Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Laptop HP problem z ekranem.

laptop hp matryca lcd uszkodzenie naprawa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrErbeen

MrErbeen
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 09 kwiecień 2019 - 16:26

Hej mam duży problem z laptopem. Model:HP 250 G4 (T6N58EA). Od pewnego czasu się wyłączał. Nigdy się nie przegrzewał. Zainstalowany Win 10.

Wczoraj przypuszczam, iż padł ekran. Włączając komputer pokazuje się niebieski ekran (nie jest to bluescreen) dosłownie przez ułamek sekundy i następnie słychać jak komputer chodzi ale nic się nie wyświetla na matrycy.

Także podłączyłem laptop pod monitor przez hdmi i miałem obraz z tego laptopa.

Jakieś pomysły co mogę zrobić aby bardziej zdefiniować problem i go rozwiązać? Myślałem o tym aby rozebrać laptop i zobaczyć czy wszystkie taśmy są dobrze pozapinane lub wymienić ekran lcd. 

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10480 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 09 kwiecień 2019 - 16:32

Jeżeli się nie boisz czegoś zepsuć bardziej, to zrób tak jak napisałeś na końcu. Może wystarczy coś tylko docisnąć...

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 MrErbeen

MrErbeen
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 09 kwiecień 2019 - 16:50

Jeżeli się nie boisz czegoś zepsuć bardziej, to zrób tak jak napisałeś na końcu. Może wystarczy coś tylko docisnąć...

Właśnie uruchomiłem tego laptopa i spojrzałem na ekran pod innym kontem. I widzę ekran logowania do win10 ale taki bardzo mocno przyciemniony. Czyli ten ekran jakoś działa. Wysyłam zdjęcie choć nie wiem czy będzie to widoczne.https://zapodaj.net/...4b985e.jpg.html

• 0

#4 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 4060 postów

Napisano 09 kwiecień 2019 - 16:57

Także podłączyłem laptop pod monitor przez hdmi i miałem obraz z tego laptopa.
Ewidentnie jest problem z matrycą laptopa lub z połączeniem (taśma) z płytą gł. Rozbierz laptopa i sprawdź to połączenie, czasami  wystarczy docisnąć, ale możesz wypiąć i podpiąć ponownie. 
  • 0

Mobo:  Z370 Aorus Gaming 7 - CPU: i5 9600k@4.8GHz - RAM:16GB  G Skill SniperX F4-3600 C19-8GSXKB - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

#5 browarpll

browarpll
  • Pasjonat

• 840 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 08:04

Na dwoje babka wdrożyła.
W matryce z podświetleniem Led raczej nie padają ale jeżeli ruszanie ekranem nie pomaga to może być cokolwiek. Ja bym dał gdzieś do serwisu bo to może być np. Bezpiecznik na płycie głównej. Możesz też rozebrać, sprawdzić model matrycy i pomierzyc czy dostaje prąd tak jak trzeba o ile wiesz jak to zrobić.
  • 0

#6 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3924 postów

Napisano 23 kwiecień 2019 - 11:13

Matryce padają czy to led czy TN nie ma wielkiego znaczenia. Siada elektronika sterująca podświetlaniem i nic nie da się zrobić. Jeżeli matryca reagowała lub reaguje w jakiś sposób na poruszanie ekranem(odchylanie) to można podejrzewać taśmę ale gdy nic takiego się nie dzieje to matryca do wymiany. Koszt za nową od 180 do 210 zł.  

• 0

#7 TMStoke

TMStoke
  • Nie mam fioła na tym punkcie, ale...

• 415 postów
  • Miejscowość:Świebodzin / Stoke on Trent
  • 3DMark 06:28620

Napisano 25 kwiecień 2019 - 17:57

Hmmm, może idź do serwisu Galileo, tam na pewno Ci powiedzą o co może chodzić i myślę, że naprawią w krótkim czasie jak mi, kiedy naprawiali lapka. 

Zgłaszajcie tego pajaca, zanim właduje kogoś na minę...

• 0

Moje graty:

Spoiler

:!: Nie bagatelizuj urządzenia jakim jest zasilacz PC (PSU). Niemarkowy jest tykającą bombą, którą możesz mieć w obudowie.

Dobry zasilacz jak się spali to się spali. Wyrób zasilaczo-podobny zabierze ze sobą resztę podzespołów, a także Twoje dane  :!:

#8 browarpll

browarpll
  • Pasjonat

• 840 postów

Napisano 29 kwiecień 2019 - 19:45

Matryce padają czy to led czy TN nie ma wielkiego znaczenia. Siada elektronika sterująca podświetlaniem i nic nie da się zrobić. Jeżeli matryca reagowała lub reaguje w jakiś sposób na poruszanie ekranem(odchylanie) to można podejrzewać taśmę ale gdy nic takiego się nie dzieje to matryca do wymiany. Koszt za nową od 180 do 210 zł.

Akurat jest różnica, w matrycy podświetlanej świetlowką padaja inwertery albo same świetlówki, da się to wymienić, w przypadku matryc z podświetleniem Led kontroler podświetlenia jest najczęściej zintegrowany z matrycą, jak coś nie działa to trzeba wymienić całą matryce.
  • 0

#9 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3924 postów

Napisano 01 maj 2019 - 09:47

Od lat nie spotkałem w laptopie matrycy z pooświetlaniem CCFL. Owszem wstawiano takie ale lata temu ale kilkuletni laptop jak wyżej ma na 100% matryce led. Nową oryginalną matryce ciężko będzie kupić bo sklepy oferują przeważnie zamienniki takich matryc. Dodam, że miałem podobny przypadek ze sprzętem jak powyżej  i po wymianie matrycy problem się zniknął. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: laptop, hp, matryca, lcd, uszkodzenie, naprawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych