Skocz do zawartości

Wkrętarka Matebo


Recommended Posts

Witam tak jak w temacie zastanawiam się nad zakupem wkrętarki firmy metabo. Przeglądając internet trafiłem na taką propozycję Wkrętarka BS 18 Set lub 

Metabo BS 18 L Quick Set Wkrętarka +osprzęt 74 el.

 

Zależy mi aby to był zestaw razem z wiertłami stąd wytypowałem dwóch kandydatów . 

 

Ogólnie to wkrętarkę chciałbym używać do celów domowych : do skręcania mebli , płyt metalowych , konstrukcji majsterkowicza , do wiercenia otworów w kątownikach płaskownikach itd. Nie będzie ona wykorzystywana często a raczej sporadycznie . 

Edytowane przez Mieciu121
Link to post
Share on other sites

To do takich robót nie szkoda tyle kasy ? No ale to twój portfel. Ja mam jakąś niedrogą i dość długo już mi służy do takich prac... :)

 

 

Nie szkoda gdy w grę chodzi jakość i długoletność . Jak są jakieś tańsze modele to też sobie chętnie zobaczę co to , ale koniecznie mi zależy na zestawie z wiertłami razem ( nie mam takowych albo bardzo lipnej jakości gdzie po 1-2 wkręceniach w metalu się łamią - są dedykowane właśnie do niego ...)

Link to post
Share on other sites

Może i masz rację, jeśli ten sprzęt ma trochę posłużyć. Nie wiem jak ty w praktyce robisz te otwory w metalu, ale chyba wiesz, że robi się to na niskich obrotach, chłodzi wiertło i przy cienkich trzeba trochę wprawy żeby nie dostały od ruchu ręki tzw. bicia. Miałem to i myślałem, że ocipieję i więcej wydam na wiertła niż wydałem na wkrętarkę...:)

Link to post
Share on other sites

Bierz to Metabo, nie ma się co bawić w ersatze, to jest porządny sprzęt a wkrętarkę używa się jednak stosunkowo często. Co do osprzętu to jak uważasz, ja osobiście wolę kupować osobno, szczególnie, że w zestawie często dodatki nie są wysokich lotów a i nie wszystko potrzebne. Nawiasem mówiąc wiertła nie są wieczne, tym bardziej bity.

 

Do podstawowych zastosowań polecam taki zestaw: https://allegro.pl/oferta/metabo-19-czesciowy-zestaw-wiertel-hss-g-1-10-mm-5976735404 a jak chcesz coś z wysokiej półki to Alpen ma wiertła które naprawdę ciężko złamać (choć oczywiście się da): https://profitechnik.pl/wiertla-spiralne-walcowane-hss/wiertla-do-metalu-i-stali-walcowane-do-pracy-z-reki-w-zestawie-hss-alpen-sprin.html

 

P.S. Quick to zdejmowana głowica, przydaje się gdy musisz naprzemian wiercić i wkręcać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...