Skocz do zawartości

Recommended Posts

Darowałem sobie klasyczne 27", w UWQHD monitorach o dziwo sprawa wygląda trochę lepiej niż w mniejszych matrycach jeśli chodzi o blb. Ktoś gdzieś podawał na jakimś forum, że monitorami referencyjnymi są własnie 32-34" i tutaj najlepiej to wszysko wygląda parametrami.

 

Ja odpuściłem jednak Acera, zależało mi żeby kupić monitor stacjonarnie, a żadnego z interesujących mnie Acerów/AOC nie mieli stacjonarnie, tylko poprzez zamówienie w internecie. To swoją drogą też ciekawe, dlaczego sklepy oferują asortyment, którego stacjonarnie nie są w stanie ściągnąć, a jedynie zamówienie indywidualne przez internet z dostawą do domu? Do zamówienia stacjonarnie dostępny był tylko Dell aw3418dw, zamówiłem tylko jedną sztukę, w sklepie przy mnie rozpakowali, wszystko było oryginalnie pozabezpieczane, więc nie ma mowy o tym, by monitor był po zwrocie i ta pierwsza sztuka już ze mną została. W lewym dolnym rogu jest trochę blb oraz dość średnio mocny ips glow, ale tylko pod pewnym kątem, widać to dokładnie na filmiku, jak oddalam aparat do pozycji mniej więcej w jakiej siedzę przed monitorem, to efekt ips glow zanika kiedy jest się dokładnie na wprost monitora. Wydaje mi się, że przy tej wielkości matrycy naprawdę nieźle to wygląda i bardzo rzadko zauważam ten efekt w grach czy filmach, zwłaszcza, że 21:9 to natywny format filmów kinowych, więc nie ma czarnych pasków na dole i górze ekranu, filmy są na pełny ekran. Filmik z blb wrzucałem w innym wątku: https://www.youtube.com/watch?v=DOTT6NWtUHQ

 

Polecam format 21:9, przesiadłem się z 22" 16:10, piękna sprawa.

Edytowane przez dimmiu
Link to post
Share on other sites

Wiec tak to wygląda przy 60% jasności  :)

 

1. https://zapodaj.net/8b044bf7b6c98.jpg.html BLB minimalny lewej u dołu

2. https://zapodaj.net/87e032e659721.jpg.html BLB minimalny z prawej strony u dołu a u góry w rogu to śmiech :) w porównianiu do tego co było na innych.

3. https://zapodaj.net/6143aacbccf2c.jpg.html tutaj 0 BLB :D

 

Musiałem się postarać w ciemnościach żeby na zdjęciu było coś widać bo normalnie przy grach czy filmach nie widać tego :)

Edytowane przez DB88KZ
Link to post
Share on other sites

Qrcze, czy nie ma jakiegoś "klucza" odnośnie tych monitorów? Czy one wszystkie są produkowane w jednej fabryce? Aż ciężko uwierzyć, że z jednej linii/taśmy produkcyjnej mogą schodzić tak różne sztuki, jedne praktycznie bez blb, a kolejne z rozlanym na prawie całą matrycę... Może te lepsze są produkowane gdzie indziej, jakoś rozróżnić po kodzie produktu/dacie produkcji, partii, czy coś...

Link to post
Share on other sites

Qrcze, czy nie ma jakiegoś "klucza" odnośnie tych monitorów? Czy one wszystkie są produkowane w jednej fabryce? Aż ciężko uwierzyć, że z jednej linii/taśmy produkcyjnej mogą schodzić tak różne sztuki, jedne praktycznie bez blb, a kolejne z rozlanym na prawie całą matrycę... Może te lepsze są produkowane gdzie indziej, jakoś rozróżnić po kodzie produktu/dacie produkcji, partii, czy coś...

wszystko produkuje AU optronic :)

Link to post
Share on other sites

wszystko produkuje AU optronic :)

 

No tak, to wiem. Ale to samą matrycę. A problem nie leży w samej matrycy, tylko w jej podświetleniu i spasowaniu matrycy z obudową, niedokładnie wszystko spasowane powoduje "wylewanie" się światła. Pytanie jak i gdzie poszczególne firmy to składają w całość, bo jak widać u różnych producentów, ale przy użyciu tych samych matryc też to różnie wygląda.

Link to post
Share on other sites

 

 

wszystko produkuje AU optronic

 

nie no jest jeszcze LG i od niedawna szybkie matryce robi Innolux.

 

 

 

Pytanie jak i gdzie poszczególne firmy to składają w całość

 

Eizo i Viewsonic stosują montaż na luźnej ramce, co ponoć daje lepsze efekty niż fake frameless.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...