Skocz do zawartości

"Brak odpowiedzi" - aplikacje przestają działać


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie a zaczęło się to z 2 tygodnie temu. Przed formatem działo się to tylko z jedną grą, ale po formacje wszystkie aplikacje wywala, początkowo myślałem że system pada, ale po sformatowaniu dysku problem pozostał, więc wydaje mi się że to problem dysku, ale nie jestem w 100% pewny więc załączam screeny z hdtune oraz victoria. Dodam że poddałem diagnostyce również pamięć RAM programem memtest86 i dostałem komunikat "RAM may be vulnerable to high frequency row hammer bit flips", ale gdy wyciągnąłem wszystkie kości i zacząłem je skanować pojedynczo to już tego komunikatu nie miałem, a także sprawdziłem kartę graficzną programem FurMark i nie działo się tam nic nadzwyczajnego.

 

3806462600_1554077337.png

 

6482239200_1554077333.png

 

3722071000_1554077339.png

 

4941977700_1554082162.png

Link to post
Share on other sites

W zakładce SPD mam wybierać sloty jeden po drugim i klikać Tools>Save report as TXT? Czy po prostu zrobić screeny z tabeli timingu?

 

 

ps. Po zmianie na 1333MHz system strasznie powolnie się uruchomił i od razu po załadowaniu systemu dostałem komunikat że eksplorator windows przestał działać, ale po chwili ruszyło.

Edytowane przez danek121
Link to post
Share on other sites
Czy po prostu zrobić screeny z tabeli timingu?

 tak, screeny 

 

 

Po zmianie na 1333MHz system strasznie powolnie się uruchomił i od razu po załadowaniu systemu dostałem komunikat że eksplorator windows przestał działać, ale po chwili ruszyło.

Dziwnie ci się to zachowuje, na 100% w dobrych slotach masz kostki? Spróbuj zostawić na 1333MHz i zwiększyć napięcie (to są 3 identyczne moduły RAM, z zestawu do triple channel?) 

Link to post
Share on other sites

Po ok 5 minutach system zaczął się normalnie zachowywać i póki co ani jednej aplikacji nie wywaliło oraz pozwoliło mi zainstalować kilka aplikacji, których wcześniej nie mogłem. Jak składałem kilka lat temu komputer to raz kupiłem dwie kości i po tygodniu dokupiłem trzecią, a jeśli chodzi jak są podłączone to wszystkie trzy w rzędzie.

 

 

xSN2XxM.png

 

ps. Restartowałem system żeby zobaczyć co się stanie i po ponownym zrestartowaniu wstał normalnie, przejadę na tych 1333MHz do jutro i zobaczymy czy coś się stanie.

Edytowane przez danek121
Link to post
Share on other sites

ok, jeśli jesteś w stanie rozpoznać tą późniejszą kostkę, co kupiłeś pojedynczo (po numerze seryjnym powinieneś), to włóż ją w 1 slot licząc od CPU, a te pozostałe 2 co kopiłeś w parze w 2 i 4 slot DDR licząc od CPU, zostaw na razie na 1333MHz, zwiększ napięcie tam też do 1.55V z 1.5V na DDR.  

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam jak sprawdzić która kość była pierwsza zakupiona. Zostawiłem na 1333MHz itp. ale bez zmian. Zauważyłem że przed tym jak aplikacja przestaje działać, jest dźwięk cyknięcia, a po tym dźwięku występuje kolejny jakby "szuranie"? Coś w stylu dźwięku podczas przesuwania szafki albo stołu po podłodze. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety nie mam jak sprawdzić która kość była pierwsza zakupiona.
numer seryjny powinien być inny niż tamtych (tamte mają pewnie o jeden numer inny numer seryjny).

Przełóż też do 1, 2 i 4 slotu ddr licząc od CPU.

To co słyszysz to może być dysk, ale w smart nic nie widać, przynajmniej ja nic nie widzę. Dioda aktywności
HDD się świeci prawie ciągle jak jest to szuranie?
Zwiększ napięcie do 1.55V na DDR i poluzuj timingi do 10-10-10-30.
 
Link to post
Share on other sites

Zmieniłem tak jak napisałeś z ramami, ale pierwsze co odpaliłem system i spróbowałem włączyć gierke i od razu przestała działać. A co do dysku to tak, jak jest odgłos szurania to prawie ciągle słychać, ale jak jakiś program przestaje działać, to prawie wcale nie miga, ani nie świeci.

 

 

ps. Zmieniłem również gniazdo do którego był podłączony dysk i póki co cisza.

Edytowane przez danek121
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...