Skocz do zawartości

Acer spin 1 111-32N , miejsce na slot m2 a brak slotu


Recommended Posts

Witam 

 

Użytkuje od jakiegoś czasu Acera Spin 1 "zastępczą" maszynę mojego podstawoego zenbooka od asusa model ux305CA oparty na dysku m2.

 

Przesiadka była spowodowana rozwaleniem ekranu drugi raz, tydzień po wymianie wcześniejszego. (pechowy tydzień pracy) Postawiony pod ścianą byłem zmuszony kupić maszyne by była na już i nie przekroczyła kwoty podstawowej maszyny którą i tak miałem w planach dalej używać.

Od nowości laptop typu 2 w 1 jakim jest spin 1 był dobrym wyborem ze względu na cena=komfort użytku natomiast wydajność była zbędna lecz od jakiegoś czasu aktualizacje windows utknęły na jakiejś grubszej zmianie struktur systemu i nic pobocznego nie chce zaktualizować laptop prawie pusty a pełny dysk i tak ograniczony umysłowo 32GB wmontowany w płyte główną jako chip. Jest wersja 64GB ale też na chipie prawdopodobnie Po rozkręceniu obudowy znalazłem zagospodarowane miejsce pod dysk typu m.2 2280 ale nie ma wlutowanego slotu.

 

Moje pytanie leży po stronie czysto technicznej czy wlutowując slot m2 w to miejsce będzie ono widoczne w systemie od razu? Czy prócz robótek ręcznych trzeba będzie jakieś ukryte wartości z biosu odblokować.

 

Nie przeczę chciałbym go troche poprawić ponieważ niewiele mógłbym zainstalować na pamięci zewnętrznej typu karta SD bo zależy mi na stabilnym win 10 niż pakowaniu w niego tego samego co na mocniejszym sprzęcie więc jedynie ten zabieg chodzi mi po głowie

 

Czekam na info czy moje czyste teorie stworzenia lepszego świata można urzeczywistnić i zrealizować u dobrego speca.

 

 

*PS. jeśli nie w odpowiedniej kategorii to proszę administracje o przesunięcie gdzie trzeba.

Edytowane przez BlackAngel1212
Link to post
Share on other sites

szukaj bardzie po zagranicznych forach, bo musiałbyś znaleźć posta jakiegoś desperata, co to wcześniej zrobił na tym modelu i mu działa. 

złącze M.2 to tak naprawdę kilka linii PCI-e + zasilanie, lub kilka linie sygnałowych z złącza SATA + zasilanie( pytanie czy tak jest rzeczywiście i zasilanie i linie). Zasilanie można "łatwo" sprawdzić (ale również łatwo uszkodzić jak nie wiesz co robisz), gorzej z liniami (do tego nie wiemy czy to AHCI czy NVMe)

Twój wygląda podobnie do tego? (tylko bez złącza)?

5000825300_1545124199.jpeg


daj zdjęcie jak to u ciebie dokładnie, tylko ostre


Ps. O ile kupisz złącza M.2 do lutowanie na np ali (wcześniej się trzeba upewnić czy klucz B czy M)to  nie wiem gdzie w Polsce kupić. 

Link to post
Share on other sites

Złącza M2 można kupić w sklepie TME (dość często tam kupuję części elektroniczne)

 

https://www.tme.eu/pl/katalog/zlacza-do-kart_100432/?s_field=1000012&s_order=asc&limit=20&currency=PLN&page=4

 

Raczej będzie to złącze typu B lub B+M.

 

Co do lutowania to raczej poszukaj kogoś kto potrafi lutować SMD i ma do tego predyspozycje i sprzęt. Zwykły "Mieciu" ci tego nie wlutuje.

O gwarancji na laptop w przypadku tej operacji możesz zapomnieć.

Niestety tego typu operacje "widać" - sprawne oko pozna że było coś kombinowane.

 

Z tego co wiem bo korzystałem to bardzo mile byłem zaskoczony pomocą Acera. Wyślij do nich zapytanie.

Maja serwisówki  na nich jest dokładna specyfikacja złącz.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź  

Maniak , mój dokładnie wygląda jak twoje załączone foto (miejsce na slot to ten prostokąt czarny pod tą spłaszczoną rurką sąsiadująco na przeciw jest wiązka.  

marko.s 

Chętnie skorzystam z porad myślę że informatyk który zamuje sie nawet powypadkowymi naprawami sprzętu np przenoszenia części plug&play między układami scalonymi dałby rade ? 

Innym sposobem to wymiana całej płyty zamiennie z bogatszego modelu. Chociaż nie wiem czy chce sie aż tak w to bawić niż zainwestować w lepszy sprzęt bo mam diagnoze z zeenboka. . JAk sie okazało przy próbie  prostowania obudowy (aluminium) bo popękały mocowania na śrubki z jednej strony w okolicy litery O po naciśnięciu gasnie ekran przypuszczam że coś z wiązką od ekranu. Ale sie nie znam na tyle bo normalnie laptop pracuje gdy  tej litery a najlepiej klawiatury sie nie dotyka.

 

Ps. Znalazłem coś takiego na stronie Acera wiele osób sie interesuje tym tematem skoro jest miejsce , są takie warianty . lbofmqfizh3q.jpg

Edytowane przez BlackAngel1212
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Niestety, nie wystarczy samo dolutowanie gniazda M.2 - potrzeba jeszcze uzupełnić garść tzw. drobnicy: tranzystor WNM2046-3/TR w obudowie DFN1006 (Q39), rezystor 10kΩ/0201 (R9808), zworę SH65 (wystarczy zalutować kroplą cyny), dwa kondensatory 22uF/6.3V/0603 (C210 i C211), cztery kondensatory 10nF/16V/0201 (C216-C219) oraz cztery kondensatory 100nF/16V/0201 (C212-C215).

 

00046135.jpg

Źródło: https://www.elvikom.pl/schemat-acer-spin-1-sp111-32-huaqin-n8101-t60110.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...