Skocz do zawartości

LG G6 uszkodzona ramka do kart Nano sim / micro sd .. nie czyta karty sim :(


Recommended Posts

Witam

Dzisiaj chciałem wyjąć szyfladkę / ramkę z kartami, aby zmienić kartę micro sd na inną i standardowo włożyłem kluczyk oryginalny, ramka wysunęła się lekko, choć w sumie mniej niż zwykle no i próbowałem ją wyjąć ale była solidnie zaklinowana.. Zdziwiłem się, bo nigdy nie miałem z tym problemów.. telefon mam od prawie roku i zawsze wychodziło wszystko idealnie. Próbując dalej wyjąć szufladkę wiidziałem, że karta micro sim blokuje się i nie chce wyjść, więc stety albo niestety użyłem nieco więcej siły i wyciągnąłem ramkę trzymając również za kartę micro sim. Wyszła ale bez cienkiego fragmentu ramki wokół karty micro sd.. Jeden patyczek udało mi się wydobyć (też łatwo nie było) ale pozostały poprzeczny fragment został głęboko i siedzi tak mocno, że nie da się go ruszyć.. a nie chcę tam zbyt mocno ingerować/grzebać żeby nie pouszkadzać czegoś jeszcze brdziej. No i nietety teraz ta ramka niecała wchodzi z kartą sim ale karty sim nie czyta icon_sad.gif..

Co teraz? Podlega to pod gwarancję ? Pewnie nie.. Choć wg mnie to nie moja wina, że ramka sie zaklinowała.. Karty oryginalne, micro sim japońskiej firmy 64 gb, nie sądzę, żeby to była wina karty. Czy droga będzie ew naprawa serwisowa jeśli gwarancja tego nie uwzględni ?

Miał ktoś już taki problem?http://oi64.tinypic.com/6p7t5j.jpg

Link to post
Share on other sites

Poroniony pomysł z tymi wsuwanymi szufladkami - nic dziwnego że jak się zaklinuje karta to ciężko wyjąć.

 

Powinni ci uznać reklamacje - Przy okazji będzie to test na rzetelność firmy LG - Powinni wymienić tą szufladkę bez opłat i bez gadania - koszt dla nich niewielki a i twoja wina też mała.

 

Ile może kosztować kawałek plastiku - szufladka ? Góra dwa złote...Oby się nie mylił...

 

Daj znać jak to się zakończy - Byśmy i my wiedzieli ile jest warta firma LG i jej sprzęt na gwarancji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poroniony pomysł z tymi wsuwanymi szufladkami - nic dziwnego że jak się zaklinuje karta to ciężko wyjąć.

 

Powinni ci uznać reklamacje - Przy okazji będzie to test na rzetelność firmy LG - Powinni wymienić tą szufladkę bez opłat i bez gadania - koszt dla nich niewielki a i twoja wina też mała.

 

Ile może kosztować kawałek plastiku - szufladka ? Góra dwa złote...Oby się nie mylił...

 

Daj znać jak to się zakończy - Byśmy i my wiedzieli ile jest warta firma LG i jej sprzęt na gwarancji.

Dzięki, tak spróbuję w pierwszej kolejności.. Jednak obawiam sie czekania kilku tyg a na końcu odp, że jednak nie podlega gwarancji :]..

 Poza tym obawiam się, że to nie jest wina tylko szufladki, bo ona jako tako wchodzi z kartą sim i nie czyta.. boję się, że styki się poprzestawiały tam w środku :( no ale może jednak szufladka nie będąc w pełni w oryginalnym kształcie jakoś się lekko odkształca wchodząc do środka i powoduje brak łączności karty ze stykami. Więc najlepiej, jakbym dorwał kogoś ze sprawną szufladką i przetestował.

 

Dam znać jak to się dalej potoczy :).

Link to post
Share on other sites

Miałem identyczny problem, po powazniejszym upadku tel przezyl lecz nie czytal sim, przy wyciaganiu tacki tez zaklinowana wyciagnieta sila i zlamana w tym samym miejscu jak u Ciebie.

Moj niestety byl juz po gwarancji wiec sam musialem sobie radzic, tacka z przesylka z allegro dalem jakos 15-20zl ale tak jak i Ty mam kawałeczek (u mnie ten na koncu tacki) zaklinowany na samym koncu, grzebalem sporo aby to wyciagnac lecz na nic.

Problem rozwiazalem pilujac lekko ta polamana tacke z kazdej strony zlamania (pomiedzy sim a sd troszke wiecej bo tam grubiej jest).

Potem wsadziłem i działa, sim czyta do dzis, lecz ostatnio chcialem sd wsadzic(nigdy wczesniej nie mialem) 64gb samsunga i czytalo lecz przy 20% formatowania stop i error, inne karty stare jakies po 8gb czyta.

Co prawda sim sie jakos trzyma w tacce ale karte sd musialem delikatnie trzymac i wkladac powoli tak by wskoczyla w swoje miejsce.

 

Gwarancja ogólnie wydaje mi sie ze nie pomoze, moim zdaniem trzeba cale gniazdo wymienic bo tego plastika sie raczej nie da, ja juz nawet wbijalem w niego szpilki i probowalem wyciagnac na wiele sposobow az odpuscilem, uzywam go tak jak jest i jakos dziala

Link to post
Share on other sites

Miałem identyczny problem, po powazniejszym upadku tel przezyl lecz nie czytal sim, przy wyciaganiu tacki tez zaklinowana wyciagnieta sila i zlamana w tym samym miejscu jak u Ciebie.

Moj niestety byl juz po gwarancji wiec sam musialem sobie radzic, tacka z przesylka z allegro dalem jakos 15-20zl ale tak jak i Ty mam kawałeczek (u mnie ten na koncu tacki) zaklinowany na samym koncu, grzebalem sporo aby to wyciagnac lecz na nic.

Problem rozwiazalem pilujac lekko ta polamana tacke z kazdej strony zlamania (pomiedzy sim a sd troszke wiecej bo tam grubiej jest).

Potem wsadziłem i działa, sim czyta do dzis, lecz ostatnio chcialem sd wsadzic(nigdy wczesniej nie mialem) 64gb samsunga i czytalo lecz przy 20% formatowania stop i error, inne karty stare jakies po 8gb czyta.

Co prawda sim sie jakos trzyma w tacce ale karte sd musialem delikatnie trzymac i wkladac powoli tak by wskoczyla w swoje miejsce.

 

Gwarancja ogólnie wydaje mi sie ze nie pomoze, moim zdaniem trzeba cale gniazdo wymienic bo tego plastika sie raczej nie da, ja juz nawet wbijalem w niego szpilki i probowalem wyciagnac na wiele sposobow az odpuscilem, uzywam go tak jak jest i jakos dziala

Damn... wygląda jak identycze sytuacja :D Normalnie kopiuj wklej. Jak tak przypomnę sobie, to fakt, ostatnio ze 2-3 razy upadł mi telefon na podłogę i możliwe, że na wskutek tego karta sd przestawiła się jakoś... chociaż telefon w pełni ją czytał i był dostęp do zdjęć / filmów zapisanych na niej..  

 

Co do kawałka plastiku, który utknął w środku - identycznie jak Twój pewnie i ten sam fragment.. również próbowałęm szpilką, ale bardziej wypchnąć go jakoś - szpilka się zginała a plastik ani rusz :( .. Myślałem, czy nie spróbować mocniejszą igłą, ale boję się że popsuję coś tam wokół jeszcze bardziej. 

 

Co do sim - to nie wiem czy u mnie spiłowanie tacki coś pomoże, ale spróbuję. U mnie tacka złamała sie na minimum 3 części. Największa - czyli tacka z kartą sim i sd wyciągnąłem siłą, potem musiałem jakimiś chirurgicznymi szczyczpcami złapać podłużny kawałek prosty od tej tacki i wyciągnąć z gniazda.. No i pozostał tam trzeci fragment- dalsza część zamykająca ramkę na samym końcu.. i jej nie mogę wyciągnąć.

 

Więc obecnie jestemw  stanie włożyć tackę z kartą sim i wchodzi normalnie, oraz wysuwa się przy wciśnięciu zamka kluczykiem lecz sim nie czyta :( , probowałem z inną nano sim i tak samo. 

 

Wolałbym się dowiedzieć, czy faktycznie gwarancja tego nie obejmuje zanim telefon wyślę gdzieś tam daleko do serwisu. Pytanie, kogo można się tak fachowo spytać o to..

Link to post
Share on other sites

No niestety, w kilku miejscach dowiedziałem się, że fakt, to uszkodzenie mechaniczne ;].. 

Ostatecznie w polecanym serwisie naprawiłem telefon. Koszt 125 zł - wymiana gniazda + nowa szufladka.

 

Mogłem faktycznie nie wyciągać na siłę.. może by się udało jakoś delikatnie wyjąć, chociaż samo zaklinowanie pewnie już powyginało druciki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

No niestety, w kilku miejscach dowiedziałem się, że fakt, to uszkodzenie mechaniczne ;].. 

Ostatecznie w polecanym serwisie naprawiłem telefon. Koszt 125 zł - wymiana gniazda + nowa szufladka.

 

Mogłem faktycznie nie wyciągać na siłę.. może by się udało jakoś delikatnie wyjąć, chociaż samo zaklinowanie pewnie już powyginało druciki.

Można prosić o kontakt do tego serwisu? Albo o wyjasnienie, jak wymienili to gniazdo? Rozebrałem telefon i nie bardzo wiem jak można wymienić samo gniazdo, albo w jakiś sposób je otworzyć, żeby wydobyć ten ułamany fragemnt. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...