Skocz do zawartości

Kurs C# kompletnie od podstaw.


Recommended Posts

Polecam tutoriale Scotta Allena, świetny koleś. Niestety większość jego kursów jest na Pluralsight - tym samym są płatne, ale zapewne da się je znaleźć też poza tym serwisem. Aczkolwiek uważam, że subskrypcja na Pluralsight nie jest złą inwestycją - jak ktoś jest zdeterminowany to na pewno się zwróci. I mają też chyba darmowe okresy próbne, pamiętam, że gdy się rejestrowałem dostałem 3 miesiące za free. Polecam sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu, że na Udemy jest w bród kursów C#, tak samo jak i na google. Wszystkie będą takie same, różnić się będą lektorem - bo to mimo wszystko podstawy.

Tak, ale większość kursów, nawet tych tłumaczących podstawy, jest napisana dla osób, która miała już jakiś kontakt z programowaniem, np C++. A ja szukam czegoś co wytłumaczy po kolei budowę, dlaczego tak, a nie inaczej itp. Żeby mogła zrozumieć jak to wszystko działa.

Link to post
Share on other sites

"Większość kursów jest dla osób, którzy mieli już jakiś kontakt"? Toś mnie człowieku zaskoczył. Szukam takich kursów i niestety, ale znaleźć nie mogę. Wszystko standardowo zaczyna się od pojęć typu zmienna, funkcja czy metoda i klasa w obiektówce. 

 

Co jak co, osobiście (!) uważam, że najlepszy kurs dla osób nie ogarniających nic w IT to kurs Zelenta z C++, a później C++ obiektowe. Daje to dość mocne podstawy plus ładnie wprowadza w świat programowania. 

Kursy dostępne na YT za darmo. 

 

Później szukałbym czegoś na Udemy o C#, chociaż i tak wiele kursów (właściwie wszystkie) zaczyna się od podstaw. 

Chociażby kursy Arkadiusza Włodarczyka. Przerabiałem jego kurs z Javy i przyznaję- jest fajny, ale tak do etapu "Programowanie obiektowe". Jak zaczyna tłumaczyć kolekcje czy Swinga... no cóż. Jakoś średnio mu to idzie...

 

Tak czy tak, na Twoim miejscu na początku pokazałbym dziewczynie kurs Zelenta. Przerobiłaby sobie za darmo. Zejdzie jej tydzień czy dwa. Później łatwiej się już przesiąść chociażby na C#. 

Jeżeli koniecznie C# od początku i po polsku to Udemy właśnie. 

 

Swoją drogą

Wpisałem "Udemy #C" i jako jeden z pierwszych wyskoczył mi kurs Włodarczyka. Nie zgadniesz.

Lekcja pierwsza- zmienne. Lekcja druga- operatory logiczne i arytmetyczne. 

Jeżeli to nie są podstawy to nie wiem co nimi jest. 

Link to post
Share on other sites

Przez te 2 tygodnie które minęły od założenia teamtu dałoby się ogarnąć podstawy C# prawdopodobnie niezależnie od wybranego kursu. Nie mam zielonego pojęcia po co ktoś ma sie najpierw uczyć niskopoziomowego C++ żeby później uczyć się wysokopoziomowego C# - to są 2 rózne światy.

 

Zrób jakikolwiek kurs "for beginners", a później zobaczysz co będzie potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Pierwsza sprawa - dziewczyna chce programować i oddelegowała Cię do znalezienia najlepszego dla siebie kursu? Dla mnie to jest alert - jednym z podstawowych zadań programisty jest szybkie odnajdywanie możliwie najbardziej zrozumiałych dla siebie treści w sieci.
Nie traktuj tego jako zarzut - to po prostu ważniejszy nawyk niż się wydaje.

Poza tym - dopowiem co nieco, bo chyba nikt nie poruszył jednej kwestii.

Jeśli ktoś przesiada się na programowanie i nie ma podstaw jak działa program komputerowy, pamięć itd. to powinien albo to nadrobić (najlepiej na jakimś języku niższego poziomu niż C# - ale ten też będzie ok), albo przygotować się na to, że podczas nauki dowolnego języka będzie musiał często wierzyć "na słowo" - bez wyobrażenia co się dzieje niżej - nie ma w tym nic złego, ale dla pewnych osób jest to irytujące.

C# jest wbrew pozorom całkiem niezły na początek jako, że to jeden z bardziej uniwersalnych języków i spotkać w nim można praktycznie wszystko co jest w innych popularnych. Kwestia kursów do C# nie ma większego znaczenia - wybierz dowolny z niezłą oceną w sieci i przyjemnym głosem lektora. Żaden z nich i tak nie nauczy nikogo ani struktur danych ani algorytmów, ani po prostu programowania bo to inna bajka. Od siebie mogę polecić Udemy i kursy Mosha Hamedaniego - jeden z lepszych na pewno z całkiem dogłębnym omówieniem praktycznie wszystkich konstruktów.
Jeśli natomiast komuś brakuje teorii i logicznego ułożenia pojęć (zwłaszcza w obiektówce) to Zelent rzeczywiście jest dobry w tłumaczeniu tematu jak krowie na miedzy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś przesiada się na programowanie i nie ma podstaw jak działa program komputerowy, pamięć itd. to powinien albo to nadrobić (najlepiej na jakimś języku niższego poziomu niż C# - ale ten też będzie ok), albo przygotować się na to, że podczas nauki dowolnego języka będzie musiał często wierzyć "na słowo" - bez wyobrażenia co się dzieje niżej - nie ma w tym nic złego, ale dla pewnych osób jest to irytujące.

 

Jeśli natomiast komuś brakuje teorii i logicznego ułożenia pojęć (zwłaszcza w obiektówce) to Zelent rzeczywiście jest dobry w tłumaczeniu tematu jak krowie na miedzy.

@@bossk, właśnie dlatego pisałem o C++ i Zelencie.

Pan Mirosław bardzo ładnie opowiada o wskaźnikach, wskaźnikach na funkcję, tablicach czy później konstruktorach/destruktorach, abstrakcji, polimorfizmie itd. 

Podtrzymuję moje zdanie- jak na początek bardzo dobry pomysł. Żeby chociaż ogarnąć jak działa komputer.

PS. Od założenia tematu i pisania na SB czy w statusie z prośbą o pomoc minęło ponad dwa tygodnie. W tym czasie można przerobić trzy razy Zelenta :D 

Link to post
Share on other sites

Pluralsight i ścieżka C#, dodatkowo masz darmowe testy z modułów + 6 testów wiedzy nt. C#. Darmowe 3 miesiące - Visual Studio Dev Essentials

 

Przejście całej ścieżki(64h) zajęło mi 6 miesięcy przy wyniku końcowym testu na poziomie 291/300 punktów, orka, ale warto, bo uczysz się od najlepszych.

 

Nie obrażając niego, nie polecam Udemy jeśli chodzi o naukę programowania w C#, przeglądałem je i są słabe. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie obrażając niego, nie polecam Udemy jeśli chodzi o naukę programowania w C#, przeglądałem je i są słabe. 

Niego w sensie Włodarczyka? Ja jedynie przerabiałem z nim Javę. Całkiem fajnie się zapowiadało, aż do kolekcji i jak zaczął Swinga...

Trochę offtop- ale masz może coś ciekawego do nauki Javy właśnie? 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...