Skocz do zawartości

Upgrade PC do 1000zł-1200zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kamil369,

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym zrobić upgrade starego komputera. Używa go mój brat do gry w Fortnite, Roblox  i jeszcze jakieś przeglądarkowe gry, surfuje po necie i często leci odpalony YT w tle. Chciałby on w przyszłości zacząć nagrywać swoje zmagania, ale obawiam się, że nawet po upgradzie PC nie będzie w stanie tego zrobić. Nie są to wymagające gry, ale po 1-2h od uruchomienia Fortnite zaczyna mieć lagi i zwiechy. Obecny zestaw

 

Płyta główna: Asus P8H61-M LX

Procesor: Intel Core i3-2100

RAM: 2 x 4GB DDR3 1333MHz Crucial

HDD: 500GB WD GREEN - nie pamiętam modelu

Zasilacz: SilentumPC Elementum E2 SI 450W - kupiony ostatnio

Monitor: Acer Nitro VG240Ybmiix

Obudowa jakiś noname - w przyszłości kupię coś lepszego.

 

Do wydania mam okokło 1000-1200zł. Od znajomego mogę kupić płytę na 4 sloty RAMU za 250zł. W wyborze procesora mam dylemat. Biorę pod uwagę i5-3570, i7-2600 i i7-3770. Ceny w zależności od modelu od 150 do 450zł. Dodatkowe 2 kostki RAMU to koszt około 130zł( takie same jakie mam teraz, rozszerzenie w sumie do 16GB).

 

Kupując nową płytę podaną w linku + i7-3770 + 2 kosći RAmy wyjdzie mnie to około 800zł.
Nie wiem za jaką kwotę mogę sprzedać i3-2100 + obecna płyta - zakładam, ze około 120zł. Na kartę graficzną pozostaje około 500zł. Pytanie który model wybrać do tych niewymagających gier. Chciałbym w przyszłości jeszcze zainwestować w SSD 256GB, ale nie zmieszczę się w budżecie. W grę wchodzi raczej używany sprzęt, chyba ze znajdzie coś ciekawego polecenia w dobrej cenie. Mam jeszcze możliwość wzięcia razem z płytą procesora i5-3470 za 60zł.

 

Z góry dziękuję za pomoc! :0

Edytowane przez doCeas
Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze zrozumiałem to masz możliwość wzięcia P8Z77-M + i5-3470 za 250+60zł. To dobra oferta za taki zestaw. Do tego kup RX 570 za 650zł. Możesz sprzedać gry z promocji Radeon Rewards i znacznie obniżyć wydatek.

 

 

Powinno starczyć jeszcze od razu na SSD, który znacznie bardziej umili życie niż kolejne 8 GB włożone do starego sprzętu.

Edytowane przez Kamil369
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. P8Z77-M + i5-3470 za około 300zł. Wzrost wydajnościowy będzie mocno odczuwalny ? Przy tej płycie za jakiś czas będzie można dołożyć kolejne kostki RAMU jakby brakowało. Moja niestety ma tylko 2 sloty. Jaki dysk SSD 256GB polecasz? Przechowywane na nim będą pewnie system + 2-3 gry. 500GB zostawię sobie na same dane.

 

Ahh, no i pytanie. RX 570 lepiej nowy czy używany ? 100zł zawsze można do czegoś innego dołożyc, aczkolwiek obawiam się o żywotność uzywek. Boję się, że dostanę wersję po koparce.

Edytowane przez doCeas
Link to post
Share on other sites

Wzrost wydajności będzie odczuwalny i lepszego procesora do budżetowego zestawu nie potrzeba.

Dysk polecam wziąć 500GB, a jaki model to średnio czuję się kompetentny, by doradzić. Większy dysk też prędzej się nada do przeniesienia kiedyś do innego komputera. Większe SSD są szybsze i bardziej trwałe nawet w obrębie tego samego modelu. Lepszy stosunek GB/zł również.

 

RX570 zdecydowanie nowy. Cenę możesz zbić sprzedając gry zawarte w zestawie. Może nawet taniej wyjdzie niż używka. Albo możesz w nie też zagrać. DMC5 jest świetny.

 

 

Podsumowując:

Płyta+ CPU 310zł

Karta Graficzna: 650zł

SSD 500GB 320zł

Razem 1280zł minus sprzedaż gier i Twojego Mobo z prockiem

 

Czyli powiedzmy koło 1000zł, więc chyba jesteśmy w budżecie. A 8 GB Ramu to nie jest tak mało. Jeszcze niedawno ludzie tyle dawali do zestawów za 5 koła. Lepiej odłożyć kasę na upgrade jak będzie potrzeba.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Na lepszym procesorze zyskasz w porywach kilka fpsów. Kompletnie nieopłacalne kiedy masz i5 3470 za 60zł.

 

Poza tym i7 potrzebuje więcej mocy, której ty nie masz dużo w zapasie. Bez dodatkowego chłodzenia się nie obejdzie. Możliwe, że potrzebny byłby delid. Ludzie podkręcają procki z dopiskiem K co zmniejsza ich trwałość. itd.

 

Jak chcesz wydać więcej to kup GTX 1660.

Na dobrą sprawę to fortnite na tym monitorze wymaksowałbyś i z 1050Ti. Gra mocno faworyzuje Nvidię i ta karta prawie dogania dużo mocniejszą ogólnie RX 570. Nie doczytałem się w ogóle jakiejkolwiek karty poza zintegrowaną w Twoim obecnym zestawie, więc nie należy się dziwić, że nawet gra z którą radzą sobie współczesne smartfony chodzi kiepsko.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...