 qvazi

qvazi
  • Amator

• 41 postów

Napisano 11 czerwiec 2019 - 13:05

A co powiecie o internecie mobilnym - takim jako główne źródło  internetu. Pojawiaja się oferty bez limitu - pytanie, z jaką prędkością one działają no w okresie wieczornym?

• 0

#10 Lord_Krecitsqa

Lord_Krecitsqa
  • Nałogowiec

• 1567 postów
  • Miejscowość:Bielsko-Biała

Napisano 11 czerwiec 2019 - 16:41

A co powiecie o internecie mobilnym - takim jako główne źródło  internetu. Pojawiaja się oferty bez limitu - pytanie, z jaką prędkością one działają no w okresie wieczornym?

Ja mam z T-Mobile.
Transfer w szczycie 110mbps wieczorem 130.
Bardzo zadowolony jestem.
Pierwszy rok za darmo byl.
Teraz 80zł (urządzenie)
Ping 20.
Do tego mam telefon podpięty (przez BOK) do tego internetu z limitem 10 tysięcy GB.

Czyli praktycznie niemożliwe do wykorzystania mobilnie.
  • 0

i7-4790k 4400mhz MSI_z97g5; 16gb_tridentX-2400 ASUS STRIX 1080ti 11gb M2_Samsung_961+SSD,w obudowie pociętej i na trytytkach.<p>https://www.3dmark.com/3dm/25780419
https://www.3dmark.com/3dm/34157590<p>

https://www.3dmark.com/3dm/36269596

#11 ernorator

ernorator
  • Zapaleniec

• 1420 postów
  • Miejscowość:Grodzisk Mazowiecki

Napisano 12 czerwiec 2019 - 06:43

upc przenosiłem już kilka razy, zawsze bezboleśnie, no bezboleśnie ze strony upc. W ostatniej lokalizacji administrator spółdzielni musiał być przy instalacji (patrzeć technikowi upc w rowek jak grzebie w skrzynce) ale nigdy nie miał czasu, administrator poznał mnie ze złej strony. 

• 0

An open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded, That would mean that the ones inside are ready to face the horde head-on"

https://www.youtube....h?v=qg1MrCyCmNU

AMD Ryzen 7 2700x | Asus Strix x470-F Gaming | G.Skill 2x8 b-die 3200Mhz CL14 | MSI GTX 1070 Ti
Ekspert działu: Chłodzenie powietrzem, Chłodzenie wodne i inne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych