Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem z konfiguracją AiCloud 2.0 od asusu wyświetla mi się taki komunikat:Przechwytywanie.thumb.PNG.e12230385c4526

"The wireless router currently uses a private WAN IP address.
This router may be in the multiple-NAT environment, and accessing AiCloud from WAN cannot work in this environment."

Obecnie mam taka konfiguracje jak na rysunku. Czyli Livebox 2.0 jest połączony z internetem i od niego kablem jest podłączony Asus RT-N18U1872421508_Beztytuu.thumb.png.4a1d79dc2f

Domyślam się że livebox sprawia tu problem. Jak to skonfigurować żeby to działało?

Link to post
Share on other sites

Jeśli konfigurowałeś Asusa samodzielnie (czyli masz pojęcie), to po prostu przepisz ustawienia z LiveBox do Asus (login, hasło i parametry łącza) i tyle, ew. te dane uzyskasz na infolinii Orange.

 

Tak mi się przypomniało: osoby z infolinii na siłę podają konfigurację z ipv6 (tak miałem u znajomych) i za cholerę nie dopuszczają do siebie, że to nie działa

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Ten błąd oznacza że musisz mieć prawdopodobnie własny stały zewnętrzny adres IP. Neostrada korzysta z dynamicznie przydzielanych adresów i usługa ASUS przez to może nie działać. Ewentualnie opcja NAT uaktywniona w routerach blokuje działanie usługi chmurowej asus.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

LiveBox 2.0 nie ma gniazda WAN, ma jedno telefoniczne i jedno ADSL.

Asus'a RT-N18U nie podłączysz do linii telefonicznej(Neostrady) bo nie ma gniazda ADSL/VDSL.

 

Abstrahując od brakującego gniazda WAN w LiveBox 2.0 i problemu z AiCloud , z Twojego rysunku wynika, że ustawiłeś LiveBox'a w trybie Bridge.Z tego co piszą na forach , nie można tego zrobić bez ostrej ingerencji w sprzęt.

 

Rozumiem, że poza problemem z AiCloud , internet działa bez problemu?

 

Niech mnie ktoś oświeci ale widzę tu jakieś cuda:)

Edytowane przez ovalbee
Link to post
Share on other sites

LiveBox 2.0 nie ma gniazda WAN, ma jedno telefoniczne i jedno ADSL.

Asus'a RT-N18U nie podłączysz do linii telefonicznej(Neostrady) bo nie ma gniazda ADSL/VDSL.

 

Abstrahując od brakującego gniazda WAN w LiveBox 2.0 i problemu z AiCloud , z Twojego rysunku wynika, że ustawiłeś LiveBox'a w trybie Bridge.Z tego co piszą na forach , nie można tego zrobić bez ostrej ingerencji w sprzęt.

 

Rozumiem, że poza problemem z AiCloud , internet działa bez problemu?

 

Niech mnie ktoś oświeci ale widzę tu jakieś cuda:)

Tak internet działa normalnie po kablu i wi-fi. Masz racje w liveboxie nie ma WLA źle napisałem.

W liveboxie nic nie ustawiałem podłączyłem oby dwa routery kablem, w asusie zrobiłem szybka konfiguracje i działa.

Więc pewnie będzie problem to poustawiać :/

Edytowane przez lukaszz2369
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...