Skocz do zawartości

Karta graficzna do zestawu z i5 2500k


Recommended Posts

Witam,

jestem w posiadaniu zestawu, który prezentuje się następująco:

MOBO: ASRock P67 PRO3 B3 

CPU: Intel Core i5 2500K / 
GPU: GTX 770

RAM: DDR III 8GB 1333Mhz CL9

HDD: Samsung 1TB | SSD: Samsung 250 GB

COOLER CPU: Zalman CNPS10x Perfomance

PSU: Seasonic S12II-520 520W 80 Plus

OBUDOWA: Cooler Master Elite 430


Niestety wczoraj karta zaczęła rzucać artefaktami, dlatego zbieram się do jej wymiany. Na celowniku mam już 1060 wersję 3 lub 6 GB. Co myślicie o takim wyborze? Wymieniam także ramy, prawdopodobnie na 1600.

Jakieś propozycje co najbardziej pasowałoby do tego CPU/MOBO? Zasilacz 520 W uciągnie mi jakiegoś radeona w stylu RX 580?



Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!

Pozdrawiam


EDIT:

Dodam, że karta głownie używana do grania, ale nie w najnowsze tytuły (ewentualnie tak, żeby chodziło). Również praca na dwóch monitorach (głównie obróbka zdjęć), AutoCAD ew. 3ds MAX do grafiki 3D. 

Budżet w jakim chciałbym się zmieścić to 1000 zł, ale im mniej tym lepiej. :D

Pozdrawiam

Edytowane przez pawel1ek
Link to post
Share on other sites

Tak warto kupić taką kartę do takiego zestawu. Sam nie dawno posiadałem identycznego kompa jaki posiadasz. Co prawda wersja z 6 GB Ramu jest wydajniejsza ale w cenie 500 zł nie dostaniesz wydajniejszej karty po mimo 3 GB, gry i tak działają o niebo lepiej jak na GTX 1050 Ti 4 GB. A obecnie posiadam taką samą kartę jak z ogłoszenia OLX i będę sprzedawał ale to nie wcześniej jak za 3 miesiące.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites
Tak warto kupić taką kartę do takiego zestawu. Sam nie dawno posiadałem identycznego kompa jaki posiadasz. Co prawda wersja z 6 GB Ramu jest wydajniejsza ale w cenie 500 zł nie dostaniesz wydajniejszej karty po mimo 3 GB, gry i tak działają o niebo lepiej jak na GTX 1050 Ti 4 GB. A obecnie posiadam taką samą kartę jak z ogłoszenia OLX i będę sprzedawał ale to nie wcześniej jak za 3 miesiące.

 

 

 

No proszę Cię :roll:  ... proponuję Ci pchać już teraz, bo lada dzień wychodzą nowe stery do 10xx uruchamiające na tych kartach RT.

 

Tak tak, obsługa RT jest możliwa nie tylko na kartach RTX baa nawet nie tylko na kartach zielonych, (ofc. nic to do tematu nie wniesie - to nie może być wydajne, szczególnie na 1060 6gb) ale niestety 1060 3gb nie ma na cudownej złotej liście GPU obdarzonych w tą jakże medialną funkcją - więc jak nie trudno się domyśleć karta straci na wartości.

 

 

 

Absolutnie nie warto pakować się w 3gb vramu. W tym budżecie szukaj rx 580 8gb lub gtx 1060 6gb, jeśli olx to tylko odbiór osobisty pełno tam oszustów, ja bym na aledrogo szukał.

 

 

That's right.

 

 

 Zasilacz 520 W uciągnie mi jakiegoś radeona w stylu RX 

 

Nie powinno być problemów,

 

Jeśli planujesz w najbliższym czasie również dalszą modernizację to do 1000 zł przemyśl również zakup 1660, czy używanego 1070

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Witam,

jestem w posiadaniu zestawu, który prezentuje się następująco:

MOBO: ASRock P67 PRO3 B3 

CPU: Intel Core i5 2500K / 

GPU: GTX 770

RAM: DDR III 8GB 1333Mhz CL9

HDD: Samsung 1TB | SSD: Samsung 250 GB

COOLER CPU: Zalman CNPS10x Perfomance

PSU: Seasonic S12II-520 520W 80 Plus

OBUDOWA: Cooler Master Elite 430

 

 

Niestety wczoraj karta zaczęła rzucać artefaktami, dlatego zbieram się do jej wymiany. Na celowniku mam już 1060 wersję 3 lub 6 GB. Co myślicie o takim wyborze? Wymieniam także ramy, prawdopodobnie na 1600.

 

Jakieś propozycje co najbardziej pasowałoby do tego CPU/MOBO? Zasilacz 520 W uciągnie mi jakiegoś radeona w stylu RX 580?

 

 

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT:

 

Dodam, że karta głownie używana do grania, ale nie w najnowsze tytuły (ewentualnie tak, żeby chodziło). Również praca na dwóch monitorach (głównie obróbka zdjęć), AutoCAD ew. 3ds MAX do grafiki 3D. 

 

Budżet w jakim chciałbym się zmieścić to 1000 zł, ale im mniej tym lepiej. :D

 

Pozdrawiam

 ram czemu nie spróbujesz podkręcić do tych 1600 Mhz? Masz do tego dobrą płytę i warto spróbować .

Co do grafiki do 1000 zł to może GTX 1660 nowy, lub używane GTX 1070/1070 Ti ? z czasem możesz zmienić procka na I7 2600/k lub 3770/K i będzie to jeszcze ładnie hulać 

Link to post
Share on other sites

Witam,

jestem w posiadaniu zestawu, który prezentuje się następująco:

MOBO: ASRock P67 PRO3 B3 

CPU: Intel Core i5 2500K / 

GPU: GTX 770

RAM: DDR III 8GB 1333Mhz CL9

HDD: Samsung 1TB | SSD: Samsung 250 GB

COOLER CPU: Zalman CNPS10x Perfomance

PSU: Seasonic S12II-520 520W 80 Plus

OBUDOWA: Cooler Master Elite 430

 

 

Niestety wczoraj karta zaczęła rzucać artefaktami, dlatego zbieram się do jej wymiany. Na celowniku mam już 1060 wersję 3 lub 6 GB. Co myślicie o takim wyborze? Wymieniam także ramy, prawdopodobnie na 1600.

 

Jakieś propozycje co najbardziej pasowałoby do tego CPU/MOBO? Zasilacz 520 W uciągnie mi jakiegoś radeona w stylu RX 580?

 

 

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT:

 

Dodam, że karta głownie używana do grania, ale nie w najnowsze tytuły (ewentualnie tak, żeby chodziło). Również praca na dwóch monitorach (głównie obróbka zdjęć), AutoCAD ew. 3ds MAX do grafiki 3D. 

 

Budżet w jakim chciałbym się zmieścić to 1000 zł, ale im mniej tym lepiej. :D

 

Pozdrawiam

Co do Ram'u to wziąłbym na Twoim miejscu 2 kości byś miał dual channel.

Link to post
Share on other sites

Hej,

dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Okazało się, że mogę kartę graficzną podciągnąć pod dofinansowanie, więc wychodzi na to, że nic mnie ona nie będzie kosztowała.

Zdecydowałem się mimo wszystko na 1660, teraz tylko w której wersji.

Znalazłem coś takiego:

https://www.mediaexpert.pl/karty-graficzne/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6g,id-1343900

 

Chociaż chyba skuszę się na:
https://www.mediaexpert.pl/karty-graficzne/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-armor-6g-ocv1,id-765703 -  z tego co przeczytałem bardzo dobra kultura pracy (nie hałasuje) i utrzymuje całkiem znośne temperatury (w porównaniu do tej z pierwszego link'u)

 

Dodam, że karta musi być zakupiona w Media expert, niestety. Chociaż z drugiej strony mają większy wybór, niż się spodziewałem.



Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi,

Pozdrawiam
Paweł

Link to post
Share on other sites
ej, dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Okazało się, że mogę kartę graficzną podciągnąć pod dofinansowanie, więc wychodzi na to, że nic mnie ona nie będzie kosztowała. Zdecydowałem się mimo wszystko na 1660, teraz tylko w której wersji. Znalazłem coś takiego: https://www.mediaexp...c-6g,id-1343900   Chociaż chyba skuszę się na: https://www.mediaexp...-ocv1,id-765703 -  z tego co przeczytałem bardzo dobra kultura pracy (nie hałasuje) i utrzymuje całkiem znośne temperatury (w porównaniu do tej z pierwszego link'u)   Dodam, że karta musi być zakupiona w Media expert, niestety. Chociaż z drugiej strony mają większy wybór, niż się spodziewałem. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi, Pozdrawiam Paweł

 

 

drugi link który podałeś to 1060 a nie 1660, więc uważał bo nazwy podobne... a za 1200 1060 kupić to powiem Ci... mógłbyś załować.

 

tutaj masz 1660:

https://www.mediaexpert.pl/karty-graficzne/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-armor-6gb-oc,id-1345308

https://www.mediaexpert.pl/karty-graficzne/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-gaming-x-6gb,id-1345306

 

ew.

https://www.mediaexpert.pl/karty-graficzne/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1660-gaming-oc-6g,id-1343904

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie warto pakować się w 3gb vramu. W tym budżecie szukaj rx 580 8gb lub gtx 1060 6gb, jeśli olx to tylko odbiór osobisty pełno tam oszustów, ja bym na aledrogo szukał.

Na Allegro też się trafiają pi**y w stylu Ryzen za 120PLN. Ewidentnie śmierdzi wałkiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...