Skocz do zawartości

Bardzo niska wydajność i7 4790k


Recommended Posts

Witam, na wstępie napiszę że komendy czy format z windowsa 7 na 10 zmiana itd nic nie pomaga.

 

Mam problem z komputerem a mianowicie chodzi o problem z fpsami i nie chodzi tutaj o 10 -20 fpsów a w tym wypadku brakuje ich 150 w gierce cs go.

 

Powinienem mieć na mapie fps benchmark wyniki w okolicy 300 fps a moje prezentują się w granicach 150 klatek, koledzy z 1050 tkami i i5 6400/7400 maja po 230 wyniki więc naprawdę coś jest nie tak, wczoraj padły sloty ram 1 tylko działa.

 

Pasta zmiana, jako osoba która walczy z tym problemem od roku podejrzewam płytę główną. Dyski zostały przeskanowane kilka razy ani 1 bad sectora .

 

Robiłem tematy na różnych grupach/forach i każdy czepiał się komend startowych jakby miały wpływ na proble m z klatkami lecz to nie ich wina ponieważ po formacie powinienem mieć +300 skoro to ich był problem a formatów było kilkanaście w ciągu tego roku

 

@edit jbc to fpsy nie są niskie tylko w cs go a w innych grach też znacznie odstają, karta 100% ok 

 

 

Komp prezentuję się następująco

 

1060 6GB Gigabyte
16gb 4x4 1600Mhz
DISK WD 500GB
DISK SAMSUNG 750GB
PSU CORSAIR VS550W
CASE M35W SILENTIUM PC
MSI B85-G43 PŁYTA
SSD 120GB ADATA SU800
CPU 4790K 4GHZ BOOST 4.4GHZ.

Monitor: Asus VG248qe

Drugi Monitor : Benq Zowie XL2536

Edytowane przez tabask021
Link to post
Share on other sites

Podejrzewam że problemem będzie RAM, a dokładnie działanie RAM w mniej wydajnym trybie Single Chanell.

C.S. wykorzystuje max. tylko 4 rdzenie, ale tu pomaga wysokie taktowanie procesora pod obciążeniem.

Płyta jak na chipset B 85 przyzwoita pod i7 się nadaje ( 6 faz krytych radiatorem, z odpowiednim BIOS można było  rodzic O.C procesorów z odblokowanym mnożnikiem z K), tylko pytanie o te sloty RAM są one fizycznie uszkodzone?

Coś było zmieniane, można sprawdzić ten RAM na innej płycie głównej z obsługą DDR 3, inne opcje to wsadzenie innego procesora na LGA 1150, i sam procesor na innej płycie głównej w/w złącze ( w i7 4790K mógł paść wbudowany kontroler RAM, choć to dziwne  bo domyślnie procesory te obsługują moduły DDR3 666 MHz i 800 MHz, dopiero chipsety  Z87/97 umożliwiały zastosować wysoko taktowany RAM do Haswell-i, który mógł nieco wytężyć kontroler).

Na koniec pytanie o pochodzenie procesora, jest on od nowości u Autora tematu?

EDIT:

Zapomniałem dodać o ustawienie w BIOS domyślnych wartościach, ręczne wczytanie profili XMP dla RAM.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Niby tak ale gość w tym filmie ma pc z gorszą karta i lepsze  o wiele wyniki i stabilne zaznaczam a ram 1600.

 

Dodam że płyta na początku jak kupiłem miała uwalony bios i ledwo uratowana była i tak działała ale nigdy moim zdaniem klatki nie były w normie, nawet gdy miałem i5 4460 pod b85-g43

 

Moje pamięci ram to :

 

GD34GB1600C11SC

corsair cmv4gx3m1a1600c11

2x m2f4g64cb88c7n-di

 

@Edit Gdyby się okazało że płyta jest winowajcą wszystkich problemów, to jaką byście polecili ? Chłodzenie to Fera 3 V2 2 wentylatorki na niej, temperatury do 70* w gorące dni ale nigdy powyżej 70 ;) .

 

Gigabyte GA-Z97-D3H ? Niby blado wychodzi ale tania + M.2

 

mam B85  więc XMP nie ma profilu dla płyty a działały w Dual-Channel cały czas

https://www.youtube.com/watch?v=rCwAjcIBrAo&lc=z22zg1yoou2een2cuacdp431k2yqhtgsxzeywlwpyn5w03c010c.1553901232163782
Edytowane przez tabask021
Link to post
Share on other sites

Jakieś fundusze ?

Bo szczerze powiedziawszy gdyby mi takie coś się zdarzyło ( twu twu) z moim i7 4770 K/ Extreme 4/ DDR 3 1200MHz, wysprzedał co się da i wymienił platformę (ceny szybszego RAM są znośne A Ryzen 5 2600 za ~ 700 zł jest w "smakowitej cenie").

Jeśli chcesz zostać/zmienić platformę sprawdziłbym jak wyżej pisałem podzespoły, wtedy będziesz wiedział co się dzieje nie tak i co dokładnie trzeba wymienić.

Chyba że kupisz taką płytę z sklepu internetowego by móc ją zwrócić przez 14 dni od daty dostawy.

Co do modelu płyty głównej lepszy był "średniak" od Gigabyte Gaming 5 na chipsecie Z 97.

Link to post
Share on other sites

Fundusze hmm okolice 300zł a co do zmiany platformy to nie stać mnie na dany moment, już przerabiałem taką myśl ale na kartę bym czekał z 6 mcy więc odpada, ramy sprzedaje i kupuje +2400 mhz do tego jak wpadnie pieniądz to dysk m.2 samsunga evo

Link to post
Share on other sites

16GB DDR3 2400 będzie kosztować więcej niż 16GB DDR4 3000 MHz. Płyta na Z370 to jakieś 450 zł a ty na Z97 chcesz wydać 300 zł+ dostawa. Za CPU weźmiesz ok. 900 zł. Nowy 6 rdzeniowy i5 i tak będzie szybszy niż i7 4790K. Zamierzasz dokupić jeszcze dysk SSD Evo na Z97 masz złącze M.2 ale tylko SATA, dyski Nvme będą działać jak skorzystasz z adaptera na PCI-X zajmując jeden ze slotów grafiki ograniczasz przepustowość złączy z x16 do x8. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Pokaż to ogłoszenie Ja takiego ramu na allegro nie znalazłem. 

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-pamiec-ram-257226?string=ddr3%202400&order=p&bmatch=baseline-n-cl-ele-1-4-0329

 

Jak się dogada to się zbije cenę ;) 

 

 

Znalazłem ten model, u sprzedawcy na "aledrogo", ta wymieniona przez Ciebie płyta główna jest bardzo biedna.

Można szukać na olx.pl ale trzeba osobiście na miejscu się umówić na testowanie.

 

Myślałem nad kupnem od jakiegoś sklepu co daje gwarancję by mieć pewność, patrzyłem na większe sklepy online ale nie mają już z97 co mnie boli 

Link to post
Share on other sites

Jaki jest sens rozbudowy kompa który daje 150 fps by mieć 300 fps ?

Uważasz że to coś zmieni ? Polepszy twoje wyniki w CS.GO ?

 

Tu zmian za 300 zł nic nie da -  Daj sobie spokój i poczekaj na sensowną budowę nowego kompa.

Po co budowa kompa od zera skoro tutaj coś nie tak jest z komputerem.

 

Wyobraź sobie że ktoś mając 1050 2GB + i5 7400 2x4GB DDR4 2133 ma 300 stałych fps gdzie ty na 4790k +16GB + 1060 6GB masz ich 140-150 przy 240 hz, nieźle co ? Chce naprawić komputer bo ewidentnie coś jest walnięte w nim.

 

Po to dałem filmiki 2 by nie było tego typu postów, obejrzyj, porównaj i dopiero zrozumiesz o co mi chodzi.

Edytowane przez tabask021
Link to post
Share on other sites

Podsumujmy.

 

Nowy RAM DDR4 3000 Mhz  ok. 410 zł - RAM DDR3 2400 MHz kwota podobna lub nawet wyższa.

Nowa Płyta główna Z370 ok 450 zł - Płyta na Z97 od 300 do 400 zł.

Nowy CPU i5 8600K lub i5 9600K od 1220 do 1290 zł - Twój CPU orientacyjnie na allegro jakieś +/- 900 zł. 

 

Modernizacja pochłonie jakieś środki ale da wymierne rezultaty.   

Link to post
Share on other sites

Podsumujmy.

 

Nowy RAM DDR4 3000 Mhz  ok. 410 zł - RAM DDR3 2400 MHz kwota podobna lub nawet wyższa.

Nowa Płyta główna Z370 ok 450 zł - Płyta na Z97 od 300 do 400 zł.

Nowy CPU i5 8600K lub i5 9600K od 1220 do 1290 zł - Twój CPU orientacyjnie na allegro jakieś +/- 900 zł. 

 

Modernizacja pochłonie jakieś środki ale da wymierne rezultaty.   

Tak ale ja kasy nie mam w tym rzecz i chciałbym zostać przy tym procku i platformie. Bym musiał pół kompa sprzedać i zostać na igpu

 

Skoro problem jest płyty lub ramu to chcę je zmienić a nie całą platformę ^^ 

Edytowane przez tabask021
Link to post
Share on other sites

No tak, ale trzeba pamiętać że do używanych też trzeba mieć szczęście.

A z tym różnie bywa ( nie wiadomo w jakich warunkach były używane części, chyba że od znajomego odkupujesz).

Dlatego szukam płyty z gwarancją pisemną od większego sklepu ;) a ram kupie w morelach 

Link to post
Share on other sites

Sam miałem podobny do cb zestaw(tylko i7 4770k). Postanowiłem kupić ryzena bo inwestowanie  nową płytę + ram wyszłoby mi dużo więcej. Dlatego polecam tobie zrobić tobie to samo. Do nowego zestawu dołożyłem tylko 500zł( nie licząc zasilacza i chłodzenia procesora).

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...