Skocz do zawartości

Komputer gry/stream ok 4500


Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuje nowego komputera który posłuży mi znów trochę czasu.

 

  • Zastosowanie komputera: gry/streaming
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4500-4700
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? początek maja
  • Których części potrzebujesz?: sam pc
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? raczej nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: full hd, 60hz, ale jak wjedzie pc to poszukam czego ze 144hz.
  • Specjalne wymagania: żeby wszystko ze sobą dobrze współgrało, nie potrzebuje ledów fajerwerków etc.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Dysk ssd plextor 250 i hdd 500.
  • Własna propozycja zestawu: https://proline.pl/koszyk/18855087
  • Inne: chciałbym rtxa z 8gb pamięci i dysk ssd m2, nie wiem czy pasuje do zestawu ten który dodałem, obudowa też nie wiem czy bd pasować do reszty :) 
    Do tego chce żeby dawał rade podczas streamowania (łącze mam 200/200) 

 

Potrzebuje się upewnić czy za tą kasę jest ok i wszystko po złożeniu będzie chodzić jak w zegarku. Jeszcze myślę czy nie zejść do rtx 2060 ale to chyba nic nie zmieni w całości.

Link to post
Share on other sites

Do grania jest ok. Pod stream nieco gorzej. O streamie jakich gier myślisz? 

SSd możesz zmienić na https://proline.pl/adata-ssd-xpg-sx8200-pro-256gb-m-2-nvme-2280-asx8200pnp-256gt-c-p1315006

 

Stawiając na stream, to brać Ryzena 7 1700. Podkręcić go i wtedy 8/16 będzie ok. 

Za tysiaka idzie też dostać https://www.ceneo.pl/61936568 więc może daruj sobie na teraz dodatkowy SSD NVME i bierz CPU. Na proline ciekawe w jakiej cenie pojawi się ten 2700. 

 

Jeżeli chodzi o monitor, to nawet i https://proline.pl/monitor-acer-ed242qrabidpx-23-6-cali-va-144hz-p1344996

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wszystko zamówione. Finalnie tak to wygląda:

1. Procesor AMD Ryzen 7 2700x

2. MSI B450-A PRO AM4

3. Zasilacz be quiet! System Power 9 500W (BN246)

4. Pamięć HyperX 16GB (2x8GB) DDR4-3333 Non-ECC CL16 Predator Series HX433C16PB3K2/16

5. MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G GDDR6 PCI-e

6. Samsung SSD 970 EVO Plus MZ-V7S250BW 250GB

7. Obudowa SilentiumPC Signum SG1M TG Pure Black (SPC232)

 

Udało się zmieścić w kwocie 4476 :)

Minus taki że potrzebuję teraz chwilę odłożyć na monitor 144hz i 1440p żeby w pełni wykorzystać potencjał nowego sprzętu. :)

 

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dlaczego przesadziłem? Co masz na myśli? 
Procek trafił mi się w dobrej cenie, do tego boxowe chłodzenie nigdy nie używane, także póki co oszczędzę na chłodzenie procesora bo to od AMD wygląda solidnie, a jakoś podkręcać go nie zamierzam póki co. Poczytałem jeszcze trochę, aktualnie gram w GTA V i ta gra lubi wysokie taktowanie procka, także myślę że na + oraz patrząc przyszłościowo.. 
A dysk EVO.. hmm mogłem w sumie go nie brać ale korcił strasznie :)

Póki co obawiam się tylko o zasilacz... Na kalkulatorze jak sprawdzałem to jeśli bym wszystko wrzucał na OC to wszystko zajmie 444W.. nie wiele zostaje.

Link to post
Share on other sites

W jakiej cenie ten 2700X? W cenie tego EVO 250 GB masz SX6000 Pro 512GB gdzie różnic w zestawie do gier i tak raczej nie uświadczysz żadnych.  Z jakim zasilaczem to się skończyło? Kalkulatory daruj sobie. One zawsze sporo zawyżają. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...