Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej mam duży problem z laptopem. Model:HP 250 G4 (T6N58EA). Od pewnego czasu się wyłączał. Nigdy się nie przegrzewał. Zainstalowany Win 10.

Wczoraj przypuszczam, iż padł ekran. Włączając komputer pokazuje się niebieski ekran (nie jest to bluescreen) dosłownie przez ułamek sekundy i następnie słychać jak komputer chodzi ale nic się nie wyświetla na matrycy.

Także podłączyłem laptop pod monitor przez hdmi i miałem obraz z tego laptopa.

 

Jakieś pomysły co mogę zrobić aby bardziej zdefiniować problem i go rozwiązać? Myślałem o tym aby rozebrać laptop i zobaczyć czy wszystkie taśmy są dobrze pozapinane lub wymienić ekran lcd. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli się nie boisz czegoś zepsuć bardziej, to zrób tak jak napisałeś na końcu. Może wystarczy coś tylko docisnąć...

Właśnie uruchomiłem tego laptopa i spojrzałem na ekran pod innym kontem. I widzę ekran logowania do win10 ale taki bardzo mocno przyciemniony. Czyli ten ekran jakoś działa. Wysyłam zdjęcie choć nie wiem czy będzie to widoczne.https://zapodaj.net/9c490434b985e.jpg.html

Link to post
Share on other sites

 

 

Także podłączyłem laptop pod monitor przez hdmi i miałem obraz z tego laptopa.
Ewidentnie jest problem z matrycą laptopa lub z połączeniem (taśma) z płytą gł. Rozbierz laptopa i sprawdź to połączenie, czasami  wystarczy docisnąć, ale możesz wypiąć i podpiąć ponownie. 
Link to post
Share on other sites

Na dwoje babka wdrożyła.

W matryce z podświetleniem Led raczej nie padają ale jeżeli ruszanie ekranem nie pomaga to może być cokolwiek. Ja bym dał gdzieś do serwisu bo to może być np. Bezpiecznik na płycie głównej. Możesz też rozebrać, sprawdzić model matrycy i pomierzyc czy dostaje prąd tak jak trzeba o ile wiesz jak to zrobić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Matryce padają czy to led czy TN nie ma wielkiego znaczenia. Siada elektronika sterująca podświetlaniem i nic nie da się zrobić. Jeżeli matryca reagowała lub reaguje w jakiś sposób na poruszanie ekranem(odchylanie) to można podejrzewać taśmę ale gdy nic takiego się nie dzieje to matryca do wymiany. Koszt za nową od 180 do 210 zł.  

Link to post
Share on other sites

Hmmm, może idź do serwisu Galileo, tam na pewno Ci powiedzą o co może chodzić i myślę, że naprawią w krótkim czasie jak mi, kiedy naprawiali lapka. 

 

Zgłaszajcie tego pajaca, zanim właduje kogoś na minę...

Link to post
Share on other sites

Matryce padają czy to led czy TN nie ma wielkiego znaczenia. Siada elektronika sterująca podświetlaniem i nic nie da się zrobić. Jeżeli matryca reagowała lub reaguje w jakiś sposób na poruszanie ekranem(odchylanie) to można podejrzewać taśmę ale gdy nic takiego się nie dzieje to matryca do wymiany. Koszt za nową od 180 do 210 zł.

Akurat jest różnica, w matrycy podświetlanej świetlowką padaja inwertery albo same świetlówki, da się to wymienić, w przypadku matryc z podświetleniem Led kontroler podświetlenia jest najczęściej zintegrowany z matrycą, jak coś nie działa to trzeba wymienić całą matryce.

Link to post
Share on other sites

Od lat nie spotkałem w laptopie matrycy z pooświetlaniem CCFL. Owszem wstawiano takie ale lata temu ale kilkuletni laptop jak wyżej ma na 100% matryce led. Nową oryginalną matryce ciężko będzie kupić bo sklepy oferują przeważnie zamienniki takich matryc. Dodam, że miałem podobny przypadek ze sprzętem jak powyżej  i po wymianie matrycy problem się zniknął. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...