Skocz do zawartości

Złożenie zestawu do gier ANNO1800, RDR2 - 5-6 tys (i7/i5 - GTX/RTX)


Recommended Posts

Cześć

 

Ostatnio zamarzyłem o pograniu jakieś fajne nowe gry i co jest z tym związane o zakupie urządzenia które to umożliwi :) Pierwsza moja myśl to PS4 pro + TV, ale jak przeanalizowałem w co mogę na niej zagrać czyli wszystko oprócz strategii i strzelanek, zdecydowałem się na nabycie komputera z prawdziwego zdarzenia.

 

Ekspertem nie jestem (aczkolwiek mam jakieś mgliste pojęcie o podzespołach komputerowych), dlatego też szukałem gotowych rozwiązań - sklep na x (nie wiem czy można podawać linki do sklepów) i zestaw G4M3R 500 z i7, rtx 2070, 16GB RAM na pokładzie. Im bardziej zagłębiałem się w opinie ludzi o tym komputerze (typu kiepska płyta główna, kiepskie chłodzenie itp.) tym bardziej dochodziłem do wniosku o złożeniu takiego zestawu samemu.

 

Prosiłbym Was drodzy forumowicze o złożenie zestawu komputerowego (wybranie odpowiednich podzespołów żeby wszystko grało jak należy + może sklepy z podzespołami mają usługę złożenia tego do kupy przed wysłaniem?) w uczciwym sklepie internetowym z dobrym współczynnikiem cena/jakość.

 

Zastosowanie:

gry typu: ANNO 1800, XCOM2, Wiedźmin 3, Battlefield 5, Red Dead Redemption 2, możę w przyszłości Cyberpunk 2077 - chociaż tutaj cieżko odgadnąć jakie będzie miał wymagania

oglądanie filmów/seriali Netflix, HBO GO

 

Wymagania:

Sprzęt który da sobie radę z monitorem 2K, 144HZ, 27 cali - tutaj również proszę o polecenie jakiegoś z G-synckiem bo karta raczej od NVidii.

 

Procesor: i7 lub i5

 

Grafika: najlepiej jakiś RTX, takie min to GTX 1070 Ti w tych czasach, coś co obsłuży 2k i gry w średnich/wysokich możliwościach

 

RAM: min 16GB

 

Dysk: czy na płynność gry będzie miało wpływ to czy będzie zainstalowana na SSD czy na HDD? Myślałem nad 256GB SSD na system i 1TB na gry.

 

Zasilacz i chłodzenie: coś żeby było ciche i dobre

 

Obudowa: miła dla oka, nie jakiś paździerz :)

 

System: Win10

 

Cena: 5000 - 6000 tys. - cena G4M3Ra z i7 i RTX2070 to około 6500 z systemem i gwarancją 3 lata

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

Ostatnio zamarzyłem o pograniu jakieś fajne nowe gry i co jest z tym związane o zakupie urządzenia które to umożliwi :) Pierwsza moja myśl to PS4 pro + TV, ale jak przeanalizowałem w co mogę na niej zagrać czyli wszystko oprócz strategii i strzelanek, zdecydowałem się na nabycie komputera z prawdziwego zdarzenia.

 

Ekspertem nie jestem (aczkolwiek mam jakieś mgliste pojęcie o podzespołach komputerowych), dlatego też szukałem gotowych rozwiązań - sklep na x (nie wiem czy można podawać linki do sklepów) i zestaw G4M3R 500 z i7, rtx 2070, 16GB RAM na pokładzie. Im bardziej zagłębiałem się w opinie ludzi o tym komputerze (typu kiepska płyta główna, kiepskie chłodzenie itp.) tym bardziej dochodziłem do wniosku o złożeniu takiego zestawu samemu.

 

Prosiłbym Was drodzy forumowicze o złożenie zestawu komputerowego (wybranie odpowiednich podzespołów żeby wszystko grało jak należy + może sklepy z podzespołami mają usługę złożenia tego do kupy przed wysłaniem?) w uczciwym sklepie internetowym z dobrym współczynnikiem cena/jakość.

 

Zastosowanie:

gry typu: ANNO 1800, XCOM2, Wiedźmin 3, Battlefield 5, Red Dead Redemption 2, możę w przyszłości Cyberpunk 2077 - chociaż tutaj cieżko odgadnąć jakie będzie miał wymagania

oglądanie filmów/seriali Netflix, HBO GO

 

Wymagania:

Sprzęt który da sobie radę z monitorem 2K, 144HZ, 27 cali - tutaj również proszę o polecenie jakiegoś z G-synckiem bo karta raczej od NVidii.

 

Procesor: i7 lub i5

 

Grafika: najlepiej jakiś RTX, takie min to GTX 1070 Ti w tych czasach, coś co obsłuży 2k i gry w średnich/wysokich możliwościach

 

RAM: min 16GB

 

Dysk: czy na płynność gry będzie miało wpływ to czy będzie zainstalowana na SSD czy na HDD? Myślałem nad 256GB SSD na system i 1TB na gry.

 

Zasilacz i chłodzenie: coś żeby było ciche i dobre

 

Obudowa: miła dla oka, nie jakiś paździerz :)

 

System: Win10

 

Cena: 5000 - 6000 tys. - cena G4M3Ra z i7 i RTX2070 to około 6500 z systemem i gwarancją 3 lata

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

SSD będzie miał tylko wpływ na czas ładowania gry. Chyba, że RAM'u zabraknie i będzie komputer doczytywał dane z dysku, wtedy SSD pomoże zapobiec stutteringowi w grze. Jednak o to bym się nie martwił z 8GB VRAM'u oraz 16GB RAM'u w tym momencie na danej rozdzielczości. Obudowa jest tylko placeholderem, więc możesz wybrać jakąś inną: https://www.morele.net/inventory/info/fcf6825d/

Link to post
Share on other sites

Chciałem spróbować koszyka 'yolo' z i5-9600k i RTX 2080, ale m.in. wymóg systemu w zestawie nie dał żadnych szans :P

 

W koszyku podanym przez Shady'ego, zmieniłbym Vero L2 na https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-500w-pure-power-11-80-gold-5257225/

 

Zaoszczędzić można na pamięciach, wybierając https://www.morele.net/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-16-gb-3000mhz-cl16-f4-3000c16d-16gisb-941200/ i cenowo wyjdzie na to samo.

 

Obudowa dobra. Jeśli nie lubisz białego, jest także wersja czarna (kwestia gustu, wg mnie ładniejsza).

 

No chyba, że podstawka AM4 pod przyszłość, wtedy można ogarnąć koszyk z 2080.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obudowa P400S to mały piekarnik więc miałbym to na uwadze. 

Kiedy będzie ten zakup? Być może będzie to mniej więcej okres premiery Ryzena 3000. 

Kwestia monitora. Monitor z G-Sync 1440p swoje kosztuje. Dodatkowo pod w/w gry raczej nie ma sensu pchać się matrycę TN bo tutaj raczej nie płynność obrazu w tych grach będzie pierwszorzędna. Choć tutaj każdy ma swoje własne priorytety. 

 

Masz zamiar podkręcać procesor? Jaki jest łączny budżet na skrzynkę, system i monitor? 

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Poniżej prawdopodobny zestaw.
Proszę o opinię i poradę w sprawie płyty głównej i grafiki.


CPU: Intel Core i5-9600K, Hexa Core, 3.7GHz, 9MB,14mn - 1189zł.
MOBO: *
RAM: Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 - 398zł.
PSU: Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W (SPC169)- 369zł.
CASE: Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black (SPC205) - 230zł.
GPU: **
SSD: Dysk SSD Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe - 345zł.
COOLER: Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436 - 174zł.
HDD: Toshiba P300 1TB / WD BLUE 1TB - 165zł.
***

* jeśli chodzi o płytę główną to rozważam dwie:
Gigabyte Z390 GAMING X - 559zł., lub
MSI MAG Z390 TOMAHAWK - 635zł.
Czy warto dopłacać do MSI? Czy te dwie płyty mają takie same właściwości? Czy gwarantują późniejszą rozbudowę?

** odnośnie grafiki, różnie mówią o tych RTX, że jeszcze nie sprawdzone, że warto poczekać a teraz kupić jeszcze GTX. 
Rozważam albo RTX 2060 albo GTX
Palit RTX 2060 GamingPro, 6GB GDDR6, 192-bit - 1619zł.
MSI GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR6 (GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC) - 1299zł.
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Windforce 8GB GDDR5 (256 bit) DVI-D, HDMI, 3xDP, BOX (GV-N107TWF2-8GD) - 2034zł.
Gigabyte GeForce RTX 2070 GAMING 8G 8GB GDDR6 (256 Bit), 3xHDMI, 3xDP, USB-C, BOX (GV-N2070GAMING-8GC) - 2349zł.

Czy nie lepiej kupić GTX 1660Ti lub GTX 1070Ti, ne których i tak pogram w prawie wszystkie gry w wysokich detalach na 2k 144Hz, a za 1 czy 2 lata kupić RTX jak technologia okrzepnie?
No chyba że 1660ti i 1070ti będą miały prolem na 2k 144Hz?

*** potrzebuję jeszcze jakiś napęd (nagrywarkę) DVD, kartę sieciową WiFi

 

PS. proszę Admina o zamknięcie tematu z poniższego linka, przez przypadek zamieściłem dwa takie same.

http://forum.benchmark.pl/topic/281778-z%C5%82o%C5%BCenie-zestawu-do-gier-anno1800-rdr2-5-6-tys-i7i5-gtxrtx/

 

------------------UPDATE-------------------------

 

 

Powiedzmy że budżet zostanie zwiększony do 7000 - 7500
 
 
CPU: Procesor Intel Core i7-8700, 3.20GHz, 12MB - cena 1 439zł.
MOBO: Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI - cena 949zł. - podobno świetne ma świetne chłodzenie i jest przyszłościowa (pod lepszy procesor w przyszłości) oraz ma już kartę WiFi (nie muszę kupować oddzielnej)
GPU: Karta graficzna MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G 8GB GDDR6 (256 Bit), HDMI, 3xDP, USB-C - cena 2 329zł.- grafiki od MSI podobno mają dobre chłodzenie, zastanawiam się jeszcze na kartą Gigabyte, czy lepiej mieć płytę główną i grafikę z jedenj firmy (Gigabyte) czy nie ma to znaczenia?
RAM: Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 - cena 488zł.
PSU: Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W (SPC169)- 369zł.
CASE: Obudowa Fractal Design Meshify S2, jasna szyba, czarny - cena 640zł. - dobre opinie, dobre chłodzenie, przewiewna, tylko dość droga
SSD: Dysk SSD Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe - 345zł.
COOLER: Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 - cena 329zł.
HDD: Toshiba P300 1TB / WD BLUE 1TB - 165zł.
Napęd Asus Napędy optyczne Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS - 56zł.
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM - 470zł.
Łącznie ponad 7600zł.
 
 
1. Czy to się wszystko pomieści w obudowie?
2. Czy chłodzenie i zasilacz jest dobrze dobrany?
3. Czy lepiej SSD + HDD czy tylko SSD jakiś większy
4. Na czym można zaoszczędzić np: tańsza ale równie dobra płyta główna, obudowa, chłodzenie, zasilacz (mając na względzie dołożenie w przyszłości lepszego procesora, czy lepszej grafiki)
5. Czy z takim zestawem będę miał spokój z graniem załóżmy przez 2-3 lata na monitorze 2k, 144Hz na wysokich detalach
6. Poleci ktoś jakiś monitor 2k, 144Hz 24-27 cali z G-synckiem w normalnej cenie?
 
Pozdrawiam
 

 

 

 

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam 

Edytowane przez MaciekC
Link to post
Share on other sites

 

 

MOBO: Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI - cena 949zł. - podobno świetne ma świetne chłodzenie i jest przyszłościowa (pod lepszy procesor w przyszłości

 

To w zasadzie zostaje Ci tylko upgrade do i9 9900K. Jeżeli tego nie masz zamiaru robić, to nie ma to sensu. Tym bardziej, że i9 póki co nic nie wnosi na tle i7 w grach. 

 

 

 

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 - cena 488zł.

 

Taniej masz Hypery 3333 MHz CL16

 

 

 

Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W (SPC169)- 369zł.

 

Zmień to. Bezdyskusyjnie Seasonic Focus 550/650W

 

 

 

Obudowa Fractal Design Meshify S2, jasna szyba, czarny - cena 640zł. - dobre opinie, dobre chłodzenie, przewiewna, tylko dość droga

 

Taniej Meshify C 

 

 

 

Dysk SSD Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe - 345zł.

 

Za 50 zł więcej ADATA SX 8200 Pro

 

 

 

Asus Napędy optyczne Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS - 56zł.

 

Meshify C, S2, Define S2 - brak zatoku 5,25

 

Z mojej strony opcje takie

 

https://proline.pl/koszyk/134443ad - 6900 zł 

https://proline.pl/koszyk/5e2cb04d - 7840 zł gdzie tutaj już masz i9 9900K na dobrej i wystarczającej płycie. 

 

Szkło https://proline.pl/monitor-hp-omen-27-cali-qhd-165hz-g-sync-z4d33aa-p1255379

 

Pod takie szkło stawiałbym też na GPU i na teraz brałbym https://proline.pl/koszyk/d4f2b257

Link to post
Share on other sites

@kajtek., pojawił się też ostatnio w mojej głowie pomysł na Ryzena 5 2600X i jego zamiana za około rok jak spadną ceny Ryzena 7 3700X i to wszystko na płycie MSI X470 GAMING PRO CARBON, albo wstrzymać się z zakupem do połowy roku i kupić od razu R7 3700X.

Z zapowiedzi nowej serii Ryzenów można wnioskować że będą bardzo dobre. Co sądzisz o takim rozwiązaniu?

 

Co sądzisz o AiO? Lepsze czy gorsze od powietrznego? Ryzeny podobno mocno się grzeją dlatego pytanie o AiO. Taki Kraken x62 v.2, kupa kasy i pytanie czy warto tyle wydawać?

 

 

Meshify C, S2, Define S2 - brak zatoku 5,25 - czyli niestety te obudowy odpadają, mam kiepskie łącze internetowe i ściaganie gier po 50GB mi się nie uśmiecha dlatego też muszę mieć jakiś napęd optyczny, SilentiumPC Armis AR7 TG - cena 283zł. będzie ok?

 

Poniżej przykładowy zestaw na Ryzenie 5 2600X za rok zmiana na R7 3700X

CPU: procesor AMD Ryzen 5 2600X 3.6GHz, 16MB, BOX Wraith Spire - cena 879zł.

MOBO: Płyta główna MSI X470 GAMING PRO CARBON - cena 789zł.
GPU: Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2070 GAMING 8G 8GB GDDR6 (256 Bit), 3xHDMI, 3xDP, USB-C, BOX - cena 2 349zł.
RAM: Pamięć HyperX Predator, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 - cena 439zł.
PSU: Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 750W - 457zł.
CASE: Obudowa SilentiumPC Armis AR7 TG - cena 283zł.
SSD: Dysk SSD ADATA SX 8200 Pro 512 GB pod M.2 + jakiś Crucial MX500 512GB pod SATA3 - łącznie około 800zł.
Napęd Asus Napędy optyczne Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS - 56zł.
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM - 470zł.
Karta sieciowa Gigabyte GC-WB1733D-I, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5, PCIe, Dual Band, 1734 Mbps - cena 139zł.
 
COOLER: Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 - cena 329zł lub Kraken x62 v.2 - cena około 600zł.
Link to post
Share on other sites

Jak nie masz palącej potrzeby to bym się wstrzymał te 3mc. Po premierze AMD będzie wiadomo ile jest warta 3 generacja. Wtedy wybierzesz na spokojnie czy Intel, czy Ryzen 3gen od razu, a może wtedy Ryzen 1,2 gen z planami przesiadki na 3 jeśli ceny byłyby z kosmosu ale wydajność ok.

Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne za dobre rady. Jeszcze się zastanawiam czy czekać czy kupować na Ryzenie 5 2600.
Co do chłodzenia to też się zastanawiam jeszcze, jak powietrzne do Dark Rock 4 Pro lub Noctua D15S (które z tych dwóch lepsze? ciekawiej wygląda DR4 Pro) a jak wodne do Kraken x62 v.2.
Obudowę chyba wezmę Phanteks Enthoo Pro M - duża, przewiewna i ma zatokę na DVD - chyba że coś innego do 400-500zł. spełniające warunki?
Karta grafiki RTX 2070 MSI Armor (nie wiem tylko czy brać droższą z OC?) z uwagi na dobre chłodzenie i dobrą cenę (chyba że macie lepsze propozycje?)
Płyta MSI X470 GAMING PRO CARBON dobre opinie (bios, sekcje) chociaż podobno nie nadaje się na podkręcanie ręczne procka, na forum pewien użytkownik poleca Asus ROG CROSSHAIR VII HERO WI-FI jako najlepszą pod Ryzeny ale cena 1250zł.....

Prosiłbym jeszcze o poradę w sprawie monitora: 1440p, 144-165Hz, 27 cali, G-sync? Jedynie chyba Acer Predator XB271HUbmiprz tyle, że pierońsko drogi 2700zł.

Edit:

A macie pomysł na jakąś fajną klawiaturę i myszkę do gier? 

Edytowane przez MaciekC
Link to post
Share on other sites
Co do chłodzenia to też się zastanawiam jeszcze, jak powietrzne do Dark Rock 4 Pro lub Noctua D15S (które z tych dwóch lepsze? ciekawiej wygląda DR4 Pro) a jak wodne do Kraken x62 v.2.

 

Noctua to do pewnego (ale wysokiego) stopnia aio-killer. Teraz wprowadzili także Chromaxy i nie trzeba rezygnować z pięknego wyglądu. To jednak troszeczkę drożej wychodzi, ale efekt w wydajności jak i wizualnie - wow.

 

 

 

(nie wiem tylko czy brać droższą z OC?)

 

Zdecydowanie nie. To OC jest lekkie, laik zrobi je sam w jeden dzień z youtubem/forami.

 

Co do klawiatur i myszek - http://forum.benchmark.pl/forum/59-klawiatury-myszki-i-kontrolery/

 

Personalizacja > wszystkie ogóły.

Edytowane przez Mamut1337
Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne za dobre rady. Jeszcze się zastanawiam czy czekać czy kupować na Ryzenie 5 2600.

 

Prosiłbym jeszcze o poradę w sprawie monitora: 1440p, 144-165Hz, 27 cali, G-sync? Jedynie chyba Acer Predator XB271HUbmiprz tyle, że pierońsko drogi 2700zł.

 

 

Heh mam identyczny dylemat... Wciąż tu zaglądam i wypatruję co spece polecają. :)

 

Chciałbym kupić PC już teraz, ale póki co dzielnie powstrzymuje się i śledzę wszelkie najnowsze doniesienia pod kątem wejścia AMD z 3-cią generacją. No niby piszą, że początek lipca powinny już zadebiutować i do tego nowe płyty na chipsecie 570. Jeśli nie wytrzymam do lipca, to kupuję dokładnie to co zaproponowałeś, ale chyba z niższym prockiem. Patrząc po testach i zakładając dość szybką przesiadkę (w ciągu roku max) na Zen 2 nie ma chyba sensu przepłacać za aktualne procki i wydajnościowo r5 2600 (bez X) powinien do grafiki rtx 2070 w zupełności wystarczyć do grania w 1440p na najbliższy rok spokojnie. Pro Carbon ma świetne opinie, też będę ją brał, w testach sekcja zasilania wypada bardzo dobrze więc z 3-cią generacją powinna poradzić sobie bez problemu, nie ma chyba sensu wydawać więcej.

 

Co do monitora, to jakikolwiek z 27" nie wybierzesz z matrycą IPS to będziesz miał całkowitą loterię pod kątem defektów, które chyba wszystkie modele posiadają: backlight bleeding... Na chwilę obecną spośród 27" poza matrycami TN nie ma chyba żadnego modelu IPS który byłby pozbawiony tychże wad, no może jeden: EIZO Foris FS2735, moje marzenie, ale całkowicie cenowo poza moim zasięgiem... :( Osobiście zdecydowałem się na 32" i matrycę VA, to chyba rozsądny wybór między TN a IPS, a koszt taki sam jak predatora... 32" oczywiście w 1440p, bo 4k to już trzeba zakładać zupełnie inną półkę cenową procesora i grafiki przede wszystkim...

 

Ewentualnie rozważam jeszcze jak najszybszy zakup samego monitora + rtx 2070, a resztę do roku czasu, jak już wyjdą nowe Zen 2 i się ceny ustabilizują. Dlaczego zakup monitora i grafiki? Przy moim dość słabym procku a wysokiej rozdziałce jest spora szansa, że nie będzie mocno czuć wąskiego gardła procesora, bo to jednak grafika będzie na siebie większość przejmowała..

Link to post
Share on other sites

 

 

gry typu: ANNO 1800, XCOM2, Wiedźmin 3, Battlefield 5, Red Dead Redemption 2, możę w przyszłości Cyberpunk 2077

 

Naprawdę nie wiem czy jest sens wydawania pieniędzy na szkło 144Hz + G-Sync. 

Raz, że G-Sync to technologia która o wiele lepiej sprawdza się przy niższych wartościach fps (zresztą, po to została wymyślona), a dwa, to gry o których mowa poza BFV nie wymagają raczej aż takiej płynności na ekranie.  Moim zdaniem na spokojnie 144 Hz 1440p VA do 1500 zł załatwia tutaj sprawę. 

Link to post
Share on other sites

@dimmiu, tak jak napisałeś, jeszcze pewnie pojawią się płyty główne na X570, ciekawe czy wyjdą razem z procesorami z serii 3000 czy później. Jak później to myślę że nie ma sensu czekać, mając na uwagę że X470 ma być wspierany jeszcze 2 lata.

Jestem świadomy defektów IPS ale brać monitor z matrycą TN za taką kasę? Jaki monitor 32 cali kupiłeś?

 

To skoro nie ma 27 cali godnych polecenia to może inna wielkość? Grunt żeby miał 1440p i od 120Hz wzwyż. 

 

Z klawiatur polecono mi Corsair K70 LUX lub CoolerMaster CK550

Myszka Rival 310 lub 600

Co sądzicie?

 

EDIT:

znalazłem jeszcze taki Monitor Acer Predator Z1 Z321Q prawie 32 cali, ale VA i 165Hz i G-sync. Ktoś miał z nim styczność? Albo LG 32GK850G-B wielkość i parametry takie same jak Acer za wyjątkiem zakrzywienia.

Edytowane przez MaciekC
Link to post
Share on other sites

Monitor właśnie ten co podałeś LG, tylko że wersje z freesync LG 32GK850F-B, na necie są dostepne testy, iż działą bez problemu z kartami nvidii na gsync, także nie ma sensu dopłacac do wersji z "G". Dodatkowo wersja z freesync ma podobno lepsze odwzorowanie kolorów i HDR, aczkolwiek na nvidii hdr nei działa, zresztą to ponoć pic na wodę więc nie warto się tym przjemować. Monitor kosztuje praktycznei tyle samo co predator, a unikamy problemów z podświetleniem... Poszukaj testów w necie, wygląda bardzo rozsądnie. https://www.dobreprogramy.pl/nvidia-freesync-lg-32kg850f-hdr,News,99824.html

Link to post
Share on other sites

Dzięki.

Jeszcze jedno, czy do płyty MSI X470 GAMING PRO CARBON wsadzę dysk Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 1TB PCIe x4 NVMe? Nie mogę dodać tego dysku lub innego pod to złącze w konfiguratorze sklepowym i się zastanawiam czy to wina konfiguratora czy płyty głównej (komunikat: "produkt nie pasuje do konfiguracji przez interfejs").

Edytowane przez MaciekC
Link to post
Share on other sites

Chyba nie wytrzymam z czekaniem i kupie takie coś:

 

Procesor: Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 16MB, BOX - cena 709zł.

MOBO: Płyta główna MSI X470 GAMING PRO CARBON - cena 789zł.
GPU:Karta graficzna MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 8GB GDDR6  - cena 3 689zł.
RAM: Pamięć HyperX Predator DDR4 16 GB 3333MHz CL16 - cena 447zł.
PSU: Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 750W - 457zł.
CASE: Obudowa Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass Edition - cena 409zł.
SSD: SSD ADATA XPG SX8200 PRO 1TB PCIe x4 NVMe - 763zł.
Napęd Asus Napędy optyczne Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS - 56zł.
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM - 470zł.
Karta sieciowa Gigabyte GC-WB1733D-I, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5, PCIe, Dual Band, 1734 Mbps - cena 139zł.
COOLER: Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 - cena 329zł 
 
 
Po premierze Ryzenów 3000 zastanowię się nad zmianą na Ryzen 7 chyba że ceny będą kosmiczne to poczekam rok.
Najważniejsze pytania:
1. czy to się wszystko pomieści w tej obudowie?
2. czy jeszcze coś muszę dokupić?
3. czy obudowa jest przewiewna, czy nie jest piekarnikiem?
4. czy ram 3200 na 3333 zrobi róznice? Różnica w cenie to parę złotych.
5. zestaw kosztuje 8200zł. czy da się za taką cenę złożyć coś lepszego?

Przeczytałem, że na płytach MSI słabo wychodzi podkręcanie procesora? Prawda to?
 
Podobno najlepsze płyty główne pod AMD to ASUS. Ktoś się wypowie w temacie? Chłodzenie, OC, zasilanie?
Jak Asus to który konkretnie mając na uwadze Ryzeny 3000 i może kolejne serie?
 
Warte uwagi chyba tylko 
Płyta główna Asus ROG STRIX X470-F GAMING
Płyta główna Asus ROG CROSSHAIR VII HERO WI-FI - tutaj cena znaczna ale jakby warta swojej ceny to....
 
 
Jeszcze jedno, czy ma znaczenie dla Ryzenów czy RAM jest na samsungach b-die? Czy te Pamięć HyperX Predator DDR4 16 GB 3200MHz CL16 są na takich? 
Sporo osób bierze np: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16... 
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Prosiłbym o pomoc w paru kwestiach związanych ze złożeniem zestawu:

 

MOBO: MSI X470 GAMING PRO CARBON 

Case: Fractal Meshify C

 

1)Jest jakaś różnica jak zamontuje się wentylatory?
Mam 3 wentylatory:
120mm na przodzie na górze, zwrócony "przodem" (naklejką producenta) do wnętrza
140mm na przodzie na dole, zwrócony "przodem" (naklejką producenta) do wnętrza
120mm na tyle, zwrócony "przodem" (naklejką producenta) na zewnątrz
 
takie ustawienie może zostać?
 
Wentylatory 120mm mają wtyczki 3 pinowe, 140mm ma wtyczkę 4 pinową. Na płycie głównej nie mam wejść 3 pinowych dla wentylatorów, wszystkie są 4 pinowe. Czy mogę wpiąć wtyczki 3 pinowe do gniazd 4 pinowych?
Gniazda jakie mam na płycie to:
1x CPU fan (tutaj wiadomo że miejsce dla chłodzenia CPU)
1x pump fan
4x sys fan
 
Byłbym ogromnie wdzięczny gdyby ktoś napisał mi który wentylator gdzie podłączyć.
 
 
2) Kolejna sprawa to umiejscowienie karty graficznej. Zamontowałem GPU najniżej jak się da, w drugim slocie PCI 3.0 x16 (chociaż w instrukcji płyty głównej raz jest napisane że to slot x16 a raz że x8, ale wygląda na to samo). Czy nie będzie "za gorąco" karcie graficznej jak będzie miała około 1cm no może 1,5cm luzu od "podłogi"? W sumie mogę zamontować GPU zaraz pod coolerem ale zasłonie sobie dysk M.2 i całe ciepło będzie kierowane na kartę sieciową, która w tym wypadku będzie musiała być zamontowana niżej pod GPU. 
 
 
3) Czy kable mogą sobie swobodnie spoczywać na górze karty graficznej? Nie będą narażone na wysoką temperaturę? 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...