Skocz do zawartości

Xeon E5645 @ 2.40GHz warto się w to bawić ? jaka płyta atx , ram ecc ?


Recommended Posts

Do e5645 jakakolwiek płyta na lga 1366 a do e3 1240v2 1155 (tylko trzeba już sprawdzić czy obsługuje bios xeony)

 

Jeśli chodzi o ram to do 1240 jest zależne na jakiej płycie to zamontujesz bo może działać z ecc lub bez.

 

1366 też trzeba sprawdzić w specyfikacji płyty (tu dokładnie nie pamiętam)

 

Odnośnie zamiany pinów to tu nic takiego nie występuje.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Trochę odkopię temat: ponieważ trafiła mi się okazja wymienić tanio (z dopłatą jeszcze, lol) płytę 1155 na 1366 to będę testował podobnego Xeona (X5680, 6R/12W).

 

Nie jest to demon prędkości (3.3/3.7 GHz bez OC, ipc też szału nie robi) ale podobnież w csgo zwija asfalt. Na razie tylko patrzyłem czy płyta wstaje, bo czekam na ram. Ale zapowiada się ciekawie. Żadnych przeróbek Socketu nie trzeba było robić, płyta też raczej normalna / konsumencka (X56 Sabertoth), ram bez ecc.

Link to post
Share on other sites

Myślałem identycznie jak ty. Od jakiegoś czasu zastanawiała mnie jednak pewna rzecz: gram raz na jakiś czas z takimi dwoma typami. Mają bardzo podobne konfigi (grafika, ram, monitory) tylko jednym się różnią - Cpu. A konkretnie i5-8400 vs i7-6700k @4.5 GHz. Zgadnij u którego z nich fps lata w okolicach 500.... (1080p @low)

Link to post
Share on other sites

I co mówisz że 8400 ? Ja tam na swoim x3440 na 3.6 mam 150-230 fps 1080 low . Proc działa tak na 60% patrząc na msi afterburnera z tego co pamiętam .

 

Obejrzałem parę filmików z i5 8400 i klatki wahały się od 200 do 350-380 w zależności od ustawień . Okolic 500 nie widziałem 

Na xeonie 6r/12w osiągi mniej więcej jak na moim sprzęcie . 

 

Może coś trzeba z grą zmodyfikować aby fps był większy ale się w to nie zagłębiałem bo i tak gram niezbyt często .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Na 5775c @4.2 GHz miałem ponad 450 fps średnio. Na E3-1270 mam podobnież jak ty, 250-300+ fps. 2600k @4.5 GHz tj jakieś +50 klatek wzg Xeona. Na R5 2600 @4.2 GHz wyniki były bardzo podobne do SB, ale minimalny fps był lepszy.

 

Z tricków, to typ od 8400 blokuje "Core0" dla csgo. Ahh, jakże ja bym chciał, żeby Source 2.0 wyszedł i był na Volcanie :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...