Skocz do zawartości

Komputer nie daje sygnału do monitora. Brak POST Biosu


Recommended Posts

Witam,
Złożyłem właśnie komputer (nie pierwszy) i mam problem z którym nigdy wcześniej się nie spotkałem.
Komputer składałem głównie z używanych części, tylko kilka jest nowych. Złożyłem cały zestaw, podłączyłem monitor no i niestety brak obrazu. Nie słychać też żadnego "pik", czyli POST Biosu się nie włącza. Podam specyfikację, następnie to co już zrobiłem.

Procesor: i5 7500 - używany

MB: MSI Z270-A PRO - używana

RAM: Kingston HyperX 8GB DDR4 2666 HX426C16FB2/8 - nowy

Zasilacz: XFX TS 750 - używany
Dysk: GoodRam IRDM 240GB MLC - nowy

Obudowa: SilentiumPC Gladius M40 - używana
Po włączeniu zasilania wiatrak na procesorze się kręci, komputer zachowuje się jakby normalnie się uruchamiał oprócz charakterystycznego "pik" na początku. Diody EZ Debug LED nie świecą się. Niestety obrazu na monitorze brak (monitor używany Dell U2211 22"). Zamiast obrazu jest napis "Entering power save mode". Podłączam na karcie zintegrowanej (nie mam obecnie dedykowanej). Sprawdziłem na kablu DVI (2 szt.), VGA, Display Port. Na każdym to samo. Monitor działa, sprawdzony przez podłączenie kablem VGA do laptopa. Płyta zachowuje się jakby działała poprawnie, świecą się diody, po wyjęciu pamięci RAM wydaje długi sygnał 3 razy (prawidłowo). Nie wiem już co mam zrobić. Próbowałem reset BIOS przez wyjęcie baterii oraz zetknięcie pinów przy wyłączonym zasilaniu (nie ma zworki). Nie wiem czy to ważne ale nie wydaje dźwięków po wyjęciu baterii i włączeniu PC. 

Niestety nie posiadam płyty ani procesora na wymianę żeby przetestować. Mierników też niestety nie. Ma ktoś może jakiś pomysł co jeszcze mógłbym zrobić? 
Ostatnie próby były przy odłączonych wszystkich podzespołach. Został tylko procesor, RAM, i Power button. Efekt taki sam. 

Pozdrawiam i dziękuję za każdą próbę pomocy.

Link to post
Share on other sites

Wywlecz "bebechy" z obudowy i złóż na stole z jedną kością RAM, upewniając się poprawności podłączenia wtyczek zasilacza, płytę uruchomisz zwierając odpowiednie zworki ( w instrukcji obsługi powinno być wskazane które piny na płycie głównej "odpalą" komputer).

Jak nie włączy się zmień slot RAM i zresetuj BIOS.

Co się tyczy BIOS trochę kicha bo jest tylko pojedynczy BIOS, a tu "cztery litery" mogło uratować właśnie przejście na drugi zapasowy :/

Link to post
Share on other sites

Spróbowałem również. Niestety nie pomogłem. Poddałem się i oddałem do serwisu w celu sprawdzenia procesora i płyty głównej. Jak już powiedzą mi co nie działało napisze, żeby inni mieli większą szansę znalezienia rozwiązania sami. 
Dziękuję odpowiadającym za chęć pomocy.
 


Komputer działa. Okazało się, że problemem był BIOS, który miał wersję 12, a RAM był kompatybilny dopiero od wersji 14. Panowie w serwisie sprawdzili, że na ich trochę starszej kości się uruchamia, wgrali najnowszy BIOS i wszystko działa jak należy. Dzięki jeszcze raz za pomoc. Temat uważam za zamknięty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...