Skocz do zawartości

Komputer do CS:GO - profesjonalnie / Streamowania


Recommended Posts

Witam,

 

Otóż mam przed sobą ciężki dylemat. Potrzebuję komputera głównie do gry CS:GO - bowiem zamierzam grać w tą grę profesjonalnie i w pełni się jej poświęcić. Dodatkowo zamierzam również prowadzić transmisje na żywo z owej gry oraz jakieś nagrania na youtube itp.

 

Zatem potrzeba czegoś co generuje te stałe 200+ fps (monitor będzie 144hz). Jednocześnie żeby streamowanie czy nagrywanie nie przekładało się na jakieś opóźnienia - bo na starej i7 3770k niestety łatwo dało się to odczuć. Zwłaszcza że gram już na profesjonalnym poziomie i niestety wyczuwam nawet najdrobniejsze opóźnienia. W tym celu myślałem że rozsądniej byłoby zainwestować w dwa komputery. Niestety budżet na razie na to nie pozwala. Zastanawia mnie sytuacja z ryzenami - niestety cs nie lubi zbytnio tych procesorów AMD. Jednakże nowe ryzeny za 4 miesiące będą miały premiere i zastanawiam się czy nie rozsądniej byłoby poczekać... Jednak 4 miesiące to kupa czasu. A potrzebuje działać już teraz.

 

Formalności :

 

Zastosowanie komputera: Granie profesjonalnie w CS:GO, YouTube, Streamowanie, montaż

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Tutaj pojawia się problem... Teoretycznie chciałbym się zamknąć w jakichś 3500,jednak jak będzie trzeba i będzie warto to mogę nawet dołożyć do tych 4 czy 5 tysięcy.

Kiedy zamierzasz kupić komputer? Jak najszybciej

Których części potrzebujesz?: Wszystkich (sam piec)

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie widzę przeciwwskazań.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: FHD 144hz benq

Specjalne wymagania: Coś przyszłościowego, choć wiadomo jak to z tym bywa. W późniejszym czasie myślę że i tak dokupie drugi pc, bo granie, streamowanie na jednym to chyba na dłuższą metę nie ma sensu. Chyba że pokombinuje może jeszcze z kupnem avermedii jeśli pomoże. Do tego właśnie chyba dobrze gdyby to był intel bo csgo je lubi niestety...

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie

Edytowane przez Kotzi
Link to post
Share on other sites

3500 zł szału tutaj nie zrobi jak mowa o streami czy o montażu.

Co masz w obecnym kompie? Może coś będzie mogło z niego zostać? 

 

AverMedia nie jest tutaj takim głupim rozwiązaniem. 

 

Mając 5000 zł zestaw pod OC 9700K + GTX 1660 + SSD 1TB + 16 GB DDR4

https://proline.pl/koszyk/8ba3fc3b

 

Taniej przy rezygnacji z OC przesiadka z i7 9700K (8/8) na i7 8700 (6/12)

https://proline.pl/koszyk/f8cfa27e

 

Zejście do SSD 500 GB, to oszczędność też prawie 300 zł no i na upartego tylko pod CS:GO można brać 1060 3GB ale tutaj raczej już jest to mało opłacalne. 

Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym robić z kantera Wiedzmina czy Metro, ale to ciężki temat. Sam CS:GO pod bardzo płynną grę (rozumiem Cie, sam mam 10 lvl fc m.in.) już potrzebuje niezłego sprzętu, coś w okolicach podkręconej i5 6/7 gen. Strasznie to żre procesor, a im dłużej grasz tym bardziej to widać. Beznadziejnie zoptymalizowana gierka i nie zmienia tego w znacznie ogromnym stopniu komenda -d3d9ex; imo to bardziej bajer pod przyciągnięcie każuali ze słabszymi sprzętami, którzy odsunęli csa na boczny tor.

 

 

 

Zatem potrzeba czegoś co generuje te stałe 200+ fps

 

Przy cs:go, nawet high-endowe kompy przy jednoczesnej grze i streamowaniu kręcą się w okoilcach 250-300. Widziałeś to zresztą pewnie na strumykach m.in. pro graczy.

 

Ja bym pomyślał o zbudowaniu porządnego kompa pod gierkę/gry (który w tym budżecie będzie świetny), i dokupił drugiego stricte do streamowania. Może potrwa to dłużej, ale zapewni ogromny komfort. Jeśli posiedzieć nad używkami, to nie musi wyjść to drogo. Ba, na pewno nie wyjdzie drogo. Buda pod sam stream csa to prosty temat.

 

AMD w tym temacie w ogóle bym nie brał pod uwagę. Sama 'współpraca' gry z Intelem jest powszechnie znana :)

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że ten zestaw kajtka z i7 8700 to będzie dobre rozwiązanie dla mnie. W końcu jest ten hyper threading czyli 12 wątków, co w przypadku streamowania i ogólnie działania tylko na jednym pc wydaje się bardziej optymalne. Choć sam ne wiem, skoro w przyszłości i tak na pewno dokupie drugi pc.

 

Aczkolwiek te 5 stów w dół też robi różnicę, a w grach widzę że 9700k na tle 8700k się prawie nie różni...

 

Co do części jakie mam ze starego kompa, to niestety nic nie pozostanie, bowiem to co z niego zostało idzie do brata.

Edytowane przez Kotzi
Link to post
Share on other sites

Przy 9700K po OC zyskasz stabilniejszy fps. 

 

Jeżeli będzie drugi PC, to i7 8700. Jeżeli jeden, to szedłbym w 9700K a streamować można też przez GPU. 

Możesz jeszcze dać i7 8700K pod OC. Co prawda glut, co prawda dobrze byłoby go oskalpować ale masz wtedy 6/12 pod OC. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...