Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, cześć  :rotfl:

 

Rozpoczynam swój kolejny projekt. Ten będzie tworzony trochę z innym podejściem. Wcześniejsze opierały się na moim głównym PC, więc jako osoba z małym doświadczeniem w tym temacie trochę bałem się odważniejszych zmian, żeby nie wyglądało to źle :///

 

Tym razem postanowiłem zrobić mod na innej obudowie, specjalnie kupionej do nauki.

Chciałem coś skromnego, gdzie będę miał duże pole do popisu, a jednak porządnego, bo po co robić z malucha ferrari.

 

Za 40zł dorwałem Fractala Define R4 w opłakanym stanie, ale czego się spodziewać za 40ziko :P

 

 

Zaczęło się... Wpadłem na genialny pomysł, przynajmniej w moim odczuciu :P

Wpadłem na to sam, ale nie wykluczam tego, że gdzieś kiedyś coś podobnego powstało

 

Podzielę się nim...  :rotfl:

 

Obudowa cała w środku złota, oczywiście w połysku

Przygotowana pod LC 2x360mm rad, na topie i dole

Zasilacz na ściance w miejscu klatek na dyski

Na zewnątrz UWAGA!!! UWAGA!!! biała pikowana ekoskóra, najlepiej przeszywana złotą nicią

W środku podzespoły i akcenty białe.

Wisienką na torcie ma być motyw korony

 

 

Tak jakoś sobie to wymyśliłem, wydaje mnie się, że całkiem nietypowo

 

Jeżeli chodzi o podzespoły toooo, to na razie ich nie ma, nie wiem też jakie będą.

W ostateczności trafią tam graty z głównego PC'ta

 

 

Zapraszam do oceniania, komentowania, doradzania, a przede wszystkim śledzenia moich poczynań z Fractalkiem <3

 

 

4fBmYa4.jpg

 

 

 

R8rBggK.jpg

4Qzchpw.jpg

xcyxHRl.jpg

L99Myl0.jpg

 

 

 

 

 


 

 

8.04.2019

 

Już drugie zetknięcie z Fractalem pokazało w jakim jest stanie... Fatalnym, cała obudowa po rozebraniu była brudna z czegoś co przypominało cienką warstwę błota  :o  

 

Nie dało się tego też tak łatwo zmyć, sama woda i gąbeczka nie dała rady, później próbowałem karcherem  :rotfl:

Też nie dało rady, dopiero woda, mydło i porządne szorowanie dało jakieś skutki. Jednak w niektórych miejscach będę jeszcze raz musiał szorować. 

 

Y3nPXXo.jpg

 

 

 

6UvXPIq.jpg

tvIpoug.jpg

 

 

 

 

Wziąłem się też za malowanie na złoto pierwszych elementów. 

 

 

 

evR3fVf.jpg

 

 

 

b0uSzl5.png

pz5knfV.jpg

E8Z6Ohh.png

 

 

 

Obecnie jestem na etapie robienia mocowania PSU, następnie będę brał się za dostosowanie obudowy pod 2x360mm rad, później zostanie malowanie wnętrza na złoto. Jak dobrze pójdzie to do końca tygodnia uwinę się z tym  :->  :->

  

 

 


 

 

 

14.04.2019

  

Na topie wyciąłem miejsce na trzeci wentylator. Zostało wyciąć miejsce na kolejne dwa. Tzn. nie jestem wstanie wyciąć tego w zaciszu domowym tak, żeby schludnie wyglądało dlatego na top wleci grill. Prawdopodobnie taki. Rozważę jeszcze przemalowanie go na złoto, żeby kontrastował na topie  :rotfl:

 

 

 

http://angela.pl/p14018,phobya-grill-3x120-bricky-white.html

http://angela.pl/galerie/p/phobya-grill-3x120-bricky-whi_46377.jpg

 

 

 

 

I zdjęcia z prac

 

jEKpQjI.jpg

vn10yCB.jpg

VoJEkQO.jpg

JYYCa8Y.jpg

Edytowane przez kroni
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycję, jeszcze rozważę. ;)

 


 

 

15.04.2019

 

 

Dziś zabrałem się za zrobienie mocowania pod zasilacz. Jest proste, działa, nie rzuca się w oczy. Jestem zadowolony.

(Spokojnie, tam gdzie jest opaska zaciskowa będzie ładny, biały rzep z motywem korony)

 

r3EsimN.jpg

Z5uZn7t.jpg

 

Zrobiłem też prowizoryczne otwory na chłodnice na spodzie obudowy, reszta otworów pokryje się z tymi co już są fabrycznie. Ew. będą potrzebne drobne poprawki jak już będzie chłodnica w moich rączka ;)

Tam nikt nie będzie zaglądał więc presji też ni ma :D

 

YxBLZNP.jpg

 

 

Dziś późno wstałem, jak skończyłem rzeźbić w obudowie to już było za późno, żeby brać się za malowanie. Jak dobrze pójdzie to może jutro...

 

 

 


 

 

16.04.2019

 

 

 

Ostatnie czyszczenie, tym razem na grubo. Płyn do mycia naczyń, szczoteczka do zębów i lecimy...

Doczyściłem najciemniejsze zakamarki.

 

h8KmSNW.jpg

UQfhYwj.jpg

 

 

 

Wziąłem się za malowanie. Jak dla mnie LUX, ale drobne poprawki jeszcze będą.

 

tRpBvxY.jpg

Edytowane przez kroni
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jak wyżej jest pisane 4.7, może 4.8...

To moja druga sztuka 4790k, na pierwszej nie było opcji wbić się powyżej 4.8

 

Co do projektu to trochę przystopowałem, kasę wydałem na trzecią rewizje custom loopa w moim drugim projekcie:

Deluxe

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...