Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budżet: około 600 zł

Czego potrzebuję?  Karta dźwiękowa

Przeznaczenie: Gry, muzyka

Słuchawki: ISK HD9999 (w przyszłości będę zmieniać na coś lepszego)
 

Witam, jak ze wzoru wyżej wynika chcę kupić kartę dźwiękową do około 600 zł. Audiofilem się raczej nazwać jeszcze nie mogę, ale bardzo lubię dobry jakościowo dźwięk. Dlatego też obecna zintegrowana karta dźwiękowa trochę mnie boli. Nigdy nie używałem zewnętrznych kart dźwiękowych, więc nie wiem z czym to się je, ale nie zależy mi też koniecznie na wewnętrznej. Nie określam więc tego i zdaję się na wasze polecenia.

 

Słyszałem wiele dobrego o AIM SC808, jednak z tego co mi wiadomo to już od dawna nie można jej nigdzie dostać. Myślałem nad kupieniem używanej, ale słyszałem o różnych problemach z nią (między innymi trudności z wykrywaniem jej na UEFI). Kupując np. na OLX nie będę jej mógł raczej zwrócić w ciągu 14 dni, gdyby problemy wystąpiły.

Link to post
Share on other sites

Radził bym poszukać starej wersji aune x1s.

Myślę że używana do 700zl jest realnie do dostania.

 

Dziękuję za radę. Jednak z tego co znalazłem to 700 zł jest minimum jakie widnieje przy ofertach. Musiałbym jeszcze dojechać na drugi koniec Polski, ponieważ odbiór osobisty.

Więc chyba jednak jeszcze poczekam. Mam nadzieję na inne propozycje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, prawdopodobnie wstrzymam się jeszcze i później może kupię Aune X1S lub coś podobnego. Ale miałbym jeszcze kilka pytań bo nie jestem specjalnie obeznany w temacie.


 


W recenzji Aune X1S na portalu audiofanatyk.pl jest podany "Sprzęt testowy wykorzystany w recenzji" i oprócz słuchawek i oprogramowania jest podany "sprzęt źródłowy: Audio In Motion SC808, Aune S16, Aune T1 MKII [...]". I tutaj nie jestem pewien jak mam to rozumieć. Skoro recenzowany jest DAC to czy są jakieś korzyści z używania dodatkowo np. AIM'a?


 


Moje drugie pytanie to jakie słuchawki byście polecali do Aune X1S, aby wykorzystać jego potencjał?


Link to post
Share on other sites

Inne sprzęty występują jako porównanie baza odniesienia. Przeczytaj dobrze cała recezje to zrozumiesz.

 

Co do sluchawet to juz zalezy czego wlasciwie oczekujesz.

 

Dziękuję za wyjaśnienie, bo przyznaję się, że całej recenzji nie przeczytałem.

 

A jeśli chodzi o słuchawki to sam do końca nie wiem czego oczekuję, ponieważ wydaje mi się, że mam za małe doświadczenie.

Przy moich obecnych ISK HD9999 mam głównie podbite częstotliwości 250-1000 oraz 8k-16k i mi się całkiem podoba.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...