Skocz do zawartości

GTX 1060 po pół roku w koparce


Recommended Posts

Hej,
Pytanie mam co do kupna Gigabyte Geforce GTX 1060 AORUS Xtreme 6Gb. Karta pracowała pół roku w koparce, była na bieżąco czyszczona, w dobrze wentylowanej budzie. Jest na gwarancji jeszcze przez 8 miesięcy. Warto się interesować zakupem za ok. 700 zł, czy lepiej odpuścić sobie?

Link to post
Share on other sites

Hej,

Pytanie mam co do kupna Gigabyte Geforce GTX 1060 AORUS Xtreme 6Gb. Karta pracowała pół roku w koparce, była na bieżąco czyszczona, w dobrze wentylowanej budzie. Jest na gwarancji jeszcze przez 8 miesięcy. Warto się interesować zakupem za ok. 700 zł, czy lepiej odpuścić sobie?

700zł od gracza ok

-tu masz pewniejszą

https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6gb-7890727823

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie jestem pewny tych kart outletowych, niby spoko, że niższa cena, ale ktoś też je z jakiegoś powodu zwrócił. Przypuszczam, że piszczące cewki

Jestem ciekaw czy ty nigdy nie zwracałeś towaru zakupiony przez internet - masz odp z jakiego powodu.

 

Cewki w każdej karcie piszczą,jedne głośniej drugie ciszej.

 

Produkty z Outletu które masz na pełnej gwarancji od pewnego źródła i boisz się kupić,to kup sobie kartę z koparki.

 

A cena  800zł jest OK  za GTX1060 6GB

- używka jest warta 700zł.

 

 

 

819zł za 1060?... przesada i to spora.

- najlepiej za darmo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co Ty tak agresywnie? Raz zwróciłem kartę bo po prostu podziałała pół godziny i przestała :D. Co do piszczących cewek to takie łapanie za słówka, bo wiadomo, że karta potrafi na tyle piszczeć, że jest to nie do wytrzymania. A czy ja gdzieś wspomniałem, że lepiej kupić z koparki? Po prostu zastanowiłbym się czy brać z outletu czy dopłacić tą stówkę do całkowicie nowej karty.

Link to post
Share on other sites

Właśnie obecnie do wyboru mam:
XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+, 8GB (nówka)
lub
x-kom outlet MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB (po wymianie serwisowej producenta (refurbished), pełna gwarancja
lub
x-kom outlet Karta MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB (z regulaminowego zwrotu, po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta (brak usterek), pełna gwarancja

 

Wszystkie taki sam koszt.

Nie powiem, zależy mi trochę na kulturze pracy, a czytałem że ten XFX RX 580 jest dosyć problematyczny w tym względzie - a może jednak nie? Jeżeli nie ma tragedii, a byłby najlepszym wyborem, to wtedy bym na niego się zdecydował.

 

Nie napisałem w 1 poście - będzie działać z Ryzenem 5 2600 i monitorem BenQ ZOWIE XL2411P


I pytanie od razu - duża różnica będzie pomiędzy RX 580 4GB a 8GB? To już czysto teoretycznie pytam.

Edytowane przez aqualite
Link to post
Share on other sites
Po prostu zastanowiłbym się czy brać z outletu czy dopłacić tą stówkę do całkowicie nowej karty.

Masz ochotę sobie coś kupić,masz pieniądze,idziesz i kupujesz.Nie ma problemu czy to karta używana z outletu czy nowa,każdy indywidualnie określa jaki ma budżet i ile go może naciągnąć,proste i bez agresji :-> .

Edytowane przez były69
Link to post
Share on other sites
Właśnie obecnie do wyboru mam: XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+, 8GB (nówka) lub x-kom outlet MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB (po wymianie serwisowej producenta (refurbished), pełna gwarancja lub x-kom outlet Karta MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB (z regulaminowego zwrotu, po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta (brak usterek), pełna gwarancja   Wszystkie taki sam koszt. Nie powiem, zależy mi trochę na kulturze pracy, a czytałem że ten XFX RX 580 jest dosyć problematyczny w tym względzie - a może jednak nie? Jeżeli nie ma tragedii, a byłby najlepszym wyborem, to wtedy bym na niego się zdecydował.   Nie napisałem w 1 poście - będzie działać z Ryzenem 5 2600 i monitorem BenQ ZOWIE XL2411P I pytanie od razu - duża różnica będzie pomiędzy RX 580 4GB a 8GB? To już czysto teoretycznie pytam.

 

 

Wszystkie ten sam koszt tzn jaki?  Powiem Ci szczerze, że żadna z tych pozycji do mnie nie przemawia... Jeśli RX 580 to szukałbym Szafirowego, wiem że w tym budżecie będzie ciężko o nowego, ale przemyśl to jeszcze. XFX jak sam słusznie wspomniałeś nie cieszy się uznaniem z uwagi na kulturę pracy. 1060 też już jakoś specjalnie szału nie robi... za 1000zł masz 1660 a ten po oc cechuje się już niezłą wydajnością.

 

Up@

Nie napisałeś tego wcześniej ale do tego Ryzena i monitora 144Hz to w 1060 bym się już nie pchał.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Co jest nie tak z tym XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+? Wygląda jak by miała dobre chłodzenie, dużo elektroniki, na stronie piszą że mają jakieś lepszej jakości cewki. Jak szukałem recenzji użytkowników którzy posiadają (chociaż niewiele tego jest) to chwalili, jak szukałem ogólnie opinie to wszystkie typu "nigdy nie miałem styczności ale nie polecam".

Link to post
Share on other sites

XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+?

Jest gorący jak diabeł

 

Wygląda jak by miała dobre chłodzenie

Ma bardzo słabe chłodzenie. Temperatury jak na MSI R9 290 Gaming. Tylko, ze 290 była klepana w 28nm, nie 14.

 

Jak szukałem recenzji użytkowników którzy posiadają to chwalili

Recenzje zawsze są subiektywne, a jeżeli zostały napisane przez kogoś kto ma kartę z 2 tygodnie i był to prywatny zakup to raczej mocno optymistyczne. Gdyby GTX1660 nie wyszedł trzynaście dni po zakupie tego XFXa też zacisnąłbym zęby i pogodził się z takim stanem rzeczy. Z resztą - na owocowym sklepie nie brakuje narzekania na niską kulturę pracy i wysokie temperatury.

nigdy nie miałem styczności ale nie polecam

Miałem dwa tygodnie, nie polecam. Z resztą nie tylko ja. Na PurePc jeden dżentelmen też niezbyt wierzył w to co piszę, oto jego wypowiedź

 

 

Kupiłem tego xfxa po Twoim poście, nie chciało mi się wierzyć że nie da się nic z nim zrobić, wcześniej na forum znalazłem informacje o UV tego modelu więc myślałem że da się zbić o te 10stopni na luzie, jak żyje nie widziałem takiego Radeona a całe życie siedzę na radkach, po włączeniu komputera wyświetlały się jakieś pionowe kolorowe paski w windzie obraz się już pojawił ale za ch .. nie mogłem zainstalować sterowników nawet po odinstalowaniu przez ddu poprzednich, i uwaga hit sezonu sterowniki zainstalowały się dopiero po przełączeniu biosu na tzw mining, po instalacji jak już wróciłem do biosu gamingowego było ok. Temperaturę w grach miałem w okolicy 80stopni przy otwartej budzie, zmniejszyłem częstotliwość rdzenia do 1340 dałem napięcie 1075 i gra złapała artefakty po niecałych 5min, kolejna atrakcja podłączenie kablem HDMI i co jakiś czas znikał obraz, dodatkowo oczy bolały od patrzenia, myślałem że źle ustawione miałem odświeżanie ale było ustawione ok, na DVI było już w porządku, ta karta to całkowita porażka i nawet cena 800zl za 8gb nie ratuje tej karty, jednym plusem była cisza, nawet przy 78 stopniach ta karta wg mnie nie byla specjalnie głośna. Miałem tyle kart od AMD i z żadną wcześniej nie miałem problemów, z tą kartą wytrzymałem 5-6 godzin, naprawdę nie polecam, oddałem na zwrot 14 dniowy. Teraz RX 580 8gb sapphire nitro + SE w drodze kupiona za dobrą cenę, na szafirkach jeszcze nigdy się nie zawiodłem.

Albo nawet wypowiedź na naszym forum

Niestety nie wiem, być może trafiłem na tą "gorszą wersję". To co wyprawiała ta karta to była tragednia. Z ulgą wróciłem na integre :D. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites
jak szukałem ogólnie opinie to wszystkie typu "nigdy nie miałem styczności ale nie polecam".

 

 

Ja swojej opini o tej karcie nie biorę z kosmosu, znajomy miał, bardzo narzekał, że po pierwsze grzeje się mocno a po drugie jest głośna i o jakimkolwiek OC nie ma mowy - co do "głośna" to pojęcie względne ale uważam, że takie temperatury na stockowych ustawieniach to lekka przesada, 

 

Oczywiście ten RX nie jest uosobionym przypadkiem, wśród kart z chipsetami z rodziny zielonych również można znaleźć takie kwiatki.

 

 

na stronie piszą że mają jakieś lepszej jakości cewki

Wiesz na stronie producenta to zasadniczo mogą pisać wszystko, fantazja marketingu czasami nie zna granic.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...