Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Przesyłanie obrazu bezprzewodowo z PC do TV - problem (Samsung 43NU7442)

TV samung przesyłanie obrazu wyświetlanie pc bezprzewodowo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 DyndaS

DyndaS
  • Mobster

• 1839 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 18:30

Witam, 

Posiadam samsunga 43NU7442, lecz mam problem z przesyłaniem obrazu bezprzewodowo poprzez windowsowe "wyświetlaj na innym ekranie".

Czasem TV mi nie wykrywa, czasem wywala error, czasem połączy, ale straszna pikseloza/artefakty i 1 klatka na sekundę nakładająca się jedna na drugą, ale potrafi też w ogóle po chwili rozłączyć. Ogólnie gaśnie mi też monitor na PC i już nie jestem w stanie go uruchomić inaczej niż reset PC.

Jakiś pomysł co jest nie tak? Coś z routerem? TV? A może po prostu kwestia odpowiednich ustawień?

• 0

#2 chrisplbw

chrisplbw
  • Zapaleniec

• 1458 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 18:48

obstawiam Windowsa :)

Sprawdź połączenie z siecią w ustawieniach TV, potem w ustawieniach routera. Przychodzi mi jeszcze wyłączony Screen Mirroring

• 0

AMD FX8350 4.0GHz@4.7GHz, Gigabyte GA990FXA-UD5, Gigabyte G1 RX470 4GB 1230/6600@1300/7000, Kingston HyperX Beast 1888 2x4 GB, Scythe Mugen 2 rev. B (Enermax TB Silence UCTB12P x2)+Gelid Extreme, Corsair RM550x 550W 80+Gold, Zalman Z11 Plus,  WD Blue 1TB, Lepa by Enermax BQL.Quiet PWM Bluex2. Motospeed V30, P10 Lite

#3 DyndaS

DyndaS
  • Autor tematu
  • Mobster

• 1839 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 19:53

Przy TV jest połączenie z siecią, net normalnie działa.

Co w routerze moze być nie tak? Ogólnie mam tam praktycznie defalut. Jedynie podstawowe hasła itp. itd. mam ustawione. Asus RT-N12+

Gdzie wyłączony screen mirroring?

Próbowałem nawet ustawić zgodnie z tym filmem, ale ten sam problem. Jedna klatka na sekundę i tona artefaktów

Użytkownik DyndaS edytował ten post 29 marzec 2019 - 19:53

• 0

#4 browarpll

browarpll
  • Pasjonat

• 840 postów

Napisano 30 marzec 2019 - 09:28

Obstawiam że TV podłączony przez WiFi? Sprawdź jak będzie na kablu.
  • 0

#5 DyndaS

DyndaS
  • Autor tematu
  • Mobster

• 1839 postów

Napisano 30 marzec 2019 - 12:29

Po WiFi. Jeśli mówiąc po kablu masz na myśli HDMI, to działa wszystko ok.

• 0

#6 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3683 postów

Napisano 30 marzec 2019 - 13:33

Rozumiem że chcesz oglądać filmy z pc lub laptop na TV bez kabla. Samsung nie oferuje WIDI(bezprzewodowego przesyłania obrazu) tylko funkcję WIFI Direct ale musisz mieć również kartę sieciową w komputerze zgodną z tym standardem. Możesz uruchomić serwer DLNA za pomocą dowolnego programu stworzonego do takich celów i udostępniać w sieci multimedia na takim serwerze. Program serwera będzie działał na pc a filmy można oglądać przez sieć. 

• 0

#7 DyndaS

DyndaS
  • Autor tematu
  • Mobster

• 1839 postów

Napisano 30 marzec 2019 - 13:51

Mam router, który wymieniłem wcześniej. Do PC jestem podpięty od routera kablem. Mobo Asus Z370I Strix.

Nie wiem jak w tym modelu co mam, ale normalnie widziałem jak ludzie do samsung TV przesyłali obraz bezprzewodowo poprzez opcję w win10 "wyświetlaj na innym ekranie".

• 0

#8 browarpll

browarpll
  • Pasjonat

• 840 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 13:12

Kablem mailem namyśli lan podpięty do TV bo karty wifi zwykle w telewizorach są bardzo słabe.
  • 0

#9 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3683 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 13:49

Nie do końca się z tym zgodzę że wszystkie karty wifi w TV są słabe. Korzystam w swoim LG z Wifi i oglądam filmy przez sieć z komputera bez problemu. Ale trzeba mieć dobry router (Asus RT-AC68U). Po kablu tym bardziej nie powinieneś mieć żadnych problemów. Możesz skorzystać UMS https://www.dobrepro...dows,49084.html i stworzyć sobie serwer na pc. Ja korzystam z JRiver Media Center do obsługi serwera DLNA. 

• 0

#10 DyndaS

DyndaS
  • Autor tematu
  • Mobster

• 1839 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 14:13

Czyli to słabe przesyłanie może być winą słabego routera jakim jest asus RT-N12+?

Chciałem przesyłać po prostu pulpit i nawet tego nie jest w stanie dobrze zrobić.

• 0

#11 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3683 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 14:27

Takie przesyłanie obrazu w trybie Klonowania albo Mirroringu się nie sprawdza. Mam WIDI i działało to bardzo słabo. Lepiej funkcjonuje serwer. Albo połączenie przez HDMI. 

• 0

#12 DyndaS

DyndaS
  • Autor tematu
  • Mobster

• 1839 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 19:33

Hmmm... teraz przesyłałem obraz z telefonu do PC poprzez tą opcję "połącz" w windows 10, ale też mi obraz strasznie rwało  :co:

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TV, samung, przesyłanie obrazu, wyświetlanie, pc, bezprzewodowo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych