Skocz do zawartości

Przesyłanie obrazu bezprzewodowo z PC do TV - problem (Samsung 43NU7442)


Recommended Posts

Witam, 

 

Posiadam samsunga 43NU7442, lecz mam problem z przesyłaniem obrazu bezprzewodowo poprzez windowsowe "wyświetlaj na innym ekranie".

 

Czasem TV mi nie wykrywa, czasem wywala error, czasem połączy, ale straszna pikseloza/artefakty i 1 klatka na sekundę nakładająca się jedna na drugą, ale potrafi też w ogóle po chwili rozłączyć. Ogólnie gaśnie mi też monitor na PC i już nie jestem w stanie go uruchomić inaczej niż reset PC.

 

Jakiś pomysł co jest nie tak? Coś z routerem? TV? A może po prostu kwestia odpowiednich ustawień?

Link to post
Share on other sites

Przy TV jest połączenie z siecią, net normalnie działa.

 

Co w routerze moze być nie tak? Ogólnie mam tam praktycznie defalut. Jedynie podstawowe hasła itp. itd. mam ustawione. Asus RT-N12+

 

Gdzie wyłączony screen mirroring?


Próbowałem nawet ustawić zgodnie z tym filmem, ale ten sam problem. Jedna klatka na sekundę i tona artefaktów
 
Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Rozumiem że chcesz oglądać filmy z pc lub laptop na TV bez kabla. Samsung nie oferuje WIDI(bezprzewodowego przesyłania obrazu) tylko funkcję WIFI Direct ale musisz mieć również kartę sieciową w komputerze zgodną z tym standardem. Możesz uruchomić serwer DLNA za pomocą dowolnego programu stworzonego do takich celów i udostępniać w sieci multimedia na takim serwerze. Program serwera będzie działał na pc a filmy można oglądać przez sieć. 

Link to post
Share on other sites

Mam router, który wymieniłem wcześniej. Do PC jestem podpięty od routera kablem. Mobo Asus Z370I Strix.

 

Nie wiem jak w tym modelu co mam, ale normalnie widziałem jak ludzie do samsung TV przesyłali obraz bezprzewodowo poprzez opcję w win10 "wyświetlaj na innym ekranie".

Link to post
Share on other sites

Nie do końca się z tym zgodzę że wszystkie karty wifi w TV są słabe. Korzystam w swoim LG z Wifi i oglądam filmy przez sieć z komputera bez problemu. Ale trzeba mieć dobry router (Asus RT-AC68U). Po kablu tym bardziej nie powinieneś mieć żadnych problemów. Możesz skorzystać UMS https://www.dobreprogramy.pl/Universal-Media-Server,Program,Windows,49084.html i stworzyć sobie serwer na pc. Ja korzystam z JRiver Media Center do obsługi serwera DLNA. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...