Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wracając do mojego monitora nr. 2 - tego z uszkodzonym pikselem, mam tylko jedno zdjęcie bo wyglądał bardzo dobrze patrząc na blb poprzednika :)FOTO

Problemów z wymianą nie ma tylko te czekanie.. UPSem za pierwszym razem poszło szybko, a teraz Fedexem dwa dni dłużej to wszystko trwa. W tym tygodniu przyjdzie trzecia sztuka zobaczymy co wyjdzie tym razem ;/

Jakość obrazu jest tak dobra że zapłaciłbym nawet więcej ale żeby było bez wad :(

Link to post
Share on other sites

Posępne się do tematu bo w sumie uważam ze BLB nie jest czymś strasznym, a wszędzie gdzie pojawia się ten temat jest strasznie demonizowany

 

Ostatnio kupiłem Asus Rog Swift PG279Q, który to ma sporawe BLB ale szczerze powiedziawszy nie przeszkadzało mi to do momentu az zacząłem czytać różne tematy na forach dotyczące tego modelu i nie tylko.

 

W efekcie kupilem drugi monitor do porównania. Konkretnie Acer Nitro VG270UPBMIIPX i powiem szczerze że mocno zostalem zaskoczony. BLB jest ale znacznie mniejsze niz w ASUSIE!

 

Do porownania daje foto. Po prawej Asus po lewej Acer.

 

https://photos.app.goo.gl/5t9P3A85dtGnawRp7

 

Co ciekawe, mimo iż ten Asus ma z tym większy problem niz Acer to szczerze w normalnym codziennym użytkowaniu w ogóle nie zwracam n

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalkana ro uwagi

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Te z mi się tak wydawało, ale były tu zamieszczane zdjęcia z blb podczas chociażby oglądania filmów w trybie kinowym, czyli góra i dół to czarny pasek i na tym czarnym tle mocno się blb odznaczało, co faktycznie mogło być bardzo wkurzające i rozpraszające uwagę... To chyba też zależy co kto robi na monitorze, ja ogólnie lubię mroczne gry, tapety, ciemne tła, więc ten efekt może być drażniący... A jeśli ktoś gra np w jasne cs go, ma jasne tła pulpitu itp to może nawet tego nie zauważyć. Faktem jest, że każdy monitor schodzący z taśmy ma mniej lub bardziej widoczne blb... Osobiście wolę nie ryzykować, szczególnie, że są niewiele gorsze alternatywy...

Link to post
Share on other sites
Te z mi się tak wydawało, ale były tu zamieszczane zdjęcia z blb podczas chociażby oglądania filmów w trybie kinowym, czyli góra i dół to czarny pasek i na tym czarnym tle mocno się blb odznaczało, co faktycznie mogło być bardzo wkurzające i rozpraszające uwagę... To chyba też zależy co kto robi na monitorze, ja ogólnie lubię mroczne gry, tapety, ciemne tła, więc ten efekt może być drażniący... A jeśli ktoś gra np w jasne cs go, ma jasne tła pulpitu itp to może nawet tego nie zauważyć. Faktem jest, że każdy monitor schodzący z taśmy ma mniej lub bardziej widoczne blb... Osobiście wolę nie ryzykować, szczególnie, że są niewiele gorsze alternatywy...
Alternatywa dla IPS to VA, które niestety na ciemnych kolorach zauważalnie mocniej smuży niz IPS.

 

Najlepiej jest kupić, samemu przetestować i wybrać co lepsze. Ja tak zrobiłem i u mnie zostanie ten Acer.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ale ten VG270UP to trafił Ci się niemal wzorowy, gratulację. Zastanawiałem się między nim a XF270HUA i wybrałem ten drugi ze względu na matryce AUO (gdzie w VG jest zdaje się wolniejsza od Innolux'a). We wtorek moja sztuka będzie na miejscu, ale mam dość chłodne oczekiwania. Jak będzie słabo następny spróbuję VG270UP.

 

 

 

Alternatywa dla IPS to VA

 

Z tego co ludzie piszą to jest to słaba alternatywa ze względu na responsywność matrycy (szczególnie przy 144Hz) i ghosting.

Link to post
Share on other sites

 

Z tego co ludzie piszą to jest to słaba alternatywa ze względu na responsywność matrycy (szczególnie przy 144Hz) i ghosting.

Wierz mi że Asus pg279Q smuży podobnie, a nawet gorzej niż acer, a można go podkręcić do 165 Hz. Jak nie chcesz smużenia to kup TN :P

 

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

 

 

Asus pq279Q

 

mialem przez parę dni Acer XB271HU, na tej samej matrycy i nie miałem żadnych zastrzeżeń co do szybkości, jakości obrazu na 144Hz, możliwe, że nie jestem nadto wyczulony. 

 

A powiedz jak ta matryca sprawuję się u Ciebie na 144 Hz? To jest wersja od Innolux'a, prawda? G-sync uruchamiałeś może?

Link to post
Share on other sites

Acer jest na Innolux i wg mnie charakteryzuje sie znacznie bardziej naturalnym odwzorowaniem barw niż Asus. Czerń jest głębszą, w pierwszej chwili po uruchomieniu miałem wrażenie jak bym patrzył na VA.

Natomiast Asus PG279q ma przesycony kolor żółty i zielony nie idzie go ustawić tak zeby bialy był biały - Masakra. W Acerze Matryca delikatnie smuży na bardzo ciemnych kolorach, ale jak dla mnie jest to do przeżycia, a sam efekt maleje z czasem, tak jakby matryca musiała sie rozgrzać. Zresztą oba monitory sa wolniejsze niż moj stary Benq XL2411Z. Acer rekompensuje to ogólną jakością obrazu, świetną czernią, praktycznie zerowym BLB.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

3c3a06298b696893199f0ba37c231255.jpg

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

W kwestii IPS 27" przeryłem chyba cały internet i jeśli chodzi o loterię w blb, to zdecydowanie wszędzie polecali acera predatora, ze względu na największe szanse trafienia dobrego egzemplarza.

 

Ja na chwilę obecną nadal pozostaję przy tym 32" LG VA, raczej w jakieś super szybkie gry nie grywam, natomiast odkryłem jeszcze jedną ogromną zaletę tego monitora, przy tej wielkości spokojnie będę mógł do niego podłączyć również moją konsolę ps4, dzięki czemu w końcu nie będę zależny do tego czy ktoś korzysta z tv czy nie i spokojnie wieczorami będę sobie mógł także na konsoli komfortowo pograć bez blokowania TV.

 

Jeśli lg po zakupie jakoś mocno mi nie podejdzie w użytkowaniu, to wtedy będę się bawił w loterię z acerem ips.

 

 w tej cenie, wielkości i parametrach jest jeszcze samsung CHG70, aczkolwiek raczej małe szanse bym się na niego zdecydował, mam uczulenie na ta firmę. :)

Link to post
Share on other sites

jest jeszcze samsung CHG70, aczkolwiek raczej małe szanse bym się na niego zdecydował, mam uczulenie na ta firmę. :)

Miałem możliwość przetestowania Samsunga LC27HG70QQUXEN podświetlenie matrycy miało lekki blb nawet znośnie, lecz jednolitość szarego podświetlenia była tragiczna na środku ekranu po wyświetleniu szarej planszy testowej znajdował się zaciek w kształcie banana. Widoczne to było bardzo zarówno podczas normalnego korzystania oraz w grach. Ogólnie odnośnie Samsungów przed zakupem polecam ten wątek na forum Overclock. https://www.overclock.net/forum/44-monitors-displays/1625438-various-samsung-2017-monitor-lineup-120.html

Link to post
Share on other sites

W wolnej chwili przeczytajcie sobie reckę zwykłego usera, który zamówił Asusa PG279Q IPS i Samsunga C27JG50. Wyraźnie pisze czemu dla niego IPS jest lepszy i pisze także o smużeniu. http://www.aglimpseofreality.com/blog/2018/12/7/asus-pg279q-vs-samsung-c27jg50-a-comparison-from-a-user-perspective

 

Porównanie testu UFO

The Asus has no noticeable dark ghosting behind the UFOs when OD is set to Normal)

IMG_0098.jpg?format=750w

 

 

The Samsung (Samsung has noticeable dark ghosting behind the UFOs)

IMG_0097.jpg?format=750w

 

Różnice widać gołym okiem. Pomiędzy TN 240hz a tym Samsungiem było by jeszcze bardziej to widać w szybkich ruchach.

 

 

Link to post
Share on other sites

Myślę, że testy nie są w żaden sposób miarodajne i nie odzwierciedlają codziennego użytkowania monitora, zwłaszcza, że każdy z nas używa go inaczej i do innych celów... Ktoś kto gra w szybkie fps i nawet nie ma czasu na podziwianie kolorów nie będzie się zastanawiał i wybierze tn, ktoś kto lubi widoczki i ładne kolory weźmie ips, a inny (jak ja) va jako uniwersalny monitor. A jak ro napisał Bakak, testy testami, a i tak wszystko weryfikuje rzeczywistość i najlepiej kupić i sprawdzić w realu jak się z danym monitorem pracuje i czy cos nam przeszkadza. Każdy panel jest inny, nawet ten sam model monitora jak widać po opisach userów może u różnych ludzi mieć różne efekty/defekty o różnicy w ustawieniach i wykorzystaniu do konkretnych celów nie wspominając. Także najlepiej kupić, postawić na biurko i sprawdzić jak się sprawuje dany model w tym co robimy na co dzień, a nie od razu brać się za testy i sprawdzać czy jest ghosting, smearing, blb czy co tam jeszcze... Nie ma monitora idealnego (w rozsądnej cenie ofc), wszystkie modele na rynku mają mniejsze bądź większe wady, pytanie czy jesteśmy w stanie żyć z danym modelem, a tego nam żadne testy nie zagwarantują, dopóki sami nie sprawdzimy :)

Link to post
Share on other sites

Muszę wymienić cały PC i monitor jednocześnie, bo obecny sprzęt 2k nie pociągnie. Natomiast z wymianą PC mam mały problem, bo do czerwca/lipca powinny wejść procki AMD 3-ciej generacji i jeśli wytrzymam te 2-3 miesiące, to chyba na nie poczekam, jeśli się złamię, to w ciągu najbliższych tygodni zakupię cały zestaw na tym co obecnie jest na rynku z opcja rozbudowy do nowych procków amd w późniejszym czasie... Najchętniej wymieniłbym wszystko już teraz, mogłoby się to amd pospieszyć, z nową serią kart graficznych też maja kosmiczną obsuwę, a ndivia rządzi na rynku, także w kwestii cen niestety.

Link to post
Share on other sites

Podobno 3-generacja Ryzenow nie dostanie wsparcia na płyty z chipsetami X370, a napewno nie odrazu i nie wszystkie modele. Prawdopodobnie tylko najdroższe.

Ja mam ASRock X370 Proffesional Gaming, kosztowała krocie. A navi raczej szybko sie nie pojawi.

 

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Dlatego właśnie jeśli kupię wcześniej, to mam zamiar kupić jakiś słaby procek (r5 2600) a lepszą płytę, MSI X470 Gaming Pro Carbon spadła już cenowo poniżej 800zł. x470 przez najbliższe 2-3 lata myślę że wsparcia nie straci, a chwalą jej sekcję zasilania, więc nawet topowe procki 3-gen powinna pociągnąć.

Link to post
Share on other sites

Przyszedł mój XF270HUA. Matryca generalnie świetna i chyba innolux'a mam (produkcja luty 2019) bo na 120Hz jest 10bit, przy 144 8 bit. Zero pikseli uwalonych, biel super... tylko jedno ale...

 

(zdjęcia przy 10% jasności i 40 % jasności). Najgorszy jest lewy dolny róg wbrew pozorom, brązowa poświata.

 

iDB1o7g.jpgBhNqts3.jpg

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

Nie no było bardzo słabo. Przy 10% jasności BLB był gorszy niż na XB271HU przy 80%. Już jest na zwrocie i czekam na następną sztukę XF270HUA, jutro ma być. Jeżeli będzie dalej słabo to albo kończę z szybkimi IPS, albo dam jeszcze szanse kolejnemu XB271HU, bo pojawiły się w dobrej cenie - 2400 z G-Sync to całkiem spoko (mając na uwadze historię cen).

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Panowie jakby kogoś interesował temat to zamówiona trzecia sztuka Predatora była bardzo słaba, więc postanowiłem dopłacić i wziąć ViewSonic XG2703 :) wizualnie jak dla mnie dużo gorszy + dodatkowy zasilacz i oczywiście BLB moze ciut lepiej niż w predatorze ale znowu 350zł więcej... Postanowiłem zwrócić i zamówić Predatora w nowej cenie... 5 monitor, karton niby ok.. zaklejony taśma Acera. W środku wszystko pięknie poza odciskami na podstawce i naklejce monitora,  jakby po zwrocie. Podłączam sprawdzam i własnym oczom nie wierze :D nie ma prawie BLB ! jest taki że w ciemności prawie nie widać. I tak to się kończy historia na polowanie zadowalającej sztuki.

 

Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...