Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Uniwersalny monitor 1440p

amva+ ips 1440p filmy grafika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 HolyGeek404

HolyGeek404
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 14:43

Siema.

Z "zawodu" (2 technikum) jestem programistą. Często pracuje na dużej ilości otwartych programów. Na moim bieda-monitorze HD 15' jest mi bardzo ciężko ułożyć coś obok siebie żeby było czytelne np. strona internetowa + VS Code, albo chociażby Blender czy SceneBuilder, szkoda gadać...

Najprawdopodobniej w lipcu będę kupował nowego kompa. -> Sprawdź produkt w sklepach (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)

Poza programowaniem, w wolnym czasie będę grał w nowsze tytuły typu AC: Origins, Sekiro, Dark Souls 3 itp, oglądał filmy oraz siedział przy grafice wektorowej. Dodam że zależy mi na jakości odwzorowanego obrazu - kolory, czerń, kontrast itp - no i wiadomo, będę siedział sporo przy monitorze, po 4-7 godzin więc chce chronić oczy także od strony ekranu.

Zastanawiam się nad nim - BenQ EW3270ZL -> Sprawdź produkt w sklepach (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)

Ktoś coś wie na temat tego monitora? Jakieś osobiste doświadczenia?

No i ta matryca AMVA+. Trochę o niej poczytałem, i wychodzi na to że jest to połączenie IPS + VA. Tylko jak to się sprawuje w praktyce, kolory są rzeczywiście tak dobre jak na IPS, głębia czerni jak na VA i czy występuje smużenie, jeśli tak to czy zauważalne podczas grania ?

• 0

#2 porterneon

porterneon
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 07:52

Polecam: Monitor Philips 349X7FJEW/00

• 0

#3 HolyGeek404

HolyGeek404
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 11:55

Polecam: Monitor Philips 349X7FJEW/00

Monitor kozak, tylko że cene ma też fajną. Dla mnie max max to 1,4k

• 0

#4 sekus007

sekus007
  • Dyskutant

• 204 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 12:56

A nie myślałeś np o monitorze 21:9 ?? Według mnie dobrym rozwiązaniem dla Ciebei byłby LG 29WK600-W. Posiada wspomniane 21:9, matrycę IPS, 29". Koszt ok 1.2k.

Użytkownik sekus007 edytował ten post 08 kwiecień 2019 - 12:56

• 0

#5 HolyGeek404

HolyGeek404
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 11:21

A nie myślałeś np o monitorze 21:9 ?? Według mnie dobrym rozwiązaniem dla Ciebei byłby LG 29WK600-W. Posiada wspomniane 21:9, matrycę IPS, 29". Koszt ok 1.2k.

Myślałem i stwierdziłem że przecież na takim pomieszczę tyle samo co na 16:9. 
Oba te monitory mają 2560px w poziomie, BenQ jest nawet troche dłuższy. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: amva+, ips, 1440p, filmy, grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych