Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Karta sieciowa USB do 100zl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Sacratog

Sacratog
  • Bywalec

• 87 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 19:02

Cześć,

Postanowiłem przenieść mój router huawei b525 na poddasze z racji słabych prędkości, pingu osiaganego w poprzednim pomieszczeniu. Zatem potrzebowalbym zakupić teraz kartę sieciowa do mojego PCta. A mianowicie mam na myśli kartę na USB do 100zl ( posiadam USB 3.0 ). Komputer oddalony jest od routera o okolo 5metrow przechodzących przez strop. Prędkości osiągane przez router to 50mb download, 30mb upload , ping 30. Chciałbym osiągnąć podobne parametry na stacjonarce.
Proszę o propozycje, poradę w temacie gdyz jestem zielony
  • 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7619 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 02 kwiecień 2019 - 07:39

Musiałbyś mieć kartę z antenami zewnętrznymi w standardzie 802.11ac 1200Mbps. W opisach B525 podane jest ac 786Mbps co wydaje się być pomyłką bo przy 2ch kanałach w ac normalnie jest to 876Mbps (+300Mbps w 802.11n co razem daje ~1200). Niestety to również nie gwarantuje sukcesu bo sam router może mieć kiepski zasięg (anteny wewnętrzne). Najlepszy jak zwykle kabel.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych